Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-04-25 03:39 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 1923 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 186 87 88 89 9097 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-05 09:56 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Orai atšalo, ir paukščiai vėl plūstelėjo į lesyklą. Pasirodė ir naujų svečių- prisistatė grįžę varnėnai, kovų visas būrys (mano siaubui) ir visas dailus būrelis šiaurinių kikilių. Sunku pasakyt, kiek tų šiaurinukų yra, nes judėjimas labai didelis, bet tikrai ne mažiau kaip 15.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-05 10:36 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-06-23 09:09 (Ant)
Pranešimai: 25
Miestas: Vilnius
Vakar mūsų lesyklą (daugiabučio 5 aukšte) tiesiogine to žodžio prasme užpuolė žaliukės. Po kiemą, kaip grifai, sukosi apie 40 žaliukių, apie 5-7 vienu metu lesė lesykloje, kitos sėdėjo ant palangės "eilėje". Šalia jų, be abejo, dar painiojosi didžiosios ir mėlynosios zylės, pora balandžių bandė kažkaip įlįsti į "puotą", taip pat ir pastoviai pas mus gyvenantys karklažvirbliai. O vakarop įsidrąsino ir pagyvenęs sviliko patinas. Beje, pirmas pas mus per visą žiemą (bent jau kiek teko stebėti)

_________________
Sandra & Simas


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-05 10:44 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-11-28 15:22 (Pir)
Pranešimai: 1244
Miestas: Vilnius
nežinau kas dedasi kaimo lęsykloje,bet dėl visa ko dar paėmiau 10 kg Čik Čirik saulėgrąžų :)
Praėjusi savaitgalį (kai buvo šilta) tai zylės tik apie inkilus sukiojosi.Dabar tai ko gero jau ne inkilai galvoje :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-06 22:57 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-03-11 19:17 (Ant)
Pranešimai: 462
Miestas: Pabiržės miestelis
Tvirta sniego danga nuėjau iki miško ir apžiūrėjau medžiotojų paruoštas vaišes žvėreliams. Grūdų mišinys: miežiai, avižos, žirniai. Piktžolių sėklos. Viskas supilta pastogėje, trisieniame 2 metrų aukščio namelyje. Nuo jo nesitraukia vidutinis genys. Trečią kartą nueinu ir jį visada randu lesantį. Du didieji geniai. Šiandien išbaidžiau ir pilkąją meletą. Daug geltonųjų startų. Paprastosios pilkosios zylės-3, didžiosios zylės-2. Praėjusį kartą ten sukiojosi 5 kėkštai, šiandien tik vienas.
Namų lesykloje pasikeitimų beveik nepastebiu. Žaliukių virš 40, pora svilikų, 3 kikiliai, kelios p. pilkosios zylės, didieji ir vidutinis geniai. Užskrenda alksninukai. Paukštvanagis nuolat medžioja. Po lazdynu sudoroja aukas. Randu zylių ir žaliukių plunksneles.
Dabar aktyvi zylių migracija. Vakar sugavome 10 didžiųjų zylių ir 2 mėlynąsias mūsų pačių sužieduotas 2008-2009 metais. Ir vieną mėlynosios zylės patinuką sužieduotą Lenkijoje.
Manau, kad greitai ir mes sulauksime ir varnėnų.
Kovus rytais girdžiu gyvenvietėje, o pernai juos teko baidyti gaudyklėmis. Viską sulesdavo. Vienas pakliuvęs baisiausiai rėkė ir visus išbaidė. Daugiau nebepasirodė.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-08 07:41 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-11-28 15:22 (Pir)
Pranešimai: 1244
Miestas: Vilnius
Lęsykloje kaime nepasakyčiau,kad atšalus pagausėjo paukščių.
Zylių nemažai,o štai geltonųjų startų ir žaliukių tikrai sumažėjo.Nemaža jų dalis perskrido į medžiotojų šėryklą,kurią maždaug prieš mėnesį papildė pašarais ir grūdais.Startos būriais sutūpusios į stirnų prakastus skruzdėlynus :)
Did.ir vid.genių išliko toks pats kiekis kaip ir žiemos pradžioje.Per dieną keletą kartų atskrenda pilkųjų meletų porelė (matyt lašiniokai skanūs) :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-08 10:29 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-05 20:27 (Tre)
Pranešimai: 902
Pas mane vakar į balkoną buvo atskridusi didžioji zylė - vienakoja. Nors ir sunkiai, tačiau saulėgrąžas šiaip ne taip lukšteno :?. Kaime tike bukutis tiek geniai šiemet nepasirodė, bent jau nei aš (kiek ten buvau), nei kiti nepastebėjo...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-08 16:17 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-11-17 18:27 (Pir)
Pranešimai: 131
Miestas: Gargzdai
nespėju savo lesyklų papildinėt tikras paukščių bumas jose


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-08 16:20 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-11-28 15:22 (Pir)
Pranešimai: 1244
Miestas: Vilnius
[Kaime tike bukutis tiek geniai šiemet nepasirodė, bent jau nei aš (kiek ten buvau), nei kiti nepastebėjo...[/quote]

Pas mane kaime bukučiai šiemet irgi nesilanko lesykloje :roll:
Prieš tai visada 2-4 bukučiai dirbdavo ir slėpdavo saulėgrąžas :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-09 16:03 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Bukutis ir Kopgalio lesykloje niekad nėra apsilankęs, nes čia jų paprasčiausiai nėra, užtat šiandien apsilankė apskritai nauja lesyklos rūšis - trys čivyliai. Neseniai buvo pradžiuginę geltonsnapiai čivyliai.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-09 16:48 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Su tais bukučiais tai tikrai įdomu šiemet. Ankstesniais metais visada lankydavosi kasdien, nors lesinimo pradžioj ir prisislėpdavo saulėgrąžų. Šiemet pas mane buvo du antplūdžiai-pačioj pradžioj ir vasario pradžioj antras. Jų abiejų metu mažiausiai septyni bukučiai tik nešė ir slapstė saulėgrąžas, bet labai intensyviai, zujo kaip vijurkai. Tarpuose tarp šių dviejų užskridimų atskrenda į lesyklą itin retai, nors trinasi aplinkiniuose medžiuose pastoviai. Kol kas nesugalvoju kaip paaiškinti tokius elgesio pokyčius lyginant su ankstesniais sezonais :roll: . Na, nebent tiek atsargų prisidarė, kad papildomai kovoti lesykloje dėl maisto ir rizikuoti (nes paukštvanagių daug) jau nebereikia :roll: .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-09 18:22 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-05 20:27 (Tre)
Pranešimai: 902
mes irgi juokiamės, kad per praeitus sezonus tiek prisislepė sėmkių, kad dabar ramiai jas renka iš slėptuvių :lol: Tačiau vargu ar čia tiesa, nes net aplinkui jų nesimatė. Užtat žaliukių netrūksta kaime - būrys apie 50 paukščių. Šian žiema vėl parodė savo nagus, tai balkono lesykloj apsilankė 2 žaliukės (patelės). Retas ir malonus svečias :)

03.11-03.12 kaimo lesykloj
lankosi vienas čimčiakas, buvo užskridęs svilikas. Laikosi apie 10-15 didzylių ir žaliukių, 1-2 mėlynosios, apie 3 pilkosios. Kartais užskrenda karklažvirblių būrelis iki 10 paukščių bei viena (turbūt tap pati kaip ir seniau) sniegena.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-13 21:56 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-07-08 21:51 (Sek)
Pranešimai: 113
Miestas: Vilnius
Jau kelintas kartas prie lesyklų nerasdavom jokių mūsų pakabintų lašinių pėdsakų (nors odelės turėtų likti).
Pagaliau paaiškėjo kas ir kaip:
Paveikslėlis


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-14 07:32 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-18 10:51 (Pen)
Pranešimai: 73
Miestas: Vilnius
o koks rubuilis... :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-14 10:13 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
visa ziema lasinukais maitintas todel ir rubuilis :wink: :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-14 11:05 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Mano lesykloj tai įtariu, kiaunė nusigrauždavo lašinius. Visada naktį, ir taip gražiai pergraužtus šniūrelius rasdavau... Tada tiesiog nustojau lašinius kabint :) .
O dabar prie lesyklos taip gražiai gieda geltonosios startos... Pradėjo prieš savaitę, bet labai nedrąsiai, įsidrąsino palaipsniui, ir dabar rytais nuostabus choras (nes jų ten tikrai daug) 8) .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-17 19:13 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-26 13:14 (Tre)
Pranešimai: 532
Miestas: Žiežmariai - Klaipėda
Siandien prie prie lesyklos pasirode nauja rusi kurios visa ziema nebuvo pas mane lesykloje

Apie pietuspo leksykla, kuri pastatyta kiek atokiau, nuo kiemo prie darzo, lesinejo 14 didziuju anciu (viena is ju zieduota).

Seip antys lesinejo is po sniego isivadavusiuose ploteliuose likusias nuo rudenio bulves... ir pamate po lesykla nuo ziemos nesulestus kitu pauksciu isdrabstytus grudus.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-18 08:46 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-03-11 19:17 (Ant)
Pranešimai: 462
Miestas: Pabiržės miestelis
O mano lesyklas nuolat lanko pilkasis kiškelis, naktimis ėda palikusius nesulestus grūdus. Ant sniego pėdsakus palieka, o to sniego vis šviežiai pabarsto naktimis. O lašinius pernai nutraukdavo šunys. Kad katės nepasiektų, kabinu ant pačių ploniausių šakelių ir mažesnius gabalėlius. Kaimynas juokėsi, kad negerai darau, nes matė, kaip katinas nukrito besistengdamas juos pasiekti.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-18 17:03 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-09-25 12:26 (Ant)
Pranešimai: 250
Miestas: Vilnius
Pas mane pastovi lesyklos lankytoja - lapė :) Lesykla anaiptol ne vidury miškų, o Vilniaus Pilaitės rajone.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-19 20:35 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-03-11 19:17 (Ant)
Pranešimai: 462
Miestas: Pabiržės miestelis
Savo lesyklas patikėjusi rūpestingam žmogui, per praėjusias 4 išeigines dienas buvau Pilaitėje, Tolminkiemio gatvėje. Mačiau gražias pritvirtintas prie balkonų lesyklas, bet visas be paukščių ir be lesalų.
O štai viena lesykla kažkur buvo su paukščiais ir lape! Būčiau bent praėjusi pro šalį, nes vis galvojau, kad įdomu būtų pamatyti, kokie paukščiai lankosi miesto lesyklose. Ten netoli yra miškas su ežerėliais, daug dykviečių, krūmynai, tai paukščių turėtų būti įvairių. Lapėms taip pat neblogos vietos.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-03-20 11:19 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-09-25 12:26 (Ant)
Pranešimai: 250
Miestas: Vilnius
Mano lesyklos naujojoje Pilaitės dalyje - kitoje prospekto pusėje, kur nauji namai. Praktiškai ten kur baigiasi visi daugiaaukščiai, pačiame vakariniame rajono krašte. Kitą kart maloniai prašom užsukt :)



Paveikslėlis Paveikslėlis


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 1923 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 186 87 88 89 9097 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 67 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited