Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-04-16 20:48 (Ant)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 942 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4 548 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-23 21:28 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-04-16 22:58 (Šeš)
Pranešimai: 383
Miestas: Vilnius
nepastebejau, kad kas nors siulytu ismest SLR fotoparatus. Jei kas taip sugalvos padaryt man praneskit :) . Man atrodo dauguma fotografuojanciu kol kas fotkina su SLR(as irgi). O del 10mln. pix ir 6000$ tai apsirinki. Canon 350D 8mln. pix ir 3000lt :) .. beje ant digital SLR eina tie patys SLR objektyvai, kuriuos gal anksciau sekmingai ant SLR naudojai.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-24 09:06 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Cia buvau, as kuris kritiskai atsiliepe apie analogines kameras :lol: Dalykas tas, kad su jomis nebuvo galima matyti ka nufotografavai , be to, kaip pats rasiai siek tiek kainuoja, ne tik pac ryskinimas, bet dar ir skanavimas. Be to turi pluosta popieriu is kuriu min puse nereikalingi. Del skaitmeniniu, tai jau yra ir 18 Mlnpix kamery. Be to ju nebereik nei skaenuoti, nei tau jos kainuoja (jei nedarai popieriniu kopiju). Taigi jei intensyviai fotografuoji, tai analogine per kokius metus prasvilpi skaitmenines kaina :lol:
O del objektyvu, kiek teko skaityti, tai analoginiu kameru objektyvai, nera tinkami sisteminem, bent jau kokybes prasme.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 06:54 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-09-20 17:02 (Pir)
Pranešimai: 198
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Ka cia bepridursi... Tik del konverterio nesupratau? kodel neprisuksi????
sriegis gi visu vienodas, tai prie ko cia kaina?
Nežinau, kaip kitų modelių, bet Canon konverteriai tinka tik profesionaliems objektyvams (su L raide), o L raidė reiškia daug $$$ :cry:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 07:21 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-09-20 17:02 (Pir)
Pranešimai: 198
Miestas: Vilnius
Cituoti:
nevisiškai pritariu teiginiui, kad tradicinį fotoaparatą eikia tik išmesti. Viską lemia optika, su tradiciniu galima puikiai išsiversti, ir jei norima patalpinti nuotraukas internete, tereikia nuskenuoti iš negatyvų. Ir kainuoja visai nebrangiai, pvz. 36 kadrų negatyvo skenavimas 1500x1000 taškų (internete tai jau per akis :!: ) raiška, tik 10Lt + 3Lt už ryškinimą. Tad ar verta išmesti tradicinį SLR (t.y. veidrodinį) fotoaparatą, jei esi prie jo įpratęs, žinai visus naudojimosi niuansus, ir jei turi teleobjektyvą :?: Naujas skaitmeninis veidrodinis kainuoja braaangiai, o kur dar objektyvų kainos:?: Jei vis dėlto neturėčiau jokio fotoaparato, ko gero, pirkčiau vis tiek tradicinį, pvz., kokį Minolta Dynax ir kainuotų kokie 700 Lt. Kokybė, jau atidirbta, o skaitmeniniai vis tobulėja, kažkur girdėjau, kad tradicinės juostos raiška prilygsta 10 mln pikselių, ar įsivaizduojate kiek toks kainuotų:?: Kokius 6000 $. Nusprendusiems pirkti skaitmeninį aparatą siūlau pasilankyti adresu http://www.dpreview.com Tai pats išsamiausias fotoaparatus apibūdinantis tinklapis, kiek man teko matyti. Pateikti labai išsamūs testai, palyginami su atitinkamos klases aparatais ir t.t.
Nenorėčiau, kad kiltų karas tarp skaitmeninių ir analoginių aparatų gerbėjų :shock:
Juostelės raiška yra kur kas didesnė, bent jau teorinė >40 mpix :shock: Ir pagal spalvų/kontrasto dinamiką kol kas skaitmena jai neprilygsta :? Yra ir kitų "keistų" palyginimų: už tą kainų skirtumą tarp analoginės ir skaitmeninės kameros, paskaičiuokit, kiek galima nusipirkti juostelių :shock: :wink: Ne vieną vežimą :lol: Bet kad ir kokia būtų juostelės raiška, ją nuskenuoti naudojamas skaitmeninis aparatas :? Ir visi analoginiai triukšmai (dulkės, įbrėžimai) perkeliami į skaitmeną, o po to sėkmingai naikinami, kas, mano galva, kokybės neprideda :) Naudojant skaitmeną, atkrinta visa eilė tarpinių etapų (juostelės pasirinkimas/pirkimas, ryškinimas, skenavimas), dėl ko gyenti žymiai paprasčiau :wink: Kaip besisuk, bet analoginės kameros miršta :( :? :) Klausimas tik, ar pirkti dabar skaitmeninę, ar dar palaukti :? Aš visąlaik buvau tos nuomonės, kad jei lauksi geresnės (skaitmeninės), tai niekada nepradėsi fotkint, nes po kelių mėnesių atsiras dar geresnė ir pigesnė, po to - dar :lol: Jei vertinsi fotiką kaip investiciją, tai reikia iš to pelnytis duoną :wink: Daugumai tai yra prabangos dalykas, žaisliukas, būtinas atributas, buities priemonė - vertinkit, kaip kam patinka :wink: Man fotikas - priedas prie objektyvų, nes jie sensta kur kas lėčiau, nei "nugarėlė" :wink: O fotikas - po metų pasikeisi į atsiradusį geresnį ir vėl nurašysi jį į nuostolius :( Nes 100-ui metų tokio daikto nenusipirksi :D Čia kaip mobiliakas, jei naudoji jį skambinimui, o ne kaip mikrobangę; man visai nebūtina jo keisti kas 2 savaites, bet po metų-kitų pasikeisiu, nes atsiras funkcijų, kurios bus ir naudingos :wink: :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 07:26 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-09-20 17:02 (Pir)
Pranešimai: 198
Miestas: Vilnius
Cituoti:
O del objektyvu, kiek teko skaityti, tai analoginiu kameru objektyvai, nera tinkami sisteminem, bent jau kokybes prasme.
Nesutiksiu :wink: Priešingai, kadangi daugumos skaitmeninių matrica yra mažesnė nei juostelės kadras, kokybė geresnė, nes objektyvo visi "blogumai" išlenda stiklo kraštuose, o ne centre. Kadangi skaitmeniniuose kraštai nupjaunami daugiau, kokybė gerėja :wink: :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 08:01 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-28 09:04 (Pen)
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Tai cia ir nera ko gincytis kas geriau-skaitmuo ar analogas. As irgi ruosiausi isigyti gera analogini, bet skaitmeni pasirinkau, nes taip susikloste aplinkybes. Ir dabar pirkciau tik skaitmeni.
O del kainos, tai isvykes i gamta as per diena padarau kokius 300-400 kadru ;) Is kuriu aisku tik koks 30-40 yra verti demesio. Paskaiciavus kiek kainuotu man viena tokia isvyka su juosteliniu...plaukai stojasi ant galvos. Profesionalus fotografas tikrai nesiruosiu tapti, fotografuoju tiktai savo malonumui. Ir kokybe, kuria duoda dabartinis mano turimas 5 mpix man kol kas priimtina. Jei skenuoti nuotraukas is juosteles, tai kam? Juk skenuoji vistiek internetui, tai tam skaitmenio kokybes daugiau nei gana ;) Na o jei daryti nuotraukas tai pas mane dabar ir taip pilni stalciai nuotrauku, neisivaizduoju kur dabar deciau :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 09:59 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-09-20 17:02 (Pir)
Pranešimai: 198
Miestas: Vilnius
Cituoti:
O del kainos, tai isvykes i gamta as per diena padarau kokius 300-400 kadru ;) Is kuriu aisku tik koks 30-40 yra verti demesio.
Oho :D Man iš tokio kiekio tik 3-4 gaunasi :oops: Reiks dar smarkiau dirbti :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 10:06 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-28 09:04 (Pen)
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Na verti demesio nereiskia, kad i paroda :) Reiskia, kad is ju dar reikia atrinkti. O tikrai vertu demesio lieka irgi koks 10 ;)
Si treciadieni gausiu dar du akumuliatorius savo fotikui, tai bus zymiai daugiau laisves zaist su nuotraukom. Nes dabar tai foto kiekis apsiriboja akumuliatoriaus talpa :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 16:20 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-04-16 22:58 (Šeš)
Pranešimai: 383
Miestas: Vilnius
Gin neblogai jau ten kazkur pasake. Fotikas yra dezute juostai laikyt, o viska lemia objektyvas. Bolgas objektyvas, nepades nei juosteliu spalvine raiska ar simatai mln. pikseliu. Su tais pikseliai tai as manau irgi per daug ziurima. Nieks ju tiek neisnaudoja, nebent plakatus is savo nuotrauku zadi daryt. Paprastam megejui ir 3 ar 4mln per akis. Pats pastebejau, kad kai fotkini su skaitmeniniu, tai pripranti betka fotkint ir tik ekranelyje pasiziuret ar isvis verta buvo fotkint.. Kai fotkini su juostele ismoksti atsirinkt ka verta fotografuot ir ne taip jau greit tie kadrai eina(bent jau man). Del konverteriu, tai su canonais nefotkines, bet seip telekonverteri net zenitui turiu. O jei canonas toks,kad objektyvus keist galima, tai nesuprantu kaip konverteris gali netikt????taigi objektyvai visiems canonams tinka.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 16:38 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-28 09:04 (Pen)
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Kiekvienas tele konverteris turi fiksuota sregi, ir norint ji montuot ant konkretaus fotiko reikia tureti adapteri ir kartais dar pora ziedeliu. Labai liuks kai fotiko objektyvo sregis atitinka konverterio sregi.
O del kadru pliaskinimo i kaire ir i desine tai cia tikrai- as daznai nufotografuoju pauksti ir prisiartines LCD ekrane studijuoju... ;)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 18:05 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-01-02 21:28 (Sek)
Pranešimai: 596
Miestas: Vilnius
Del fototechniniu dalyku paaiskinimu gin esi visiskai teisus :)
Del isfotkintu kadru ir pavykusiu nuotrauku, yra toks anekdotas, t.y. tikras nutikimas :wink: ...
Pasikviecia giminaiciai Sutku nufotografuoti vestuves ir papraso geru nuotrauku...kita diena maestro atnesa jauniesiems dvi nuotraukas...jaunikis pasiziurejes sako - gerai, bet jus isfotkinot keliolika juosteliu, o kur kitos foto?,
o Sutkus atsako - taigi jus praset tik geru :lol: :lol: :lol:
tai va toks kokybes santykis :wink:
Tarp kitko (cia jau kitas darzas), geriausieji svieto gamtos garsu rasytojai sako, kad vidutiniskai per metus :!: pavyksta irasyti 60 minuciu kokybisko :!: iraso :!: :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-25 19:06 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-09-20 17:02 (Pir)
Pranešimai: 198
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Del konverteriu, tai su canonais nefotkines, bet seip telekonverteri net zenitui turiu. O jei canonas toks,kad objektyvus keist galima, tai nesuprantu kaip konverteris gali netikt????taigi objektyvai visiems canonams tinka.
Sriegis tai tinka, bet kas už ir prieš sriegį - ne :( Bėda ta, kad Canon L klasės objektyvai padaryti taip (žiūrint link prisukimo prie aparato): stiklas-tarpas-sriegis, o paprasti: sriegis-stiklas. Žodžiu, konverterio neįsuksi, nenulaužęs paskutinio stiklo, jis tiesiog nelenda :cry:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-26 12:35 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-03-28 17:24 (Pir)
Pranešimai: 10
Manau, kad kiekvienas fotografuoja su tokiu fotoaparatu kurio savybės mus tenkina. Jei tradiciniai fotoaparatai būtų tokie prasti, tai niekas jais nebefotografuotų. Ir atvirkščiai: jei skaitmeniniai būtų tokie tobuli, tai visi fotografuotų su skaitmeniniais. Jei "digiskoupingas" yra kai prie teleskopo okuliaro pridedamas skaitmeninis aparatas, aš neturiu nuomones, nes nesu matęs gautų rezultatų. Esu klausinėjęs pardavėjų kokį fotoaparatą pasirinkti ir visi lyg susitarę skao taip: jei žiūrėti kompiuteryje tai skaitmenini, jei matyti popieriuje tai - tradicinį. Tiesa vienas senesnes kartos fotografas siūlė tradicinį ir motyvavo kainų skirtumu, ir dar sakė kad fotojuostelių už sutaupytus pinigus užeks 5 metams. Be abejo kalbu apie veidrodinius aparatus.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-26 14:33 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Nenoreciau sutikti su paukstuko issakytom mintim, del pasirinkimo.
"Jei tradiciniai fotoaparatai butu tokie prasti, tai niekas jais nebefotografuotu."
Manu, kad jais fotografuoja beveik isimtinai, tie kurie juos dar vis turi. Bet kai ateina laikas, juos keisti, tai, manau, kad labai, jau maza dalis renkasi vel analoga. Ir nieks nesako, kad jie blogi.
"Ir atvirksciai: jei skaitmeniniai butu tokie tobuli, tai visi fotografuotu su skaitmeniniais"
Beda ta, kad ne visi juos gali ipirkti, todel ir nefotografuoja, nors siais laikais, manau, ju privalumas yra akivaizdus.
Todel nemanau, kad cia taip paprasta, gal geriau pasakyti taip, kas ka turi, tuo ir fotografuoja, iki tol, kol susitaupo pinigu.
O del juosteles pigumo, tai cia apsoliuti nesamone. kai sugedo, mano gan nebloga analogine muiline, turejau, kuo greiciau pirkti fotika, nes vaikas buvo tik ka gimes ir nuolatos pozavo :lol: . paskaiciavau labai paprastai, kad taip kaip as fotografuoju man per metus skaitmenine bus tikrai pigesne. Ir nereikia taip primityviai skaiciuti, tik juosteles, kainuoja ir ju ryskinimas+nuotraukos, be to foto albumai ir dezes nuotraukom deti. Man bunant Svedijoje, viena isfotografuota juostele tokiu budu kainuoja apie 200 SEK, kas yra 80 litu. Taigi skaiciuojant, kad per menesi isfotografuoju apie 2 juosteles gaunasi apie 4800 SEK vaiko ir gamtos iamzinimui. pridejus tai, kad tuo metu (pries 1,5 metu) normali analogine muiline, kainavo apie 2 000 SEK gaunasi suma 6800 SEK. mano pasirinkimas buvo aiskus, nusipirkau, tuo metu tikrai nebloga skaitmenine muiline uz 6 000 SEK (su laikmenom ir filtrais), taigi dar liko 800 SEK, kurios isejo kokiems 200 popieriniu nuotrauku atrinktu is virs 5 000 kompe sukauptu kadru, ir keletui plakatu 40x60 (kuriuose beje nepamatysit nei vieno taskucio). Na o galiausiai paskutines kronas isleidau cd diskams "back-upęui".
Taigi manu, kaina per metus beveik issilygina, jei perki rimtesne muiline, aisku perkant sistemine, prireiks kiek daugiau metu. Gal todel as vis dar jos ir neturiu, nes zinau, ir matau, kad skaitmenines kameros nepaliaujamai pinga. jau dabar imanoma nusipirkti skaitmenine uz 6 000 sek be objektyvo, kai pries metus pigiausia kainavo virs 14 000.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-26 14:55 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-28 09:04 (Pen)
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Siaip kai as palyginu kainas cia ir pvz JAV tai jomajo- ten fotikai pigesni kokiu 30 procentu. Amerikonas gali is algos nusipirkti fotika uz kokius 700-800$ ir sau ramiai toliau gyvent:) O mums reiktu badaut pora menesiu uz toki fotika :D
A cia jei dar imi lizingu tai permoki dar daugiau, bet nera is ko rinktis. Sunkus atvejis cia su tais skaitmeniniais, dar kai pristato didziausia naujiena kokia, o JAV jau ispardavimas to modelio vyksta :) . NETEISYBE!!!

P.S. GALERIJA vel visa diena siandien neveikia, reiks butinai keisti hostinga :(


Paskutinį kartą redagavo frogman 2005-04-26 14:57 (Ant), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-26 14:57 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
taigi isbandziau Nikon Coolpix 4500 su savo teleskopu, atvirai pasakius nebuvau suzavetas, gavau labai, jau isplaukusius vaizdus. Tiesa pasakius neturejau adapterio, bei mano statyvas yra gan drebantis, taigi gal ir nereikejo labai ko nors tiketis. Kita vertus spalvu perdavimas buvo tikrai geras, problema tik fokusavimas(nors gal ir ne tai), nes fokuso negalejau sugauti nei arti sedintiems pauksciams, nei tolimiems buriams, vakare idesiu, keleta nuotrauku i galerija, galit patys pasigrozeti. Dabar sumasciau nusipirkti, kita okuliara, nes kazkodel manau, kad butent jame ir slypi neryskumas, turiu galvoje, kad jis gan siauras, todel galvoju pirkti 30X Wide (dabar turiu 20-60 zoom). Kitas klausimas kamera, vis dar negaliu apsispresti, o gimtadienis arteja :lol: , reikia ka nors dovanu issirinkti :lol: , bet matomai, sistemine, dar nespes pakankamai atpigti iki to laiko :lol: taigi teks pirkt muilinuke :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-26 15:00 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-28 09:04 (Pen)
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Jo pasidovanok kokybiska Pentax wide okuliara be zoomo ir adapteri butinai. Tada tikrai pasikeis rezultatas ekrane. O beje koks teleskopas?


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-26 15:05 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Focus Tokina Target TTK 8045 uz 4 500 sek, gal del to ner ko ir noret, taciau lyginau, su kovom, tai vaizda bent jau man net riskesnis, nors matymo laukas mazesnis.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-27 01:34 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Nuotraukas sudejau i albuma gamta - pavasaris


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-04-27 11:18 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-20 12:27 (Sek)
Pranešimai: 378
Miestas: Vilnius
as dar galiu pasakyt is savo patirties, skaitmeniniu fotografavau fujipix optinis zoomas 6x isorinis, tai tikrai sunkiai gaunasi fokusuot per teleskopa... tai jei galvoti kad naudot su teleskopu be konverterio, geriau jau visai be zoomo, o geriau daugiau pikseliu pasirinkt... tiesa tada be teleskopo jau visai nieko nepritrauksi...


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 942 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4 548 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 7 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited