Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Slėptuvės kurapkoms
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=10&t=805
Puslapis 11

Autorius:  raimondas [ 2011-11-07 01:59 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Slėptuvės kurapkoms

Nors yra teigiama, jog statyti slėptuves ir pradėti lesinti kurapkas reikia iškritus storesniam sniego sluoksniui, bet statymas tuo metu sudėtingesnis, nes žemė yra įšąlusi, o pradėjus statyti dabar tvirtinti lengviau, nes galima karkaso kuolus paprastai įkalti į žemę,Atsivežus eglišakių ir 4 1,8 m ilgio storesnius kuolus pastatyti slėptuvei sugaištama apie 20 minučių.
Tam reikės 4 apie 5 cm storio ir apie 1,8 m ilgio kuolelių , apie 15 vnt 1,5-1,9 m ilgio eglišakių, šiek tiek virvės arba vielos karkasui ir eglišakėms tvirtinti.
Kuolai lengvai įkalami sudarant kvadratą, palenkiami vidun ir jų galai surišami
Prikabintas failas:
Untitled.jpg 5.jpg
Untitled.jpg 5.jpg [ 168.53 KiB | Peržiūrėta 2464 karus(ų) ]
Ant kuolų sudedama storgaliais į viršų po pora eglišakių ir viršuje jos pririšamos prie kuolų.Pietinėje pusėje paliekamas platesnis tarpas, kita dalis uždengiama likusiomis eglišakėmis, paliekant mažus tarpus , kad paukščiai galėtų saugiai pasitraukti, jei būtų užpulti.Viskas dar kartą suraišiojama.Rezultatas.
Prikabintas failas:
IMGP4483 copy.jpg
IMGP4483 copy.jpg [ 401.06 KiB | Peržiūrėta 2464 karus(ų) ]
Prikabintas failas:
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 76.87 KiB | Peržiūrėta 2464 karus(ų) ]
Jei liko stambesnių eglišakių , tai, patrumpinus viršūnes ir galus pasmailinus, įsmeigiame žemėn išlenkdami lanku, o kitą tokiu pačiu būdu įsmeigdami kryžmai virš pirmosios, Gauname ne palapinę , o nedidelę slėptuvę.
Kur statyti?Ten , kur matytos kurapkos ir geriau bent 150 m toliau nuo medžių, pamiškių, stambesnių krūmynų, nes kur pradedami maitinti paukščiai, ten pasirodo jų sergėtojai- vištvanagiai.Tad didesnis atstumas leidžia kurapkoms greičiau pastebėti pavojų.Geriau statyti ant nedidelio paaukštėjimo- teks mažiau nukasinėti sniegą, nes nuo kalvelės jis yra nupustomas.
Kuo maitinti? Visi grūdai, ypač nusijotos piktžolių sėklos.Jei šalia yra želmenys-galima pavalyti sniegą nuo jų.Nepamirškime, jog grūdlesiams paukščiams maistui smulkinti reikalingi smulkūs akmenukai, tad papilkite smulkaus žvyro krūvelę. Antroje žiemos pusėje žvyrą galima maišyti su trupučiu durpių- saulės pašildytos jos padeda nutirpint sniegą ir pašalina įšalą, tad žvyras tampa birus.
Jei yra klausimų-prašom klausti.

Autorius:  Povilas [ 2011-11-07 09:20 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Re: Slėptuvės kurapkoms

Dėkui už patarimą kaip įrengti slėptuvę.
Klausimas pasitikslinimui: geriau statyti viduryje lauko ar pievos negu tarkim sodybos pakraštyje?

Autorius:  raimondas [ 2011-11-07 10:50 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Re: Slėptuvės kurapkoms

Bent 150 metrų toliau nuo vietų , kurios patogios vištvanagiams .Bet įtakos turi ir pačios sodybos artumas nuo miško- jei geras puskilometris vidurį laukų , tai ir pakraštyje tiks.Jei pripranta prie žmogaus irgi, nes plėšrūnai kontaktų su žmogum vengia.Bet badaujantys plėšrūnai savo įpročius keičia.Ne kartą teko matyti, kaip prie mokyklos stadiono įrengtos slėptuvės jau nuo ankstaus ryto tupėdavo budintis, o po nakties lapių pripėduota vos ne kieme. Žodžiu neatspėsi...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/