Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-04-20 05:33 (Šeš)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 1923 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 188 89 90 91 9297 Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010-12-16 12:52 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-03-11 19:17 (Ant)
Pranešimai: 462
Miestas: Pabiržės miestelis
Po ilgo laiko prisijungiau...
Mano lesykloje pora pilkųjų meletų. Dabar dažna patelė. :

Paveikslėlis

Kurį laiką buvo riešutinė.

Paveikslėlis

Kasdien matau 5 kikilių būrelį, 2 svilikus, 2 didžiuosius marguosius genius, vidutinįjį margąjį genį, kartais atskrenda mažasis margasis genys.
Žaliukių iki 10. Didžiųjų zylių, mėlynųjų zylių daug. Paprastosios ir šiaurinės pilkosios zylės negausios. Varnėnas. Bukutis. Gausiausi lankytojai yra karklažvirbliai. Naminių žvirblių vos iki 8. Visus terorizuoja 3 kėkštai, 1 šarka. Gaudo - 1 paukštvanagis. Jau buvo atskridęs suopis.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2010-12-16 19:21 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-05-17 15:41 (Ket)
Pranešimai: 625
Miestas: Biržai
Pas mane lesykloj pilkosios meletos patelė taip pat lankosi, gausu abiejų rūšių žvirblių, gelt. startų, žaliukių,zylės tik didžiosios ir mėlynosios, būrelis sniegenų, didieji ir vidutiniai geniai, sode, kaip ir pernai, žiemoja smilginis strazdas. Šiemet lesyklas perkėliau iš sodo į krūmus už 50m nuo sodybos, paukščių pagausėjo ypač varninių :roll: , ateina stirnos, kiškiai (abiejų pėdsakai).


Į viršų
StandartinėParašytas: 2010-12-16 21:07 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-07-08 21:51 (Sek)
Pranešimai: 113
Miestas: Vilnius
Aš irgi mėgčiau, kad meletų (ypač pilkųjų) pas mane apsilankytų, bet džiaugiuosi ir didžiuoju su vidutiniu geniais ;)
O svilikų tai užderėjo. Praėjusį savaitgalį priskaičiavome 15 :shock:


Į viršų
StandartinėParašytas: 2010-12-17 08:51 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-18 10:51 (Pen)
Pranešimai: 73
Miestas: Vilnius
O aš skaičiuoju kėkštus.... :evil:


Į viršų
StandartinėParašytas: 2010-12-17 20:05 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
o as dziaugiuosi varnomis ir sarkomis, kuriu vienu metu prisirenka apie desimt... tiesa, vovere jas visas labai greitai isvaiko ;) o siaip daugiausiai lesykloje lankosi zyles. Mano lesykla viduryje miesto.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2010-12-18 22:37 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-05-17 15:41 (Ket)
Pranešimai: 625
Miestas: Biržai
Mindaugo įkeltame S. Paltanavičiaus straipsnyje radau sudominusiu lesalų: " ...tarkuotas morkas, virtas sutrintas bulves, supjaustytus obuolius" ,obuoliais ir bulvėmis kažkada bandžiau lesinti, bet jie per keletą valandų suledėdavo ir paukščiai jų nebelesdavo, Labai įdomu gal kas bandėt lesinti morkomis ar kitomis daržovėmis, kokie paukščiai domisi tokiu maistu ir gal turit kokių gudrybių lesinant obuoliais, nes natūralios sodo atsargos (uogos, obuoliai ant medžių) strazdams greit baigsis.

Lesykloj nuolat lankosi vienas p.suopis , kartais atskrenda ir antras, bando lesti lašinius, arba gaudo paukščius :lol:


Į viršų
StandartinėParašytas: 2010-12-19 01:15 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-09-25 12:26 (Ant)
Pranešimai: 250
Miestas: Vilnius
Tėvai turi daug vaismedžių, todėl pas mus visuomet obuolių perteklius. Aš kiekvienais metais sušeriu po keliasdešimt kg obuolių. Žinoma, jų visų nesuvalgo - apvalgo, kol nepradeda pūti, todėl pastoviai turiu keisti šviežiais :) ... Labiausiai žinoma pas mane obuolius mėgsta smilginiai strazdai, taip pat mėlynosios zylutės. Kitų paukščių nesu pastebėjęs, kad lestų... Obuolius nepjaustytus dažniausiai kabinu ant šakų (veriu tiesiai ant slyvos šakų), kartais perpjaunu pusiau. Praeitais metais papjaustydavau smulkiai, sutarkuodavau iškart keliolika obuolių. Prie tokios "košės" labai greit prisistato strazdai, ir lesa iki apvalumo ;) . Tik, žinoma, neturi būti lauke labai šalta, nes viskas greit ledu pavirsta...


Į viršų
StandartinėParašytas: 2010-12-20 22:12 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Pas vieną pažįstamą suopis jau antrus metus lesyklą lanko.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-01-06 12:26 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
pas mane lesykloje siandien apsilanke du kikiliai (Svedija)


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-21 18:47 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-30 20:24 (Sek)
Pranešimai: 872
Miestas: Kaunas
Ar nepastebėjot, kad šiais metais prie lesyklų dažniau paukštvanagiai medžioja?
Aš pats nelesinu, bet 3 lesyklas aprūpinu saulėgrąžom, tai visose trijose vietose reguliariai medžioja paukštvanagiai - ankstesniais metais to nebūdavo.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-21 19:50 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-02-29 13:36 (Pen)
Pranešimai: 373
Miestas: kaunas
Pas mane tai medzioja vistvanagio patinas.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-21 19:58 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Pas mane paukštvanagių neatsirado tačiau stebiu kitokią "anomaliją" :) kritiškai krito zylių kiekis lesykloje, manyčiau gal net per puse kiek buvo.. Šalčiai paliko tik stipriausius, pats jau ne kartą per šį mėnesį radau sandeliuke, garaže sušalusių zylių po nakties. O gal tai koks zylių virusas? Bet įdomu tai, kad labai padaugėjo žaliukių. Vidurį žiemos laikėsi vos 5 žaliukės, o per praėjusią savaitę skaičius išaugo iki ~35 , kėkštų buvo 3, dabar 8 . Kitų paukščių liko panašus kiekis, tik prisijungė juodasis strazdas ir vidutinis genys. Bendrą lesykloję besimaitinančių paukščių kiekį vertinčiau nuo 250 iki 300 paukščių.

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-21 20:33 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Pas mane taip pat zylių sumažėjimas.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-21 20:45 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-30 20:24 (Sek)
Pranešimai: 872
Miestas: Kaunas
Cituoti:
Bendrą lesykloję besimaitinančių paukščių kiekį vertinčiau nuo 250 iki 300 paukščių.
Nemenkas paukščių kiekis. Ne veltui tuos kelis maišus saulėgrąžų pirkai ;)


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-21 21:07 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Cituoti:
Cituoti:
Bendrą lesykloję besimaitinančių paukščių kiekį vertinčiau nuo 250 iki 300 paukščių.
Nemenkas paukščių kiekis. Ne veltui tuos kelis maišus saulėgrąžų pirkai ;)
Čia jau menkas. Viduržiemį tai iki 12val ištuštindavo lesyklą.. Net nežinau kiek tuomet paukščių lankėsi. Šią žiemą jau sulesinau 70kg semkių ir maišą pelų su grūdais.

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-22 09:10 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-07-08 21:51 (Sek)
Pranešimai: 113
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Ar nepastebėjot, kad šiais metais prie lesyklų dažniau paukštvanagiai medžioja?
Aš pats nelesinu, bet 3 lesyklas aprūpinu saulėgrąžom, tai visose trijose vietose reguliariai medžioja paukštvanagiai - ankstesniais metais to nebūdavo.
Mūsų lesyklą pastoviai seka paukštvanagis. Kol būnam prie lesyklų - pasitraukia, vėliau vėl parskrenda. Pernai matydavom daug rečiau.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-22 14:17 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Na, paukštvanagių pas mane kaip visada (t.y. kasdien ir pastoviai, bet taip buvo ir ankstesniais metais), zylių irgi lyg ir panašiai. Kažkaip nieko neįprasto lesykloj nematau, viskas po senovei :roll: . Kai sausio mėn. buvo atšilimas, tai paukščių buvo sumažėję, dabar vėl apie 300.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-22 17:13 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Cituoti:
Šalčiai paliko tik stipriausius, pats jau ne kartą per šį mėnesį radau sandeliuke, garaže sušalusių zylių po nakties. O gal tai koks zylių virusas?
Šiandien ryte dar viena negyva didzylė pačioje lesykloje.. :?

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-24 12:02 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-09-02 21:30 (Sek)
Pranešimai: 110
Miestas: Kauno r.
Aš pas save taip pat pastebių didžiųjų zylių retėjimą. Radau prie lesyklos dvi negyvas, dar vieną leisgyvę parsinešiau namo, atšilo, išskrido, bet nemanau, kad ilgai pratempė. Taip pat medžioja paukštvanagis. Ankstesniais metais lankydavosi patelė, šiemet tikriausiai pirmametis paukštis. Po šeštadienio pūgos ir gausaus sniego, sekmadienį į lesykla sugrįžo paukščiai, kurie buvo jau ją palikę: juodasis, smilginis strazdai, sniegenos, alksninukai, žaliukės, o juodąją zylę lesykloje pamačiau pirmą kartą.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2011-02-28 10:09 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-04-18 20:23 (Tre)
Pranešimai: 159
Miestas: Vilnius
Pas mus sode labai sumažėjo visų paukščių prie lesyklų. Vakar pirmą kartą per visą žiemos laikotarpį radome neišlestas saulėgrąžas. Iki šiol savaitės norma būdavo apie 15 litrų, bet esu tikra, kad jų užtekdavo tik 3-4 dienom. Net nežinau, kokia priežastis yra paukščių mažėjimas. Nemanau, kad pastovus paukštvanagio lankymasis galėjo tai įtakoti. Vienintelė paguoda, kad kuoduotoji zyle jau antrą sezoną vaišinasi ir vis dar yra.

Aš dar lesinu paukščius ir darbe, pačiame Vilniaus centre. Beriu saulėgrąžas ant kondicionieriaus dėžės, kuri yra šalia mano lango ir prikabinau riešutų lesyklą. Pas mane net svilikas vieną dieną buvo apsilankęs! :D Tačiau šioje lesykloje turiu bėdą - ją beveik okupavo balandžiai. Iš pradžių jų buvo tik du (Petras ir Jozefas, vėliau išaiškėjo, kad tai ne Jozefas, o Jozefa!). Aš ir juos sąžiningai lesinau, nes man jų irgi labai gaila, bet jų skaičius dabar išaugo iki 7. Jie per kelias minutes nušluoja visas mano saulėgrąžas, nieko nelieka naminiams žvirbliams, karklažvirbliams ir zylėms :( Visa laimė, kad jie nelesa riešutų, tai bent didžiosios ir mėlynosios zylės pasimaitina. O žvirbliai riešutais nesidomi. Nors sode karklažvirbliai noriai juos lesinėja.


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 1923 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 188 89 90 91 9297 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 39 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited