Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Programėlė 'Maratonas'
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=1&t=582
Puslapis 11

Autorius:  Maxtrox [ 2009-01-09 21:33 (Pen) ]
Pranešimo tema:  Programėlė 'Maratonas'

Idėja kilo, kai po pirmo savo gyvenime maratono skaičiavau statistiką: kur, kada, pagal kokį požymį kokias rūšis mačiau. Tada, kaip ir dabar, negalvojau apie kažkokį jos pritaikymą - pagrindinė paskirtis buvo sau, palengvinti skaičiavimus. Pradėjau prieš mėnesį, tai dabar lyg ir pabaigiau... Galbūt atsiras norinčių išbandyti. Trumpai apie galimybes:
- ataskaitos kūrimas: kur, kada, pagal kokį požymį, kokiame biotope kokios rūšys stebėtos. Jos išsaugojimas tekstiniame faile (.txt formatas).
- atitinkamai diagramų braižymas ir saugojimas bmp formatu (kažkas panašaus į http://www.orni.lt/index.php?option=com ... 3&Itemid=0 tik asmeninė).
- nežinau kaip kiti, bet aš įdomesnius stebėjimus aprašydavau atkirai kokiam faile. Programoj padariau, kad sukūrus duomenų failą, sukurtų ir stebėjimų katalogą, t.y. kiekvieną matytą stebėjimą galima aprašyti ir jis bus susietas su tuo duomenų failu.

Toliau nesiplečiu, jei norite žinoti plačiau ar išbandyti, tai rašykit čia.

P.s. nežinau kaip dabar skaičiuojama visų maratono dalyvių bendra statistika? (tokia http://www.orni.lt/index.php?option=com ... 3&Itemid=0) taip pat nežinau kaip dar įgyvendinti, jei tarkim naudojantis programėle visi maratono dalyviai atsiųtų savo duomenų failus, galbūt pavyktų padaryti, kad skaičiuotų ir bendrą statistiką, išskyrus žemėlapis...

P.s.s. jei nebus susidomėjimo, tada ištrinkit šitą temą :wink:

Autorius:  marius.k [ 2009-01-09 21:40 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Ir kur butu galima ja ismegint? :)

Autorius:  Tadas Naujokaitis [ 2009-01-09 21:42 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Visai įdomu :) Norėčiau išbandyt :)

Autorius:  Maxtrox [ 2009-01-10 19:50 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

padarau instaliacinį failą ir galit bandyt, tik į PM atsiųskit emailus savo :)

Autorius:  Maxtrox [ 2009-01-10 21:03 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

pasirodo dabar emailai gudrūs pasidarė - blokuoja EXE failus. Parsisiųskite iš čia: http://dl.getdropbox.com/u/289776/Maratonas%201.0.exe

Stipriai neteiskite :wink:. Laukiu klaidų radimo, nes nieko suprogramuot be klaidų neįmanoma. Ir aišku pasiūlymų tobulinimui...

Autorius:  VytautasZ [ 2009-01-11 16:00 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Parsisiunciau programele. Aciu. Nelabai supratau, kaip ivedami duomenys - ar leidzia stebejimu duomenis ivesti per sia programa, ar ji tik skirta statistikai. Tokiu atveju - kokius duomenu failus palaiko?

Autorius:  Maxtrox [ 2009-01-11 16:37 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

cia jau mano kolkas pagrindinė klaida, kad neparašyta kaip įvesti duomenis iš pradžių. Tai kaip ir dauguma programų reikia sukurti failą. Tai padaroma:
iš meniu spaudžiant 'Failas' -> 'Naujas'. Pavadinate duomenų failą norimu vardu ir išsaugote norimoje vietoje. Bus sukurtas duomenų failas ir katalogas, skirtas stebėjimų talpinimui. Tada aktyvuosis meniu juostoj 'Maratonas'. O ten bus du pasirinkimai: 'Įvesti' arba 'Trinti'.

kai įvesite nors vieną rūšį, pagrindiniame lange ant lenteles spauskite dešinį pelės mygtuką - bus papildomų funkcijų.

P.s. kur maniau esant reikalinga, padariau taip vadinamus 'hintus'. T.y. užvedus pelę ir palaikius truputį atsiranda trumpas paaiškinimas...

Autorius:  VytautasZ [ 2009-01-11 19:04 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Aciu uz paaiskinimus. Veikia :). Dar vienas siulymas - nematau galimybes koreguoti stebejimo.

Autorius:  Myletojas [ 2009-01-11 19:07 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Tai, ko gero, galima išrint ir per naują įvest. Aš jau pabandžiau - viskas veikia atrodo, nors dar minimaliai tik bandžiau. Kol kas vieną tokį smulkų nepatogumą pastebėjau, kad neina įvesti mažiausiai stebėto individų skaičiaus. Į maratoną rašau pvz. 2+ jei stebėti mažiausiai 2 individai, bet galėjo būti ir daugiau (arba mačiau daugiau, bet jei galėjo būti pasikartojantis tas pats individas tai rašau mažiausią garantuotai matytą skaičių ir su +). Čia to pliusiuko uždėt neleidžia. :)

Autorius:  Maxtrox [ 2009-01-11 20:43 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

VytautuiZ:
stebėjimo koregavimas atrodytų praktiškai taip pat kaip įvedimas, tiesiog pakeitimas duomenų. Todėl kaip Myletojas pastebėjo, ištrint ir įvest per naujo tiesiog galima. Aišku padaryti galima, bet ar tikrai būtina :roll:

Mylėtojui:
Dėl skaičiaus įvedimo: taip, padariau, kad būtų galima įvesti tik skaičių. Ir jau gaunu antrą pastabą. Reiks pakeist, jei bus naudojama.

Autorius:  VytautasZ [ 2009-01-11 20:53 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Aisku, kad nebutina :)

Autorius:  marius.k [ 2009-01-12 20:16 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Na manau aš tai naudosiu visai idomi programele.

Autorius:  Maxtrox [ 2009-02-15 21:17 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Pagal patarimus ir savo pastebėjimus atlikau keletą pakeitimų. Naujesnę versiją galite parsisiųsti:
http://dl.getdropbox.com/u/289776/Maratonas%201.1.exe

Toliau laukiu klaidų radimo ir aišku pasiūlymų tobulinimui... :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/