Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Metodai: MASKUOTĖ
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=11&t=404
Puslapis 11

Autorius:  fantikas [ 2006-06-08 21:27 (Ket) ]
Pranešimo tema:  Metodai: MASKUOTĖ

Snd buvo ispudinga iskyla po miska. Bevaikstant priejau prie isvados, kad galbut geriau sektusi stebeti paukscius uzsimaskavus. Ka manote apie tai? Zadu pasidaryti kokia nors maskuote, taciau ideju nedaug :( + nelabai as gabus tiems visiems rankdarbiams :oops: Tai manau, kad greit tektu prasyt kieno nors pagalbos :lol: Gal yra kokiu maskuociu nebrangiu pirkti ? Ar gal kas turite ideju, kaip butu galima nesunkiai pasigaminti ja? Dekui is anksto :wink:

Toliau talpinami atsakymai ir diskusijos susija su siuo klausimu
marius.k

Parašytas: Kv. 06 08, 2006 8:37 pm Rašyti temą:
skaitciau knygoi kaip galima pasigaminti palapine.

zvejys

Parašytas: Pen. 06 09, 2006 5:21 am Rašyti temą:
fotografavimui ,Armijai ir civiliams parduotuvėje,pirkau maskuojantį vietnamo snaiperių tinklą Kainavo 115 Lt (atrodo).
Bet beveik juo nebesinaudoju.Vaikščioti įdomiau nei sėdėti vienoje vietoje

Remigijus

Parašytas: Pen. 06 09, 2006 7:09 am Rašyti temą:
Neskubėk maskuotės pirkti - mano manymu, ji labiau tinka ilgesnį laiką tykant kažkokios konkrečios rūšies. Be savo maskuojamųjų savybių dauguma maskuočių turi minusą - apriboja apžvalgos lauką. O dažniausiai užtenka paprasčiausiai atsisėsti ir per daug nejudėti.

zvejys

Parašytas: Pen. 06 09, 2006 7:13 am Rašyti temą:
Labai teisingai Remigijus pastebėjo - užtenka tyliai pastovėti ar pasėdėti kur nors po krūmu,žiūrėk ir priskrenda koks nors paukštis
Tas tinklas kurį turiu,tikrai "maskuoja", bet vaikščioti su juo nelabai patogu.Aš jį apkirpau,kad nesitemptų žeme,bet vis vien labai kibus įvairioms šakelėms Pastoviai už ko nors užsikabina

Autorius:  marius.k [ 2006-06-08 21:37 (Ket) ]
Pranešimo tema: 

skaitciau knygoi kaip galima pasigaminti palapine. :)

Autorius:  zvejys [ 2006-06-09 06:21 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

fotografavimui ,Armijai ir civiliams parduotuvėje,pirkau maskuojantį vietnamo snaiperių tinklą :oops: :lol: Kainavo 115 Lt (atrodo).
Bet beveik juo nebesinaudoju.Vaikščioti įdomiau nei sėdėti vienoje vietoje :?

Autorius:  Remigijus [ 2006-06-09 08:09 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Neskubėk maskuotės pirkti - mano manymu, ji labiau tinka ilgesnį laiką tykant kažkokios konkrečios rūšies. Be savo maskuojamųjų savybių dauguma maskuočių turi minusą - apriboja apžvalgos lauką. O dažniausiai užtenka paprasčiausiai atsisėsti ir per daug nejudėti.

Autorius:  zvejys [ 2006-06-09 08:13 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Labai teisingai Remigijus pastebėjo - užtenka tyliai pastovėti ar pasėdėti kur nors po krūmu,žiūrėk ir priskrenda koks nors paukštis :wink:
Tas tinklas kurį turiu,tikrai "maskuoja", bet vaikščioti su juo nelabai patogu.Aš jį apkirpau,kad nesitemptų žeme,bet vis vien labai kibus įvairioms šakelėms :oops: :lol: Pastoviai už ko nors užsikabina :(

Autorius:  zvejys [ 2007-02-14 10:04 (Tre) ]
Pranešimo tema: 

Fotografavimo temoje buvo šiek tiek užsiminta apie naudojamas priemones fotografuojant. Palapinės,maskuojamieji tinklai,sėlinimas ir t.t . Gerai būtų,kad pasidalintume patirtimi apie vieną ar kitą būdą :wink:

Kaime kartais naudoju palapinę iš eglišakių,kurią pasidariau iš rudens. Netoliese lesyklos,todėl sėdint joje paukščius galima stebėti labai iš arti.

Vienoje raisto kirtavietėje,pernai pastoviai lankėsi perkūno oželiai ir brastiniai tilvikai.Galvoju pavasarį šiek tiek jų patykoti. Neapsisprendžiu ar pasidaryti mini palapinę iš sausų šakų,ar paprasčiausiai įsitaisyti tankiame krūme su maskuojamuoju tinklu :? :oops: :)
Kažkas minėjo apie maskuojamasias palapines.Kur jas galima surasti ir ar jos tinkamos trumpoms išvykoms :?: ( pvz vienai dienai :? )

p.s. tikiuosi nesusipyksime diskutuodami :roll: :lol:

Autorius:  raimondas [ 2007-02-14 10:27 (Tre) ]
Pranešimo tema: 

Kiekvienas būdas turi ir pliusų ir minusų.Palapinėj jautiesi geriau , nes gali judėti , net jei ir paukščiai aplink , bet minusas tame ,kad ją reikėtų įrengti bent jau prieš dieną , vėliau nutaikyti momentą į ją įsikraustyti-pav .švintant.
Bet sėdėt dieną vasaros metu tas pat kaip mašinoj :D
O su tinklu besėdint pabandyk krustelt,bet dažniau rankos nutirpsta belaukiant kol objektas priartės :D :( :oops: :evil:

Autorius:  Bilijonas [ 2007-02-14 11:37 (Tre) ]
Pranešimo tema: 

As palapines stebejimui, fotografavimui naudoju jau daugiau kaip 30 metu, ir be ju net neisivaizduoju ka idomesnio gamtoj galima pamatyt ar nufotografuot. Naudoju ir buda tipo "fotomedziokle" atsargiai slepiantis vaiksciot, uzsiglaudus pastovet, ir stengtis ka nors pamatyt. Bet nebukit naivus, pas paukscius ir zveris ir rega ir klausa ir uosle daug tobulesni, ir jeigu kazka pamatet tai gal tik del to kad tas leidzia kazkam silpnesniam pasislept, ar jam tai leidzia saugus atstumas jus prisileist. Visiskai kitas dalykas maskuojanti palapine, prie vandens telkiniu, pelkese, ar maitinimosi vietose, pastayta palapine tai kaip toj pasakoj "nematoma kepuraite", tu viska matai taves ne. Palapine turi stovet pastoviai, t.y. prie jos turi aplinkiniai priprast, nors ir uzmaskuota sakom ar kita tos vietos augmenija, meldai, aukstos zoles ir kita. Ekstremaliu atveju, jeigu is ryto tai tik su tamsa, o pavasari (geguze) tai apie 3-4 val nakties, todel geriau kol sviesu is vakaro. I palapine ateit su tamsa iki 4 val. nes visas judejimas vyksta tik iki 7-8 val ryto, po to praktiskai galima uzsiimt kad ir "fotomedziokle" . Praktiskai uztenka kokiu 4 palapiniu, jas pasisiuti galima is bet kokios tankesnes medziagos. Stebejimui prisiuvant "rankoves" ar virs stebejimo plysiu uzkrintancius uzvartus. Dar pastebejau kad palapinej , jeigu paukstis arti, negalima daryt staigiu judesiu. Nezinau kaip jis tai jaucia, bet dazniausiai krupteli. Matyma per palapine ar nuo judesio oro sukelta garsa atmetu. Todel jeigu kazkas idomesnio prisiartino, geriau nesijudinkit. Kad ir ziema palapine prie lesyklos duotu daug nepakartojamu ispudziu.

Autorius:  zvejys [ 2007-02-14 14:15 (Tre) ]
Pranešimo tema: 

Palapinės turi daug pliusų,bet matau vieną problemą :oops:
Kaip teisingiausiai išsirinkti vietą palapinės statymui :?: Ar ji turėtų būti prie kažkokio atskirai augančio krūmo,ar prie vandens telkinio,ar......
Numatomą vietą fotografavimui ir stebėjimui apibūdinčiau taip :
Prieš keletą metų raiste atliktas kirtimas,kuris dabar užžėlęs gana tankiais krūmais.Yra keletas griovių ,kuriuose net sausiausią vasarą lieka vandens.
Viduryje auga mini giraitė iš eglių ir pušų (apie 20 medžių).
Iš vienos pusės paliktas alksnynas,kuris išdžiūna tik labai sausą vasarą.
Maždaug toks vaizdelis :roll: :lol:

Autorius:  saulius [ 2007-02-14 14:34 (Tre) ]
Pranešimo tema: 

Pas mus Šiauliuose tarp Talšos ir Ginkūnų ežerų yra idomi paukščių stebėjimo vieta kaip aš vadinu -tarpuežeris.Tai vieta kur ežerus jungia 5m kanalas. Vietovė šlapia,prižėlusi nendrių.
Taigi kaip ir minėjo Bilijonas, palapine pasistatau iš anksto.Pasidarau iš senos turistinės palapinės lankų,apačioj kažkur rastas fanerinis lapas,ant viršaus užmetu rusiško maskuojamo tinklo gabalą.Palieku kokiai savaitei paukštukams apsiprasti prie neyprasto objekto,po to belieka atsinešt fotiką su stovu,sud. kėdutę ...ir sėkmės! Aišku yra pavojus,kad kokie bomžai privatizuos,bet vieta šlapia perdaug niekas ir nevaikšto...

Autorius:  Bilijonas [ 2007-02-14 14:42 (Tre) ]
Pranešimo tema: 

Na cia tai pats sunkiausias uzdavinys. Jeigu seip stebejimui, tai galima statyt bet kur na ta prasme is kur placiau matosi, jei fotografuot-filmuot, tai saule geriau uz nugaros, nors ruke grazu ir pries saule. Pav. kad surast optimaliausia vieta tetervinu tuoktuviu filmavimui, tuokvietej reikejo 6 naktu-rytu. Cia netgi pasiziurejes i vietove niekad negali tiksliai pasakyt.

Autorius:  Tadas Naujokaitis [ 2010-04-02 20:06 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Gal kas nebenaudojat ir parduodat maskuojantį tinklą? ;) Armijai ir civiliams yra tik labai didelis ir kaina 150 lt...

Autorius:  Vidmantas Blažys [ 2010-04-03 07:06 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Kreipkitės į Bilijoną, jis didelis žinovas ir nagingas meistras.

Autorius:  Tadas Naujokaitis [ 2010-08-22 21:45 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Vėl aš :) Šį kartą paklausiu, gal turit nusipirkę palapinę/slėptuvę paukščių fotografavimui/stebėjimui (tokią medžiotojams skirtą palapinę, jei neklystu), bet nebenaudojat ir norėtumėt paduot? Jei neatsiras norinčių parduoti tikriausiai reiks pirkti iš ebay, bet ten ir brangiau, ir ilgai laukti reikia, tai galvoju gal naudotą gausiu :)

Autorius:  m@k@s@s [ 2010-08-23 10:10 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Turiu... pasuk 86 99 06 7 4 8

Autorius:  aras [ 2011-01-08 21:45 (Šeš) ]
Pranešimo tema:  Re: Metodai: MASKUOTĖ

Sveiki,irgi klausymas delpalapines fotografavimui? gal kas turit ir nebenaudojat?

Autorius:  tomas [ 2011-01-09 11:58 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Re: Metodai: MASKUOTĖ

neesu sios srities specialistas, bet pats naudoju paprasta palapine (pirkau gal uz 20lt) ir maskuojamaji tinkla. palapine, aisku, reikia siek tiek patobulinti, ispjauti angas ir pns.

Autorius:  aras [ 2011-01-09 20:35 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Re: Metodai: MASKUOTĖ

Savadarbe turiu pats,bet su ja vienos problemos,nes uzima laiko ja pastatyt, yra maza ir mazas matymo kampas..siustis per ebay i pas mus su visko iseina vos ne puse stukos.. :?

Autorius:  Tadas Naujokaitis [ 2011-04-08 17:16 (Pen) ]
Pranešimo tema:  Re: Metodai: MASKUOTĖ

Gal kas turit palapinę, kuri būtų tinkama paukščių fotografavimui? Siūlykit visokias išsiskleidžiančias, žalios, rudos ar kt. pan. neryškios spalvos palapines. Idealu būtų tokios medžiotojams skirtos slėptuvės, bet siūlykit ir paprastas palapines (skyles objektyvui pats išsikirpt galiu). Rašykit asmeninę žinutę (PM) arba tel. 862312128, arba el. paštu per kontaktų formą: http://tadasphotography.com/contact

Gal dabar pas ką nors nereikalinga atsirado? ;)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/