Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 23:14 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 1923 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 14 5 6 7 897 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-03 14:09 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Nu tu čia kaip pirštu į akį :lol: , jos tokios .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-03 15:14 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Vakar ryte stebejau nuostabu vaizda :lol: , vienu metu tarp 40 visokiu zyliu, ant tauku tupejo ir lese pilkoji meleta, teslos kukuliu smaguriavo mazasis margasis genys, o obuolius tarse juodojo strazdo patinas (juodas, kaip anglis su ryskiai geltonu snapu). Taigi pridejus mazaji geniuka, nuo spalio vidurio0 mano lesykloje jau lankesi 17 pauksciu rusiu (sia tiek as maciau :wink: ). Beje mazasis siandien lankesi minimum 3 kartus, juodasis strazdas taip pat praleido gera pusdieni ir beveik pribaige abu obuolius, teks naujus paverti :wink: Pilkosios meletos siandien nemaciau, bet tai buvo persimiegojimo problema. Meleta pas mane lankosi apie 9 val ryto( 15 min po ausros). O kadangi vakar baliavojau iki 4, tai atsikelt sugebejau tik 12 :oops: .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-04 11:59 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-05-12 20:43 (Ket)
Pranešimai: 31
Pas mane lesyklose kolkas didžiosios zylės (šitų baisiai daug), pilkosios, kelios mėlynosios, bukučių porelė, kartais užsuka keturi kėkštai, atskrenda karklažvirbliai, šiandien pastebėjau čimčiaką. Nežinau ką daryti su zylėmis, nes jos lesa praktiškai tik saulėgrąžas :cry: Pridarau visokių mišinių su taukais, aliejumi, visokiom sėklom ar avižiniais dribsniais, bet visai nepanašu kad jos tuo žavėtųsi :( Net prie lašinukų nelabai artinasi, reikalauja tik saulėgrąžų. Ar pavyktų jas kaip nors apgaut, kad lestų ir pigesnį maistą? Ar dabar jau teks susiveržti diržą ir duoti tik tai, ko prašo? :shock:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-04 15:36 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Na aš dar pigaus batono dedu , dienai vieno užtenka , šeip ir maniškės lašiniais nelabai domisi , pašals susidomės. Šandien vėl pasirodė žaliukė , buvo kurtai dingus .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-04 18:16 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-07-15 22:24 (Pen)
Pranešimai: 67
Miestas: Klaipėda
Ir mano lesykloje karaliauja didžiosios zylės. Buvau pakabinęs ir lašinukų - prarijo kaip niekur nieko. Tik porai dienų užteko. Tik nepamanykit, kad permažai buvo - apie puskilogramį. Lankosi kasdien 20-30 zylių. Ypač daug būna ryte, kai tik išaušta. Maitinu saulėgrąžom. Pats jų nemėgstu, tai tik paukštukams perku. Kitąmet reikės pasėti - gal užaugs :?: Neskinsiu, o paliksiu, kad turėtų ką mano zylelės lesti. O ir pirkti saulėgrąžas nėra taip jau brangu - Norfoje tik 2.60 lt/kg kainuoja. O tarp jų, kadangi nėra labai švarios, visokių kitokių sėklyčių pasitaiko. :idea:
Taipogi užsuka ir žvirbliai su geltonosiom startom. Paliktus obuolius mėgsta palesinėti juodieji ir smilginiai strazdai. Nebrokija tų saulėgrąžų ir varnos.
Laukuose aplinkui klajoja 10 kurapkų pulkelis. Pernai buvo daugiau - 21. Matyt suveikė tai, kad lapė olą kanalo šlaite buvo išsikasus ir vaikučių atsivedė. O ir puslaukinių kačių, miestiečių išvežtų ir paliktų priviso. Kurapkoms keletą slėptuvių užuovėjose pastačiau ir pabirų pribėriau.
Tai va tokie žieminiai rūpestėliai.

_________________
Edmundas


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-04 19:21 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Pas mane 3 čimčiakai pasirodė , o zyliu patikėk pas tave daugiau , gal net dvigubai lankosi , aš irgi bandžiau sąlyginai paskaičiuoti , pagal saulėgrąžų sulesimo greitį labai maži skaičiai gavosi , dvi rieškučios per 15 min :shock: , dirba nerealiai :lol: .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-04 21:25 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-12-30 10:33 (Ket)
Pranešimai: 602
Miestas: Utena
Cituoti:
...Net prie lašinukų nelabai artinasi, reikalauja tik saulėgrąžų. Ar pavyktų jas kaip nors apgaut, kad lestų ir pigesnį maistą? Ar dabar jau teks susiveržti diržą ir duoti tik tai, ko prašo? :shock:
Aš tai saulėgrąžų įpilu ribotai 1-2 kartus per dieną, be to lesykoj pastoviai būna avižinių dribsnių. Ant šakos kabo vazonas su sulydytu riebalų ir batono mišiniu. Tai kai saulėgrąžas išnešioja, lesa visa kita, kur jos dėsis :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-04 21:33 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-12-30 10:33 (Ket)
Pranešimai: 602
Miestas: Utena
Cituoti:
kokius grūdus (sėklas) rekomenduotumėte zylėms,bukučiams :roll:
Lašinių šį savaitgalį visai žiemai paruošiu atsargas, bet norėtusi ir grudų paberti retsykiais :wink:
Javų grūdais tai nežinau, ką iš smulkių paukščių galima būtų lesint - žvirbliai ir tie sveiko grūdo neima. Zylėm ir bukučiam reikia aliejingų sėklų.
Be AVA išvardintų, dar labai mėgstamos kanapių sėklos, tačiau jas auginti dabar kriminalas :( Prieš 15-20 metų augindavau specialiai paukščiams :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-04 22:13 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-05-12 20:43 (Ket)
Pranešimai: 31
Cituoti:
Aš tai saulėgrąžų įpilu ribotai 1-2 kartus per dieną, be to lesykoj pastoviai būna avižinių dribsnių. Ant šakos kabo vazonas su sulydytu riebalų ir batono mišiniu. Tai kai saulėgrąžas išnešioja, lesa visa kita, kur jos dėsis :)
Pas mane kai baigiasi saulėgrąžos, tai dingsta ir paukštukai :shock: Na, atskrenda karts nuo karto dribsnių su taukais palesti, bet viestek striksena ant žemės po krūmais, ieškodami gal kokia saulėgrąža bus netyčia nukritusi. Už kilometro vienas toks sodininkas irgi paukščius lesina, bet pas jį manųjų zylių nei kvapo - tik šimtai karklažvirblių (pas mane tik kokie keli) :? Na, čia pirmas rimtesnis mano lesinimas, taigi ir nežinau ar čia taip normalu. Gal kai badas prispirs les viską :roll:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-04 22:48 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
O gal paprasciausiai lesykla netinkamoj vietoj :?: .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-05 07:48 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-11-28 15:22 (Pir)
Pranešimai: 1244
Miestas: Vilnius
Vakar pas seserį į Troškūnus buvau užsukęs,tai stebėjausi kiekd daug paukščių ten lankosi.Nors miškas pakankamai toli,bet ir genys atskrenda, o didžiujų zylių tai net suskaičiuoti negalėjau :lol: dar pora mėlinujų zylučių sukiojosi ir koks desėtkas zvirblių.
Mėgstamiausias,populiariausias maistas - su taukais sumaišyti dribsniai arba grikiai :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-05 09:15 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-01-02 21:28 (Sek)
Pranešimai: 596
Miestas: Vilnius
Vaiku kambario balkone itaisiau lesyklele, priberiau su kaupu saulegrazu...eina trecia diena...dar nemaciau nei vienos zylutes...
matyt netinkama vieta :cry:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-05 12:14 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-05-12 20:43 (Ket)
Pranešimai: 31
Cituoti:
O gal paprasciausiai lesykla netinkamoj vietoj :?: .
Galbūt, bet pas mane sklypas ne toks jau didelis, o už tvoros katės nuolat patruliuoja, taigi nelabai yra iš ko rinktis. Bet ir tos vietos man neatrodo tokios blogos - šalia miško, prie pat krūmelių... Lesykla su saulėgrąžomis tai matyt pačioje prasčiausioje vietoje, bet ten paukščiai labiausiai ir lankosi.

Reikės nueiti pas kaimyną ir pažiūrėt, gal jis vėl kokį šerną sumedžiojo, ir nudirtą kailį ant stogo užkėlė :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-05 12:17 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-05-12 20:43 (Ket)
Pranešimai: 31
Cituoti:
Vaiku kambario balkone itaisiau lesyklele, priberiau su kaupu saulegrazu...eina trecia diena...dar nemaciau nei vienos zylutes...
matyt netinkama vieta :cry:
Gal pabandyk ant žemės šiek tiek pabarstyti? Aš laukiau kelias savaites kol kas nors apsilankys, tuomet pribarsčiau visokių grūdų ir saulėgrąžų aplinkui, tada greitai surado kas ir kur.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-05 17:25 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Pas mane niekur barstyt nereikėjo , jau seniai ant galvos lipo ir sėmičkų prašė , pas draugą 5 aukšte mėlynosios , didžiosios zylės , žaliukės lankosi , tik žvirbliams turbūt peraukštai , neskrenda :? . Žvirblienė vaikus pirmiausia , dar vasarą , prie lesyklos vietos atvedė . Turbūt paukščiai kaiptai informacija pasidalija , greit susižino apie papildyta lesykla :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-06 14:14 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-12-02 14:17 (Pen)
Pranešimai: 50
Miestas: Vilnius
Sveiki , visi nualinti lesinimo :D ! Kainuoti tai kainuoja: ir saulėgrąžos, ir lašiniai , ir riešutai, bet už jokius pinigus nenusipirksi džiaugsmo ir geros nuotaikos , kai matai pilną lesyklą paukštelių. Aš kai stebiu pro langą savo „vištas“ ( didžiosios, mėlynosios zylės, karklažvirbliai, žaliukės - mano paukštynas) šypsausi :). Geriausias būdas stebėti paukščius iš arti, matai kiekvieną plunksnelę. Beje, karklažvirbiams 5 aukštas dar tinka, nedaug, bet kiekvieną dieną lankosi (bet gal jie kosmonautai?) :D .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-06 17:32 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Pilna lesykla , ir žemė aplink ja dar geriau atrodo , apie50 vienu metu :shock: :D , o dar vis skrenda , mainosi :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-06 20:58 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-01-02 21:28 (Sek)
Pranešimai: 596
Miestas: Vilnius
Na pas tave Elmarai i kiemą reikės šliaužte išliaužti, kad DYDŽIOSIOSZYLĖS nenudaužtų :lol:
...o mano lesyklėlės nieks nelanko :cry: ...šiandien desperatiškai perkabinau ant kitos sienos :?
...žmona kepina saulėgražas ir nenumaldomai baigia išgliaudyti ir sudoroti maišiuko turinį :evil: :roll: :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-06 21:16 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-11-28 15:22 (Pir)
Pranešimai: 1244
Miestas: Vilnius
Užpernai 6 aukšto balkone lankėsi ir žvirbliai ir zylės. Pernai tik iš ankstyvo rudenio buvo pasirodę, o šiemet dar nežinau...dar tik lesyklą gaminu :oops: :oops: bijau,kad po namu einantis kelias ir šeštas aukštas nelabai paukščius traukia :? :cry:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-06 21:42 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Nu jo , kiemas tapo pavojingu paukščių poligonu , zuja kaip bitės, ypač bukutis kuo arčiau galvos taiko praskristi :lol: . Na atvažiuosi , pamatysi :lol: . Šendien svilikas visus iš lesyklos išvaikė , paragavo batono , ir nepatenkintas išskrido , o žvirblis žaliukei iš snapo saulėgražą traukė :shock:


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 1923 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 14 5 6 7 897 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 19 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited