Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

ELGSENA: Konkurencija prie lesyklų
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=10&t=536
Puslapis 11

Autorius:  Corvus corax [ 2007-02-24 12:19 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Melynosios zyles prie lesyklu visada trinasi kartu su didziosiomis. Knygose rasoma, kad jos tarpusavy konkuruoja. Kaip jos konkuruoja?

Autorius:  Myletojas [ 2007-02-24 12:56 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Jei atidžiai stebėti paukščius galima matyti, kad kiekviena rūšis radusi savo nišą gamtoje. Tas leidžia išgyventi rūšiai ir palaiko jų įvairovę. Atkreipk dėmesį, kaip pavyzdžiui maitinasi paukščiai. Į lesyklą atskridusi pavyzdžiui žaliukė tupi joje ir lesa sau dairydamasi, gi zylės paima saulėgrąžą ir sprunka ant šakelės, bukutis sprunka ant kamieno. Sniegenos gi maitinasi kur nors kiek nuošaliau ties medžių kamienais ant žemės, kur atitirpęs sniegas ir t.t.
Jei kelios rūšys maitinasi tuo pačiu maistu, laikosi tose pačiose vietose, jų mitybos ir gyvenimo ypatumai labai panašus tai ir yra konkurencija. Bent aš taip suprantu. :)

Autorius:  keleivis.. [ 2007-02-24 15:12 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Cituoti:
Melynosios zyles prie lesyklu visada trinasi kartu su didziosiomis. Knygose rasoma, kad jos tarpusavy konkuruoja. Kaip jos konkuruoja?
Aš žinau, kad šios zylės konkuruoja dėl būsto.

Autorius:  Orchus [ 2007-02-24 16:18 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

teko skaityt/girdeti, kad melynosios ''spaudzia'' didziasias. Gal kas turi faktines medziagos?

Autorius:  stebetojass [ 2007-02-24 17:33 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Faktinė medžiaga tik tokia (metodas-vizualinis stebėjimas), iš tikrųjų mėlynosios zylės nors ir būdamos smulkesnės už didžiąsias nuveja pastarąsias nuo lesyklų ar pakabintų lašinių. Manau, kad čia labiau pasireišia mėlynųjų zylių agresyvesnė elgsena, tiek mitybinėje, tiek perėjimo (užimant inkilus) aplinkoje. Tai teko stebėti dešimtis kartų....

Autorius:  paukstelis [ 2007-02-24 20:42 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Manau priklauso netik nuo agresyvumo, bet ir nuo vikrumo. Pas mus lesykloje pastarosios jau trecia siemke lesa kol didzyle pirmos nepabaigus, aisku buna ir agresiviu ispuoliu, neleidzia priskrist, o ir sugebejus pasiimti nuskrenda paskui ir vaikos tol kol atima 8). Pilkosios dar izulesnes

Autorius:  Corvus corax [ 2007-02-25 08:42 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Tikrai melynasis buvo agresyvus

Vakar naujoj vietoj pakabinau pauksciu pyrago ir savo nuostabai visa diena stebejau, kad niekas negali jo lesti, nes vienas melynasis zylius vaike koki desimti didziuju. Tikrai jis buvo agresivus ir visi didieji dejo nuo jo fuga.

Siandien melynosios neber ir "pyragas" yra lesamas normaliai

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/