Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 21:29 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 67 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1 2 3 4 Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010-02-03 21:09 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-26 13:14 (Tre)
Pranešimai: 532
Miestas: Žiežmariai - Klaipėda
Kazkaip man cia truksta vieno pranesimo, kuri galejo parasyti 3 LOD nariai..... Ar informacijos, kuri butu pasklebta ir LOD svetaineje...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-03 21:52 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Nebus kokio pranešimo :wink: . 3 LOD nariai kėlė inkilą, jeigu dar plačiau-tas inkilas tikrai prabangus ir labai komfortiškas. Ar visi nariai, keldami inkilus, turi rašyti pranešimus? :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-03 21:59 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
manau inkilas buvo skirtas liepsnotajai peledai ;) kadangi tie trys nariai nenori pasigirti, tenka spelioti ;)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-03 22:11 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-09-05 00:16 (Pir)
Pranešimai: 541
Miestas: Vilnius
Kad kažkuriam straipsnyje mačiau inkilų kėlėjų pavardes, tad spėlioti nėra ko :P


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 00:29 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-26 13:14 (Tre)
Pranešimai: 532
Miestas: Žiežmariai - Klaipėda
Cituoti:
Nebus kokio pranešimo :wink: . 3 LOD nariai kėlė inkilą, jeigu dar plačiau-tas inkilas tikrai prabangus ir labai komfortiškas. Ar visi nariai, keldami inkilus, turi rašyti pranešimus? :lol:
Kodel nebus jokio pranesimo? Na ne visi nariai kelia inkilus liepsnotosioms peledoms :shock: , kuriu Lietuvoje, kiekvienam aisku, nera "prudais". Tiesiog maga suzinoti apie tokius ivikius daugiau. Ne pranesimuose esme, o vat, kad aplamai apie tokia platinama informacija nieko nezinom... Straipsnyje raso, jog buvo pranesta apie peleda LOD'ui, bet nei naujausiuose stebejimuose, nei pats LOD'as tokios informacijos nepateikia... :roll:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 07:11 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Juliau, tavo pasipiktinimas čia ne visai vietoj. Pelėdos niekas nematė, nes jos ten dabar nėra. Paukštis tiesiog pasisvečiavo ir išskrido, bet sodybos šeimininkai norėtų jam sudaryti sąlygas, jeigu jis grįžtų. Mes padėjom jas sudaryti.
Inkilų bus keliama ir daugiau, bet šis darbas dar tik prasideda.Susibūrė grupė žmonių, tikslingai dirbsianti šioje srityje, t.y.inkilų kėlimas ir paieška. Manom, kad per kelis darbo metus turėtų imti ryškėti kažkokie rezultatai. Kai bus bent kokie rezultatai, bus ir pranešimai. Kol kas, manau, dirbti reikia, o ne afišuotis. Tuo labiau, kad čia tokia rūšis, kuri niekada nebus plačiai reklamuojama.
Tuo šią temą kol kas (iki aiškesnių rezultatų) laikau baigta :lol: .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 08:34 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-26 13:14 (Tre)
Pranešimai: 532
Miestas: Žiežmariai - Klaipėda
Cituoti:
Juliau, tavo pasipiktinimas čia ne visai vietoj. Pelėdos niekas nematė, nes jos ten dabar nėra. Paukštis tiesiog pasisvečiavo ir išskrido, bet sodybos šeimininkai norėtų jam sudaryti sąlygas, jeigu jis grįžtų. Mes padėjom jas sudaryti.
Inkilų bus keliama ir daugiau, bet šis darbas dar tik prasideda.Susibūrė grupė žmonių, tikslingai dirbsianti šioje srityje, t.y.inkilų kėlimas ir paieška. Manom, kad per kelis darbo metus turėtų imti ryškėti kažkokie rezultatai. Kai bus bent kokie rezultatai, bus ir pranešimai. Kol kas, manau, dirbti reikia, o ne afišuotis. Tuo labiau, kad čia tokia rūšis, kuri niekada nebus plačiai reklamuojama.
Tuo šią temą kol kas (iki aiškesnių rezultatų) laikau baigta :lol: .
As tik noriu pasakyti, kad ir daugiau zmoniu norinciu ir galinciu prisideti prie tokiu iniciatyvu yra. Bet kaip tai padaryti, jei nera jokios viesos informacijos.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 09:11 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-07-12 23:05 (Sek)
Pranešimai: 68
Miestas: Vilnius
Sutinku. Bet kokia informacija privaloma pateikti. Manau visiems planuojami darbai yra idomus.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 09:27 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Cituoti:
Sutinku. Bet kokia informacija privaloma pateikti. Manau visiems planuojami darbai yra idomus.
Dirbant su retomis rūšimis niekada nebus viešinama visa informacija, ir niekada ji nebus paskleista labai plačiai. Juk nesipiktinat, kad neviešinama informacija apie darbus su meldine nendrinuke, kurtiniu, žalvarniu ar pan. Vėlgi, kiekvienam projektui susiburia žmonės, kurie nori, gali dirbti kartu ir vieni kitus laiko patikimais. Būtų naivu tikėtis, kad darbui su reta rūšimi būtų kviečiami visi viešai per forumus. Patikėkit, kai,ir jei mums prireiks pagalbos, mes tikrai kviesimės daugiau žmonių, bet kol kas yra tik pati pradžia ir mes dar neturim ką pasiūlyti. Kaip ir neturim, ką paskelbti. Bus realūs darbai, bus ir viešinimas.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 16:23 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-07-08 21:51 (Sek)
Pranešimai: 113
Miestas: Vilnius
Cituoti:
....Susibūrė grupė žmonių, tikslingai dirbsianti šioje srityje, t.y.inkilų kėlimas ir paieška. Manom, kad per kelis darbo metus turėtų imti ryškėti kažkokie rezultatai. Kai bus bent kokie rezultatai, bus ir pranešimai. Kol kas, manau, dirbti reikia, o ne afišuotis. Tuo labiau, kad čia tokia rūšis, kuri niekada nebus plačiai reklamuojama....
Nevyniosiu į vatą - susinervinau!
Dar paskutiniame LOD narių susirinkime kalbėjom apie informacijos nariams trūkumą, apie aiškios veiklos strategijos trūkumą. Buvo minėtas naujasis portalas, kuris spręs informacijos trūkumo problemas....
Dabar apie pelėdas (kad nature nesinervintų).
Džiaugiuosi, kad rūpinamasi pelėdų apsauga ir dar grupė žmonių susibūrė, kuri numato tikslingai dirbti.
Man tik klausimas, kiek tokių grupių kursis ir kiek jos tikslingai ir koordinuotai dirbs, jei tokia informacija bus gaunama tik iš atsitiktinių straipsnių spaudoje?


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 20:08 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-09-12 10:41 (Pen)
Pranešimai: 584
Miestas: Alytus
Šios istorijos pradžia vyko visai neseniai prieš savaitę. Kuomet pas žmones apsilankė liepsnotoji pelėda. Jie norėdami pasidžiaugti nematytu paukščiu paskambino į zoologijos muziejų ir LOD sekretoriatą bei vietiniam aplinkosaugininkui. Nieko nelaukiant Eglės, mano ir Raimondo ineciatyva buvo nuspresta iškelti inkilą. Per dvi dienas buvo paruoštas inkilas ir nuvežtas į vietą.
Noriu pasipiktinusiems priminti kad visi darbai, medžiagos, kelionė buvo iš mūsų kišenės. Šiai dienai tai nėra draugijos akcija ar projektas. Ateityje jei bus galimybių galbūt draugija prisidės, dabar renkam informacija apie liepsnotasias pelėdas ir greitai ruošiamės iškelti daugiau inkilų. Nepriklosomai nuo finansavimo mes norime iškelti inkilus ir tikrinti potencialiai tinkamas vietas. Tik iškėlus pirmą inkilą pradėti girtis tikrai nėra ko.
Mylėtojo išsakyta mintis: apie informacija kuria gauna sekretoriatas kaip turi būti pateikta informacija. Nes šiandienai nėra nusistovėjusios praktikos. O šio atveju kuomet rūšis yra sėsli ir galbūt yra išsekus šaltos žiemos atveju. Negali būti opetratyviai informuojama ornitologų visuomenė.
Rūšis retai stebima tad norėtūsi ornitologų užgniaušti asmenines ambicijas o jas nukreipti paukščių labui.
[/b]


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 20:21 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Dėl informacijos sklaidos aš turiu savo nuomonę. Mano manymu tikrai nėra gerai, kad dažnai yra nutylima apie įvairius, neturinčius didelės reikšmės, projektus kurie yra vykdomi mums už akių , ir apie tai sužinome tik per LOD narių suvažiavimą kai būna praėjusių metų aptarimas. Nemanau kad labai sunku bent 5 sakiniais apie vygdoma veiklą pranešti LOD naujienose. Vien dėlto tai būtų į naudą , kad galbūt atsirastų žmonių tikrai galinčių padėti, ar suteikti informacijos.
Na bet visai kitas reikalas kai kalba eina apie retas rūšis. Nemanau kad galime sau leisti rizikuoti tokiu retu paukščiu kaip, kad ir vienetine liepsnotaja pelėda, tuo labiau jeigu tai būtų vienintelė sodyba Lietuvoje kurioje peri šis retas svečias. Negi numirsite sužinoja vėliau visą informacija kai galbūt projektas bus pasisekęs , ir tas paukštis nebus tik užklystantis į Lietuvą? Nemanau.
Cituoti:

Siūlyčiau ateityje jei LOD narys ar grupė imasi iniciatyvos su LOD vėliava ar vardu, tai tokia iniciatyva dirbti turėtų būti skelbiama viešai ir norintiems sudaryta galimybė prisijungti.

.

Nemanau kad dirbant su tokiais retais paukščiais būtų galima pasitikėti bet kuo. Tuo labiau jai parašo žmogelis norintis padėti , bet neturintis nei savo transporto nei galimybių nei žinių , o tik galintis palaikyti kompaniją vygdant monitoringa kur ir pats kuo puikiausiai susitvarkyt gali. Mano nuomone su retomis paukščių rūšimis rizikuoti negalime.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 20:46 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Galiu pridueti prie Antano minčių labai trumpai. Idėja kilo spontaniškai, o kadangi taip atsitiko, kad informacijos liepsnotosios pelėdos apsaugos tema aš turėjau daug, o pagalbininkai (pvz.Raimundas, iš savo medžiagų daręs tikrai ne pigiausią inkilą) rimti, tai tos idėjos vystymasis irgi buvo greitas. Tai jokiu būdu nebuvo LOD'o iš anksto suplanuota akcija, ir ačiū LOD'ui, kad jie šią idėją palaiko. Šiam momentui privačiai ieškom rėmėjų (ir jau vieną radom), nes inkilų gamyba per brangi mūsų kišenei, visa kita, bent jau kol kas, bus gryna savanorystė. Tam, kam yra skaudu, kad kažkas gal pamatys retą paukštį, galiu iš karto pasakyt, kad mes dirbam ne dėl to, o tą paukštį dar labai neaišku kada (ir ar aplamai) pavyks pamatyt. Viskas nukreipta į inkilų kėlimą ir ilgą bei nuobodų informacijos rinkimą.
Ir pagalvokit dabar kiekvienas nuoširdžiai, ar tai jau pirma privati iniciatyva? Pažiūrėkit į itin sėkmingus Juliaus darbus-puikios idėjos, geras įgyvendinimas. Julius irgi daug ką daro, nekviesdamas visų, bet niekas nepyksta. Kažin, ar tas pasipiktinimas nėra būtent dėl rūšies retumo? O juk mes pirmiausiai ir bandom atsiriboti nuo "rūšies medžiotojų". Dabar reikės daug juodo darbo nudirbti, ir visiškai neaišku, kada pasirodys rezultatai.
Antras dalykas yra privačios iniciatyvos klausimas. Taigi, jei turit idėjų, bandykit jas įgyvendint. Kuo daugiau gerų darbų, tuo paukščiams geriau.
Aš asmeniškai nesijaučiu kalta dėl to, kad pradėjom kažką, kas jau seniai brendo galvose. Kad nekviečiam visų, irgi nesijaučiu kalta, nes šiai minutei mums dar daug žmonių nereikia. O jeigu prireiks pagalbos, tikrai kviesim.
O kad būtų visiškas aiškumas, parašysiu, kad kartu dirbsim: Remigijus iš LOD'o pusės,aš, Raimundas, Antanas, Marius, Povilas, ir,tikiuosi, padės Modestas. Plius prašysim pagalbos žmonių rajonuose.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 20:47 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-01-12 16:37 (Pir)
Pranešimai: 5
Miestas: Alytus/Vilnius
Aš nei prieš nei už skelbimą viešai. Kiekvieną kartą reikia įvertint daugybę faktorių, nes kiekviena situacija yra labai skirtinga, bet rašau dėl to, kad ką tik gavau labai įdomių klausimų kaip tik susijusių su šia tema. Taigi rašo man mano draugas gyvenantis kaip tik tuose kraštuose. Jis mat išgirdęs šią istoriją tuoj pat suuodė, kad ir jo sodyba potencialiai gali pasirodyti viliojanti tokiems mieliems svečiams kaip liepsnotoji pelėda ir teiravosi kokie inkilų matmenys ir kur būtų galima juos iškelti, kad netyčia užklydus pelėda turėtų kur apsistoti. Žmogus visiškai nesusijęs su ornitologija, bet mylintis gamtą. Taigi, manau, šis pavyzdys rodo, kad informacijos sklaida ne visada yra blogai, geros iniciatyvos visada turėtų būti laukiamos ir sveikintinos. Žinoma, aš nekalbu apie rimtus tyrimus ir mokslinį darbą kada vien gerų norų neužtenka.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 20:49 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas


Paskutinį kartą redagavo Myletojas 2010-02-05 07:46 (Pen), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 21:07 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas


Paskutinį kartą redagavo Myletojas 2010-02-05 07:46 (Pen), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 21:22 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Na man tai malonumas yra stebėti paukščius ir tuo labiau padėti jiems, todėl tikrai su malonumu prisidedu prie visų paukščių labui skirtų akcijų kuriose žinau kad galėsiu pagelbėti ir tikrai nesijaučiu nei "juodadarbis" nei "atstumtasis" stebėdams sėjikus ar liepsneles. :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 21:27 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas


Paskutinį kartą redagavo Myletojas 2010-02-05 07:46 (Pen), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 21:36 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Modestai, nekaltinkit LOD'o nebūtom nuodėmėm. Remigijus informaciją perdavė man, nes žinojo, kad turiu visus inkilų brėžinius ir galim greit iškelt inkilą. Veikti reikėjo greitai, o tokią informaciją (apie tai, kad žmonės prašo inkilo) viešinti kaip oficialią, manau, yra absurdiška. Tokių prašymų, mano žiniomis, LOD'as gauna begales, ir dėl lesyklų, ir dėl inkilų ir tt. Tolimesnė įvykių eiga buvo jau mano iniciatyva. Vėlgi, šiai minutei, mes netgi norėdami, kol kas neturim ką pasiūlyti visiems, kas norėtų prisidėti. Viskas dar tik pačioj užuomazgoj, svarstymų lygmeny.
O dėl juodadarbių ir baltadarbių tai tu visai neteisus-kažkaip aš visai nesijaučiu juodadarbe, ieškodama liepsnelių ar skaičiuodama antis. Aš puikiai suvokiu šito darbo svarbą, ir man labai keista, kai žmonės, tuose juoduose, kaip tu sakai, darbuose nedalyvaudami, iškart nori dirbti su pelėdom :roll: .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-04 21:41 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
mano akimis, cia siek tiek nuvaziavom i lankas ;) sveikintina kolegu iniciatyva ir nera apie ka cia kalbeti. kas domesis viena konkrecia rusimi ar keliomis, informacijos visuomet ras. mano paties draugyste su peledom prasidejo skaitant rusiskus straipsnius rusiskuose zurnaluose, nes interneto tuo metu nebuvo, o lietuviu kalba info isvis buvo mazai. savo zinias ir patirti kiek galejau perdaviau savo mokinams ir is gausybes mano mokinuku tik viena mokine studijuoja biologija ir dirba su peledom. ir del to as labai dziaugiuosi, taigi kas tuo domisi ras ir info ir noro dirbti, o kam tai tik vienos denos nuotykis, nieko nesigaus. aisku retos rusys siek tiek atskira kalba. kalbant apie konkretu info neskelbimo atveji, velgi nemanau, kad kazkas cia labai jau tokio ivyko, kas nori tas randa. labai saunus Rugiles pavyzdys, nes norim to ar ne musu visu darbas bent kazkiek atsiremia ir i visuomenes svietima ;) tik reikia sumaniai ta info paskelbti. Taigi, neskubekime teisti, pasistenkim suprasti ;)
o kas liecia liepsnotaja, jei kolegoms reikes as galesiu pasidalinti info, nes su sia peleda teko padraugauti.


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 67 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1 2 3 4 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 9 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited