Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-19 05:49 (Ant)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 113 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1 2 3 4 5 6 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: LESYKLOS: apskaitos
StandartinėParašytas: 2007-12-17 10:58 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-09-05 00:16 (Pir)
Pranešimai: 541
Miestas: Vilnius
Kviečiame jungtis www.orni.lt/lesyklos
O čia forume lauksim pastabų, pasiūlymų ir vertinimų :)
Sistema po truputį tobulinama, taisoma, informacijos po truputį daugės, todėl labai "nemuškit" iškart :roll:


Paskutinį kartą redagavo nature 2010-01-01 13:29 (Pen), redaguota 2 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 12:57 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Puiku, kad taip aktyviai dirbama. Numatomame projekte atliekamos priemonės padės geriau pažinti paukščius, jų gyvenimo būdą, sužinoti apie rūšis, kurios lankosi lesyklose ir apie apsilankiusų paukščių skaičių, skatins ekologinę kultūrą.

Pats dar neapsisprendžiau ar dalyvausiu projekte, nes visgi tikslas jo man nėra labai aiškus ir gauti duomenys ko gero neatsakys į klausimus kurie man įdomūs. Tarkime, pas mane lesykloje kasdien apsilanko 10 didžiųjų zylių, 2 mėlynosios zylės ir bukutis. O kiek jų nesilanko iš aplinkoje gyvenančių? Būtent, gyvenančių aplinkoje (ar praskrendančių) paukščų ir apsilankančių lesyklose atskirų paukščių rūšių individų skaičiaus santykis (dargi atskiru metų laiku) mane domintų. Šiuo atveju, aplinkui daug lesyklų ir aš negalėsiu gauti atsakymo į tą klausimą, kuris mane domina.

Bet tai toks asmeninis gal daugiau niuansas ir kiekvienam projekto asmeniškai neparuoši :)

Tad linkiu visgi visiems dalyvauti, malonių stebėjimų ir įdomių rezultatų!


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 13:19 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-11-28 15:22 (Pir)
Pranešimai: 1244
Miestas: Vilnius
Hmmm,o aš nelabai įsivaizduoju kaip galėčiau suskaičiuoti paukščius prie lesyklos kaime. Vienu metu ten lankosi ne 10 ir ne 20 zylių.Jos turi tokį bjaurų įprotį - nei minutėlei nenustygsta vietoje :) Kokiu būdu jas suskaičiuoti :roll: :?:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 14:21 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-09-05 00:16 (Pir)
Pranešimai: 541
Miestas: Vilnius
Hm, zvejy, gal pabandyk daryt momentines nuotraukas? Ir jose suskaičiuot? :)

O Mylėtojui atsakysiu: kol kas projekto tikslas įtraukti į paukščių stebėjimus kuo daugiau žmonių. Ir jei tokios apskaitos bus populiarios, tada galima ir rimtesnius stebėjimus organizuot, konkrečias metodikas įtraukt ir pan, be to, ne tik lesyklose žiemojančius paukščius stebėt. Todėl dabar nusprendėm išbandyt paprasčiausią variantą. O jei visi galvos taip pat - "aj, gal man čia neapsimoka", tai nieko ir neorganizuosim, manydami, kad niekam nereikia
8)
O be to, visada laukiam pasiūlymų ir pagalbos kuriant sistemą, ją tobulinant ir viską organizuojant ;)


Paskutinį kartą redagavo nature 2007-12-18 09:37 (Ant), redaguota 2 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 14:48 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Cituoti:

O Mylėtojui atsakysiu: kol kas projekto tikslas įtraukti į paukščių stebėjimus kuo daugiau žmonių. O jei visi galvos taip pat - "aj, gal man čia neapsimoka", tai nieko ir neorganizuosim, manydami, kad niekam nereikia 8)
Nepyk,nature,bet sitie tavo zodziai man kazkodel labai primine komjaunimo organizaciju laikus,kai masiskumas buvo didziausias geris,nesvarbu kokiu budu pasiektas :? .Jei zmogus galvoja,kad jam to nereikia,tai ar cia problema?Juk jeigu jusu tikslas-pritraukti kuo daugiau stebetoju,tai jau ko ko,o Myletojo niekur traukti nebereikia,kad tik visi tiek stebetu...As irgi dar tikrai nezinau,ar noriu dalyvauti,del ivairiu priezasciu.Viena ju labai paprasta-mano didzioji lesykla ne prie namu,papildau as ja vakare,kai jau tamsu,o diena apziuriu tik kartais,juk idomiau ne i lesykla spoksot,o siaip kur paukscius stebet(bent jau man).Parasiau,ir kalta pasijauciau,kad as va taip pries srove :oops: ...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 15:00 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-11-28 15:22 (Pir)
Pranešimai: 1244
Miestas: Vilnius
Na kodėl prieš srovę :?: :roll:
Pvz aš ir visai neišsivaizduoju kaip tai galėčiau atlikti.Balkone žinau kiek paukščių lankosi, ir tai tik maždaug nuo 16 val :)
Kaime,kur jų tikrai begalės,lankausi tik savaitgaliais.Jei oras visiškai netinkamas fotografuoti,kažkiek galėčiau pabandyt paskaičiuot,bet jei oras nors kiek tinkamas,visada kur nors su fotoaparatu šlaistausi ir ne iki paukščių skaičiavimo tada :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 15:04 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-05-28 12:37 (Pen)
Pranešimai: 848
Miestas: Vilnius
Čia tikrai nėra prievartinis dalykas ir nieko per jėgą versti ar laikyti nežadame, o ir nenorime. Gal nature ne visai tiksliai išsireiškė, o gal ir aš nepaaiškinsiu, bet mūsų tikslas sudaryti sąlygas kuo didesniam ratui žmonių dalyvauti projekte ir taip atkreipti dar didesnį dėmesį į paukščius. O dėl dalyvavimo - nedalyvavimo, tai čia yra tokia apskaita, kad nebūtina pastoviai sėdėti ir skaičiuoti apsilankiusius paukščius. Gali įvesti vieną stebėjimą per visą laiką iki pavasario, galima įvesti atsitiktiniu stebėjimu, kai pamatai į kaimyno balkoną suskridusias zyles.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 16:00 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Tokiu atveju, jei gerai supratau, jums svarbu, kad projekte užsiregistruotų kaip dalyvaujantys kuo daugiau žmonių. Rezultatai šiuo atveju nėra tokis svarbūs. Tada reikėtų gal detalizuoti koks pirmojo tikslo tikslas? parodyti, kad projektuose dalyvauja daug žmonių, projektai sulaukia populiarumo? :roll: O kas tuomet? :roll:

Dar vienas niuansas nelabai aiškus: "bet mūsų tikslas sudaryti sąlygas kuo didesniam ratui žmonių dalyvauti projekte". tai kokios čia jūsų tos sąlygos? kuo jos man bus naudingos kaip projekto dalyviui? (bent gaučiau lesyklas :D tai jau būtų kažkokios sąlygos). Kuo man naudingiau dalyvauti projekte, nei stebėti paukščius atskirai, vienam?

Aš tikrai ne prieš, tik noriu pasakyti, kad reikėtų kažkaip aiškiau įvardint galimą naudą ar kažkokius galutinius rezultatus, kurie bus gauti projektą baigiant. Nes dabar toks įspūdis, kad projektas tam, kad padėt pliusą vieną.

Mano nuomone projektas turi turėt naudą: pvz. aplinkai, mokslui ir/arba dalyvaujančiam projekte asmeniui, organizacijai ir pan. :) (kartais tos naudos gali apčiuopiamos nebūti vykdytojui, kaip, kad pavyzdžiui vandeninių strazdų stebėjimas, bet tokiu atveju norisi, kad būtų kažkoks naudingas rezultatas).

Bet tai tik detalės, kaip minėjau iniciatyvą, kad rodote, tai puiku :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 16:22 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-09-05 00:16 (Pir)
Pranešimai: 541
Miestas: Vilnius
Nu žinot, perskaičius jūsų komentarus susidaro įspūdis, kad mes čia komercinį projektą darom dėl kažkokių pliusų, atsiprašant... :)
Nauda dalyviui - matyt, kad ne jis vienas kažkokia jam įdomia veikla užsiima, matyt, kaip sekasi kitiems, bendraut, dalintis patirtim/patarimais/įspūdžiais ir t.t. Kiekvienas apsisprendžia ir pats įvertina tą taip jūsų trokštamą naudą sau. Niekas čia nevers jūsų dalyvauti ir sėdėti prie lesyklos ištisas dienas.
O dėl naudos mokslui. Manau, ji bus tik jei ši veikla išsivystys į normalius mokslinius tyrimus su konkrečiom metodikom ir pan. O tam reikia jaunąją kartą užsiauginti ir visuomenę šviesti.
Dėl "sudaryti sąlygas" - virš 100 žmonių pareiškė norą dalyvauti paukščių lesyklose apskaitose, balsavime, vykusiame Orni tinklapyje.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 16:33 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Na dėkui už paaiškinimą. Nepykit, norime tiesiog daugiau išsiaiškint. Supraskit ir mus, prieš pradedant kažką daryt ar įsijungiant norime daugiau sužinoti apie tai. Tik tiek. Patys sakėt - nuomones čia reiškite :wink: Tai kiekvienas ir išsakome. :)


Paskutinį kartą redagavo Myletojas 2007-12-17 16:34 (Pir), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 16:33 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
istikruju keistoki Jusu pasisakymai, as dalyvausiu ir dar mokiniams pasiulysiu, saunuoliai organizatoriai :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 17:34 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-05 20:27 (Tre)
Pranešimai: 902
mano nuomonė tokia:
žmogus nenori - jo reikalas, kaip nori, norės prisijungs;
žmogus nori daugiau sužinoti, kažko paklausti, pasitikslinti - atsakai, paaiškini;

kam tie lyriniai nukrypimai ir žodžių karas :?: :wink:
galų gale kiekvieno asmeninis reikalas yra dalyvauti ar ne, ir nebūtina čia aiškintis, kodėl dalyvauji, kodėl ne... :wink:

Juk visi mes čia dėl vieno tikslo :wink: kažkas parodė iniciatyvą, padarė projektą, o ar jame dalyvauti renkamės patys :!:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 17:55 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Nature - minejau tau, kad susilauksi kritikos :). Keista ta Lietuva ir zmones - visuomet reikalinga nauda :). Bet sunbkaii suvokiama - kad ta nauda kitiems tai praradimai organizatoriams.
Taip jau iseina, kad darant kitiems gera, kaip mano atveju pamirsti seima ir tiesiogini savo darba.... bet kuo daugiau darai, tuo daugiau yra reikalaujama, kol galu gale paluzti :(.
Mano manymu, tokios idejos ir pasiulymai yra jau labai daug is musu organizatoriu puses - o vat tikslus jau reikia issikelti patiems :).
Saunuoliai visi padare si projekta - Remigijus, Mantas ir ne ka maziau Vita :). Lenkiu jums kepure (kurios beje nenesioju :) ).


Paskutinį kartą redagavo das 2007-12-17 18:16 (Pir), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 17:57 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Pilnai pritariu Maxtrox :) .Lygiai kaip pritariu ir Myletojui-kai kazka darai,norisi zinoti,del ko.Mano nuomone,ziedavimas prie lesyklu yra naudingesnis ir duoda aiskesnius rezultatus,ypac kai lesyklos yra kelios skirtingose vietose,bet daugmaz vienoj zonoj.Tada galima tirti pauksciu pasiskirstyma,zinoti -,kada ir kokiomis salygomis pasirodo nauji pauksciai,ar jie lanko tik viena lesykla,ar kelias ir tt.Kiek zinau,ta bando daryt musu birzieciai,sekmes jiems.O pykti,kad kazkas entuziastingai nepuola prie kiekvieno naujo projekto,yra vaikiska.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 18:21 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-03-31 07:51 (Šeš)
Pranešimai: 37
Miestas: Panevėžio raj.
Aš manyčiau, kad apskaita prie lesyklų nėra jau toks projektas,kuris skirtas ir įdomus seniems ir patyrusiems paukštininkams, bet nereiktų pamiršti ir daugybės pradedančiųjų bei galbūt iš viso pirmą kartą įrengusių lesyklą. Jiems tai ko gero galį būtį gera paskata pradėti pažinti paukščius aplamai. O tiems pasiryžusiems dalyvauti, bus paskata nemesti lesinimo vidury žiemos.
Pas mus, pamiškėje prie lesyklos lankosi tikrai daug paukščių, t.y. buvo pernai žiemą, todėl ankščiau įdomiau buvo fiksuoti rūšių skaičių,
vienos rūšies skaičių suskaičiuoti, kai kurių paukščių tikriausiai bus neimanoma, kai kurių tikriausia bus įmanoma. Bet manau , kad bus gera proga įtraukti į stebėjimus dukrą, kad truputį įgautų žinių ir įšmoktų atliktį kokį tai darbą iki galo. Gal pavyks pritraukti ir daugiau mokinių.
O apskaitos organizatoriams - gal vertėtų įtraukti į stebėjimus dar keletą grafų - paros laikas, apytikrė temperatūra ir debesuotumas( saulėta, apsiniauke, sninga, lyja.)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 18:30 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
to das:

Kurioms idėjoms ir darbams pritariu, aš visuomet išsakau savo nuomonę, pasidžiaugiu, aktyviai dalyvauju ir esu labai dėkingas organizatoriams! Šiuo atveju, parodžiau suabejojimą, bet dėl to taip reaguoti karštai nereikia,- jūs esate įsigilinę į šį projektą kur kas giliau - aš gi jį tik šiandien pamačiau...gal po savaitės žiūrėsiu visai kitaip. Tai manau natūralu ir normalu. Be to teisingai pastebėta, kad projektas gal kiek daugiau skirtas mokiniams (nors tikrai ir ne tik jiems), o pamačius LOD logotipą tarp organizatorių, visgi norėtūsi kiek rimtesnio kokio projektėlio. Tačiau LOD virtuvės aš nežinau, tad gal mano norai ir mintys kiek perdėti. Bet tai mano paties problema tuomet. :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 18:39 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Atleisk Myletojau :)
P.S. As ji perziurejau tik po to, kai parasiau...... Ir prie jo esu prisidejas tik tiek, kad su Mantu praeitais metais aptareme, ka galima butu pateikti dalyviams daugiau nei maratonas gali duoti. Ir kaip pavyzdi panagrinejom svedu atitinkama apskaitele - kuri beje yra zymiai maziau ispletota. Svedu yra tik informacija apie adresa, rusiu skaiciu ir didziausia stebetu individu skaiciu. Bet galima aprasyti ir lesykla, jei nori.
Taigi Orni pateiktas projektas kur kas moksliskesnis nei svedu (tiesiogaii priklausantis Svedu ornitologu draugijai).


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 18:44 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
rimtus tyrimus atlieka ekologijos institutas ir galu gale tas pats LOD'as, bet tai nereiskia, kad LOD negali rupintis ir paprastesniu tyrimu organizavimu, tai vienas is LOD tikslu. Juk dauguma LOD nariu ir yra megejai. Nelabai suprantu sios diskusijos, kai niekas neiko nedare, visi saukem "oi kaip blogai cia pas mumis" atsirado organizacija kuri yra tikrai veikli ir is to jokios naudos sau nesiekia, mes rekiam "o kas man is to"


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 18:52 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Manau kad tai tikrai puikus projektas "užsikabinti" naujiems žmonėms! :) Tiesa sakant aš ir pats šita reikala pradėjau žiopsodamas į lesykla. o va praėjo jau pora metu ir vis dar nepalieku paukščių ramybėje. Manau tikrai puikus "kabliukas" įtraukti dar daugiau žmoniu į šia veiklą. Gal tik reikėtu labiau paskelbti šita projekta kur nors, nes netikiu kad žmonės dažnai užklysta į šitą forumą, ar orni svetaine.. :)

to Egle:

Pritariu kad žiedavimas prie lesyklos būtų daug naudingesnis dalykas, bet tų žieduotojų labai mažai, reiktų daug daugiau žmonių žieduojančių kad būtų galima pradėti tokį projektą, o kad jų daugiau būtų reike juos kažkaip pritraukti. todėl manau kad šitas projektas gali būti tikrai gana veiksmyngas. :roll:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-17 18:55 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Aš galvoju paprasčiau-kurie yra labiau patyrę, tie ir klausia apie tikslingumą , naudą ta prasme, kur ir kaip bus panaudoti rezultatai , nes bando žvelgti giliau.Todėl ir sako , kad žiedavimas prie lesyklų būtų tikslingesnis ir t.t.Bet čia ,mano kuklia nuomone,yra paprastas būdas sudominti žmones. Viena yra paberti lesalo , o visai kita atpažinti, kam gyvenimą lengvini.Jei žmogus pradės domėtis , tai forume tarpusavyje bendraus ne dvi dešimtys.Visa iniciatyva yra sveikintinas dalykas.Jei pačiam yra pernelyg lengva ar paprasta , pabandykite sudominti kitus.Naudos tikrai bus , o ir patys atsidursite organizatorių vietoje :wink:


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 113 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1 2 3 4 5 6 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited