Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2020-07-14 08:33 (Ant)

Visos datos yra UTC+02:00
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1 2 Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2009-01-09 12:32 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-28 09:04 (Pen)
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Turbūt daugelis iš jūsų girdėjo nemalonią žinią, kad diskutuojama dėl Krekenavos regioninio parko panaikinimo, kaip saugomos teritorijos, panaikinimo.
Noriu visiems pranešti, kad rytoj (01.10) vyks labai svarbus susitikimas Krekenavoje, kurio metu norintieji pakoreguoti Lietuvos saugomų teritorijų sistemą tikisi sulaukti daug juos palaikančių nuomonių. Vietos gyventojai yra suklaidinti įvairiausių pažadų, todėl irgi pasisako už saugomos teritorijos panaikinimą. Susitikimas tikrai svarbus tuo, kad vėliau bus eskaluojama pasisakiusiųjų nuomonėmis, ir jei dauguma bus UŽ- tai bus pristatoma kaip visos visuomenės nuomonė. Be to, šis procesas, kaip koks parazitinis virusas, pereis prie kitų saugomų teritorijų.

Be abejo šiame reikale yra ir diskutuotinų klausimų (parko direkcijos darbo trūkumai, parke saugomi objektai ir t.t.), tačiau visų mūsų bendra pozicija dėl parko statuso panaikinimo mano manymu turėtų būti griežtas NE!

KVIEČIAME VISUS NEABEJINGUS PRISIJUNGTI PRIE NEVYRIAUSYBININKŲ GRETŲ, IR ATSTOVAUTI LIETUVOS GAMTĄ SUSITIKIME!

Susitikimo darbotvarkė: http://www.forest.lt/lit/Krekenavos_RP_ ... augom/2131[/b]


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-09 14:00 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-09-25 12:26 (Ant)
Pranešimai: 250
Miestas: Vilnius
http://www.forest.lt/lit/Krekenavos_RP_ ... augom/2131


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-09 14:56 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-11-10 14:50 (Tre)
Pranešimai: 508
Miestas: Raseiniai
iš tiesų, kolegos, reikalingas jūsų palaikymas ir reali pagalba. Tame renginyje visi pranešimai bus ,,į vienus vartus", tai yra, kad parkas, parkai nereikalingi, jie tik kenkia. Pabaigoje bus priimama peticija ar tai rezoliucija už parko panaikinimą, kuri turėtų būti įteikta Vyriausybei ir Seimui :evil: . Įsivaizduokit kas bus, jei visi susirinkę pasirašys už parko panaikinimą. Tai būtų žingsnis priešiškų veiksmų link kituose parkuose. Tam ir reikalingas saugomų saugomų teritorijų šalininkų dalyvavimas šiame renginyje, kad peticija nebūtų teigiama, ar bent ,,į vienus vartus".
Taigi, paukštininkai, visi kas galite nuvykit ir sudalyvaukit šiame renginyje. Ypač gyvenantys tame krašte. Aš jau surinkau vykstančių komandą.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-09 22:17 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
tiesiog nenbenroiu agituoti LOD nariu, nes tai butu juokinga. Niekas musu veru nevare i LOD, ir jeigu, budami nevyriausybininkai, mes nesudalyvausims sioje akcijoje, tai kam tada aplamai LOG reikalinga? retu pauksciu stebejimamas aptarti? nepykit uz nihilistini tona, bet save traktuojam kaip nevyriausybine organizacija, besirupinancia pauksciu apsauga. Siuo metu iskylo gresme mums svarbioms teritorijoms, o kokio palaikymo gali sulaukti musu visu deklaruojamos vertybes? negi musu veikla ir uzsibaigs pauskciu stebejimais bei retu rusiu saraso pildymu ar nauju rusiu kolekcionavimu? negi mums nerupi tvenks lietuvos upes ar ne? Negi mums dzin, kad del privaciu interesu bus uzstatytos Pluknio pievos? Musu instituttas turi net eiti aiskintis i Vyriausybe kodel blokuojamt si procesa, nes, anot vyriausybes ir Traku savivaldybes atstovu, daugiau niekas tam nepriestarauja. Taigi, negi nera TRaku rajone pilietisku gamtininku, kurie pareiks savo nuomone siuo klausimu? Tiesiog keli instituto Paukciu ekologijos laboratorijos darbuotojai jau nebepakelia tokios nastos, juolab palaikymo nesulaukiam jokio, nors planuojami didziuliai projektai nuo nerijos, palei visa Nemuna, Zemaitijoje Rietavo miskuose ir t.t. Tiesiog laukiam idejiniu remeju....


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-09 23:22 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1695
Miestas: Trakai
Dėl Paluknio pievų.Pernai,kai buvo iškilęs klausimas dėl šios teritorijos,gavom iš LOD sekretoriato pažadą,kad bus ruošiama medžiaga,stengiantis suteikti Paluknio pievoms apsaugos statusą.Būtų labai įdomu sužinoti,kaip šitas pažadas vykdomas,ir kodėl,pagal tai,ką Liutauras parašė,LOD vėl pamiršo šitą teritoriją.Man laikas nuo laiko tikrai iškyla klausimas,ar LOD yra organizacija,galinti realiai organizuoti paukščių ir jų buveinių apsaugą,ar tai tik "kontorėlė",organizuojanti pramoginius renginius?


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-10 16:43 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-09-05 00:16 (Pir)
Pranešimai: 541
Miestas: Vilnius
LOD'as būtų tokia organizacija, jei jos nariai jaustų atsakomybę dalyvauti visuose šiuose procesuose, o ne reikalauti, kad sekretoriatas, kurį sudaro vos keli žmonės, viską padarytų patys. Negi tikrai manot, kad tokius dalykus gali aprėpti ir įtakoti du ar trys žmonės? Juokinga, švelniai tariant.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-10 21:04 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1695
Miestas: Trakai
Regis,dėl Paluknio pievų mes ir dalyvavom tame procese.Kiek atmenu,ir Jos paukščių sąrašus nešė,ir kalbėjom,kol gavom pažadą,kuriuo naiviai pasitikėjom.Pasirodo,visai be reikalo.Iniciatyvų,bent jau iš mūsų pusės,buvo ir dėl kitų teritorijų,bet palaikymo ar didesnio susidomėjimo jos taip ir nesulaukė.Sutinku,kad tai yra mūsų bendras reikalas,tik nematau jokių požymių,kad LOD sekretoriatas bent kiek palaikytų kažkokias iniciatyvas.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-10 22:41 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-20 12:27 (Sek)
Pranešimai: 378
Miestas: Vilnius
Cituoti:
tiesiog nenbenroiu agituoti LOD nariu,... Negi mums dzin, kad del privaciu interesu bus uzstatytos Pluknio pievos? ...daugiau niekas tam nepriestarauja. ..., juolab palaikymo nesulaukiam jokio, nors planuojami didziuliai projektai nuo nerijos, palei visa Nemuna, Zemaitijoje Rietavo miskuose ir t.t. Tiesiog laukiam idejiniu remeju....
ka KONKRECIAI galima butu padaryti? manau sie dalykai daugiau ar maziau rupi cia daugumai, tik mazai kas zino kas kur vyksta, planuojama blogo... o dar maziau kas supranta ka galima padaryti???


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 00:40 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-05-28 12:37 (Pen)
Pranešimai: 848
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Regis,dėl Paluknio pievų mes ir dalyvavom tame procese.Kiek atmenu,ir Jos paukščių sąrašus nešė,ir kalbėjom,kol gavom pažadą,kuriuo naiviai pasitikėjom. Pasirodo,visai be reikalo.Iniciatyvų,bent jau iš mūsų pusės,buvo ir dėl kitų teritorijų,bet palaikymo ar didesnio susidomėjimo jos taip ir nesulaukė.Sutinku,kad tai yra mūsų bendras reikalas,tik nematau jokių požymių,kad LOD sekretoriatas bent kiek palaikytų kažkokias iniciatyvas.
Manau, kad reikia įnešti šiek tiek tikslumo, nes prasideda žaidimas į vienus vartus.
Dėl Paluknio pievų iš tiesų buvo kilęs sujudimas ruošiantis tose vietose statyti hipodromą su plačiu paslaugų ir pramogų kompleksu, arklidėmis ir pan. Pradžia buvo iš tiesų graži ir iniciatyvi. Tačiau realaus reazultato - įsteigtos PAST - nėra. Ir tai ne vien LOD sekretoriato kaltė. Visų pirma, sekretoriatas negarantavo teritorijos įsteigimo, o tik žadėjo bandyti tai padaryti: surinkti informaciją, įvertinti galimybes ir naudingumą ir, jei bus realu įgyvendinti, pateikti ministerijai. Antras dalykas - reikia nepamiršti, kad PAST yra parenkamos remiantis moksliniais laukinių paukščių rūšių populiacijų tyrimais. Tokios rašytinės informacijos LOD sekretoriatas negavo (beje, kiek aš žinau, ir Stratford'as, ir kiti tai padaryti pažadėję paukščių stebėtojai savo stebėjimų taip ir nepateikė), nors ir turime žinių, kad tokios yra. Gal kas ir įsivaizduoja, kad sekretoriato darbuotojai turėtų kaip išmaldos pastoviai prašyti visų pateikti turimą informaciją, tačiau taip tikrai nėra. Reikalas visų mūsų bendras, tad ir dirbkime bendrai. Trečia, čia jau mano asmenine nuomone, reikia atsižvelgti ir į tai, kad PAST įsteigimas nėra baigtinis procesas, nes paukščių rūšių populiacijų būklė nuolat kinta, būtina sekti ir fiksuoti ne tik paukščių pokyčius, bet ir tai įtakojančias aplinkybes. Lietuvoje šiuo metu yra beveik 80 PAST, bet jų kontrolė vykdoma toli gražu ne patenkinimai. Tad prieš kuriant dar vieną Paukščių apsaugai svarbią teritoriją jau reikia įvertinti visas aplinkybes ir spręsti, ar ji atliks savo funkcijas, ar rinktis kitą teritoriją, kurios nauda yra žymiai didesnė.
Kas dėl paukščių ir jų buveinių realios apsaugos organizavimo, tai LOD sekretoriatas šiemet pradeda įgyvendinti kartu su Baltarusijos ir Danijos ornitologais bendrą projektą, kuris skirtas PAST teritorijų visuomeninio monitoringo tinklo kūrimui. Manau, kad šis projektas yra geras startas ir jo dėka prie PAST kontrolės galės prisijungti visi to norintys paukščių stebėtojai. Žinau, kad daugeliui žodis PROJEKTAS asocijuojasi su pinigų siekiu ir dėl to prasideda neigiamos asociacijos. Bet norint kažką įgyvendinti, reikalingi finansai. Mes dar tikrai negyvename ir artimiausiu metu negyvensime tokioje visuomenėje, kurioje bent dalį darbų specialistai sutiktų kokybiškai atlikti nemokamai, vardan idėjos. Net jei jie ir iš tų pačių ornitologų ir paukščių stebėtojų tarpo. LOD sekretoriato darbuotojai nėra universalai, todėl kai kuriems darbams atlikti reikalingi ir samdomi darbuotojai. O ir tie, kurie buvo LOD metiniame susirinkime ir atidžiai išklausė draugijos finansinę ataskaitą, turbūt suprato, kad patys sekretoriato darbuotojai gauna tokį atlyginimą, kad kartais iškyla klausimas kas kam moka. Gana dažnai gaunasi taip, kad LOD reikmėms mes išleidžiame ne tik gautą atlyginimą, bet dar ir investuojame savo šeimų biudžeto lėšas. O juk dirbame ne sau ir darome ne visada tai, kas mums patinka ir ką norėtume daryti. Tad jau garantuotai galime sakyti, kad dirbame iš idėjos, o ne savanaudiškų paskatų.
Eglės sakinį, kad buvo iniciatyvų dėl kitų teritorijų, suprantu kaip priekaištą dėl Mijaugonių pievų. Kas nežino, tai ten situacija buvo tokia - privačiose žemėse yra užmirkusios pievos, kuriose lankosi ir gyvena retos paukščių rūšys. Problema ta, kad žemių savininkai, negalėdami turėti iš to naudos, norėtų pievas nusausinti ar surasti kitą būdą, kaip jas panaudoti. Eglės ir kitų stebėtojų dėka buvo pradėta ieškoti galimų išeities kelių. LOD sekretoriatas suteikė informaciją apie galimas išmokas už palankų gamtai ūkininkavimą (šlapžemių nesausinimą, pievų šienavimą tik tam tikru metu ir t.t.). Manome, kad tai vienas iš geriausių būdų tiek ūkininkams gauti išmokas, tiek išsaugoti paukščiams svarbią teritoriją. Sekantis etapas buvo tai, kad buvo pradėtas planuoti susitikimas su vietos aplinkosaugininku, su kuriuo būtų bandoma ieškoti kitų galimų Mijaugonių pievų išsaugojimo kelių. Susitikimo organizavimu rūpiniosi Eglė, o LOD sekretoriatas (asmeniškai aš) planavo pasikviesti atstovą iš Aplinkos ministerijos. Susitikimo greitu laiku suorganizuoti nepavyko, o vėliau viskas taip ir nurimo. Tad kur čia vien LOD sekretoriato kaltė? Kitų panašių iniciatyvų bent jau aš nežinau (išskyrus meldinių nendrinukių problemą pajūrio pievose ir retų paukščių lizdų bei lizdaviečių sunaikinimo atvejus, bet čia jau kitos aplinkybės).
Na ir apie pačias iniciatyvas. Žinoma, iniciatyva yra labai šaunus dalykas, tik gal mes suprantame kiek skirtingai? Aš iniciatyvą suprantu ne kaip idėjos pateikimą ar problemos iškėlimą paliekant visa tai sutvarkyti kitiems, bet ir kai jos sprendimų būdų pateikimą bei jų bendrą įgyvendinimą. Yra bent du šaunūs, mano supratimu, teisingų iniciatyvų pavyzdžiai. Tai Eglės organizuota dirvinių sėjikų apskaita ir Žydrūno iniciatyva dėl meldinių nendrinukių problemų.
Tad aš labai norėčiau, kad nepradėtume drabstytis purvais nežinodami visos tiesos ir visus aplink matydami tik gerais ir blogais. Netgi juoda turi atspalvių taip pat kaip ir balta būna skirtinga. Pabandykime suprasti vieni kitus. Aš pripažįsti, kad LOD daro klaidas ir ne viską spėja, bet pripažinkite, kad ir jūs galėtumėt padėti to išvengti.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 01:32 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-09-02 21:30 (Sek)
Pranešimai: 110
Miestas: Kauno r.
Gal kas gali papasakoti, kaip vyko renginys Krekenavoje?


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 06:52 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1695
Miestas: Trakai
Cituoti:
Susitikimo greitu laiku suorganizuoti nepavyko, o vėliau viskas taip ir nurimo. Tad kur čia vien LOD sekretoriato kaltė?
Remigijau,Mijaugonių klausimas vis dar jūsų rankose,reikalas nugeso tikrai ne iš mūsų pusės.Dar nevėlu jį atgaivint.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 16:31 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Dėl Paluknio pievų.Pernai,kai buvo iškilęs klausimas dėl šios teritorijos,gavom iš LOD sekretoriato pažadą,kad bus ruošiama medžiaga,stengiantis suteikti Paluknio pievoms apsaugos statusą.Būtų labai įdomu sužinoti,kaip šitas pažadas vykdomas,ir kodėl,pagal tai,ką Liutauras parašė,LOD vėl pamiršo šitą teritoriją.Man laikas nuo laiko tikrai iškyla klausimas,ar LOD yra organizacija,galinti realiai organizuoti paukščių ir jų buveinių apsaugą,ar tai tik "kontorėlė",organizuojanti pramoginius renginius?
galiu ?prisizinti padares nuodeme" :D - LOD vardu jau 2008 metais del Paluknio pievu prigadinom valdininkams nemazai klaujo. Is tikruju, jie sio klausimo negali ignoruoti, nes spejom ir i "IBA" duomenu baze sia teritorija itraukti. Bet... Nezinau kas LOD pazadejo Eglei, kad tai bus sprendziama.. tai tikrai ne as ir tikrai apie tai niekas daugiau sio klausimo (be manes) nekele niekur viesai. rasau ne tam, kad pasigirti, nes tai siuo atveju visai nesvarbu, tik noriu pasakyti, kad kazkas Egle apgavo, tai tikrai akivaizdu ir nenoreciau, kad tokia praktika butu LOD'e ir ateityje. Nemanau, kad nevyriausybininkai esame ipareigoti kazka daryti, nes viskas paremta iniciatyva ir isitikinimais. Todel jei zadama tik tam, kad pazadeti, mes toleruoti negalim. Butu idomu isgirsti kas tokiais neatsakingais pazdais zarstosi?


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 16:56 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Cituoti:
tiesiog nenbenroiu agituoti LOD nariu,... Negi mums dzin, kad del privaciu interesu bus uzstatytos Pluknio pievos? ...daugiau niekas tam nepriestarauja. ..., juolab palaikymo nesulaukiam jokio, nors planuojami didziuliai projektai nuo nerijos, palei visa Nemuna, Zemaitijoje Rietavo miskuose ir t.t. Tiesiog laukiam idejiniu remeju....
ka KONKRECIAI galima butu padaryti? manau sie dalykai daugiau ar maziau rupi cia daugumai, tik mazai kas zino kas kur vyksta, planuojama blogo... o dar maziau kas supranta ka galima padaryti???
Egi, negi tau aiskinti, kad jei brandziam azuolyne peri juodasis gandras, atsiras norinciu nukirsti si mikska. Ar tai LOD nariams, pvz Antanui, ir dar keliasdesimt baigusiems mIsku fakulteta reikia aiskinti? O gal tikiesi, kad upiu tvenkejai atsisakys sios idejos, vien todel, kad ten peri tulziai arba uzliejamos pievos svarbios griezlems, kurias vakar susitikime del Siesarties labai vaizdziai apibudino 'iskilus' energetikas, paskaites zmoniu teises deklaracija - kazkoks kreksiantis paukstelis.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 17:55 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
LOD nariu iniciartyvos trukumas yra akivaizdus, ir tai jau daugeli metu suprato net ir BirdLIfe international atstovai. Vien todel net musu isntitutas gavo beveik oficialu pasiulyma tapti BirdLife partneriu Lietuvoje, nes LOD atgimimu jau niekas nebetikejo. Netikejo nei LOD sekretoriatu, nei LOD taryba. Tiksliau netikejo, kad pasikeis ankstesnes ju, kaip anglai pavadino, "sovietines" nuostatos, kad kazzkas ateis, mostels burtu lazdele is taps Lietuva grazi: ir pauksciai bus saugomi visur, ir zmones bus laimingi, o svarbiausia, kad niekam dirbti nereikes.... Juk LOD nepripazino problemu jos valdyme.... O tai taryba ir sekretoriatas. Budamas tarybos nariu, galvoju galiu issakyti savo nuomone bent del sekretoriato: juk svarstem nauju darbuotoju klausima. Cia tikrai noreciau atsiprasyti remigijaus, nes jauciu jo nuoskaudas. Is tikruju, mokedami jiems turbut 0,01 etato krovejo atvyginima noretumem, kad su mantu padarytu darbus, kur kitoje organizacijoje visas vadybos skyrius nespeja. Taciau LOD sekretoriato (bent jau Remio ir Manto) darba as tikrai vertinciau daugiau nei mokama jiems uz tai. Aisku, kad uz savo darba atsakyti reikia, todel jei buvo pazadeta kazkas del Paluknio ar Miaugoniu pievu, pazada reikia teseti. Todel LOD sekretoriatas turetu parasyti kas buvo zadeta, kodel, ir kas savi isipareigojimu nepaise. Akivaizdu, kad nei Mantas, nei Remigijus negali isteigti pauksciams svarbiu teritoriju. Beda ta, kad sia probvlema turi spresti LOD Taryba, kuria isrinko draugijos nariai (tame tarpe nepatenkinti jos veikla), taciau niekas nesvarsto tikru valdymo problemu. Tame tarpe ir IBA koordinatoriaus nebuvimo. Jei rimtai, tai tokio zmogaus LOD sekretoriate jau nera 5 metus. Direktorius tai spresti neturi lesu, na jau apie Remi net sneketi nereikia.... Tokia situacija yra vieninteleje Europos salyje, taciau niekam is LOD nariu tai niekada nerupejo. Is cia ir kyla tiek Miaugoniu, tiek Paluknio pievu problemos, jau nekalbant, kad LOD neparase nuo 2004 metu nei vieno rasto, kad IBA tinklas netinkamai saugomas. Siuo metu tuo rupinasi tik Ekilogijos institutas kas yra visiska nesamone, nes tai biudzetine orgaqnizacija, kurios iniciatyva bent kada galima 'uztrumpinti". taigi, as tikrai krutine stoju uz Manta su Remiu, galiu tik galva nulenkti pries juos uz, mano supratimu, sizifiska ju darba. O LOD nariai yra vienintele jega, kuri gali kazka pakeisti. Deja jos iki siol nesimate. Ne pedsako.. deja...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 19:13 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-28 09:04 (Pen)
Pranešimai: 510
Miestas: Vilnius
Na teks ir man iterpti siek tiek, kadangi pradejau sita tema, ir prakrapsciau dalies neisipildziusius lukescius. Elgiates, tiesa pasakius, bjauriai, ne tiek bjauriai, kiek visai neteisingai. As pilnai suprantu Egles pykti, kadangi labai ja izeidziau, pries kelias dienas pasiteiraves Sejiku apskaitos organizatoriu apie LT duomenis.
Kaip manote, kaip reiketu reaguoti mums sekretoriate, kai tokie ir panasus "izeidimai" kartojasi vos ne kasdien? Labai gaila, taciau mes del to, kad darbo sekretoriate ir taip per akis, nesureiksminam tokiu dalyku. Ar jus savam prote, jei galvojate, kad 2 zmonems atejus i griuvancia organizacija (tiek fiziskai, tiek finansiskai) mes stacia galva pulsime tvarkyti tai, ko nesutvarko niekas jau labai ilgai? Ir apie kokius pazadus gali eiti kalba- mes galejome pasakyti "eikit i ministerijas patys ir domekites, nes draugijos sekretoriato pajegumai kol kas tikrai neleidzia to daryti". Ir dekui uz tokias iniciatyvas, kokios cia buvo aprasytos- kai niekas tiksliai negali pasakyti kas buvo ir kaip buvo. As nevadinciau tai iniciatyva, nes mano manymu tai ne iniciatyva, o geriausiu atveju, jos protrukis. Kazkas perdave duomenis, o gal ir ne, kazkas kazka mate ir girdejo, o gal ir ne. LODo sekretoriato darbuotojai domejosi tiek vienu, tiek kitu klausimu, seke kas yra daroma kitu instituciju, bei kokie visu tu veiksmu rezultatai. Leiskit paklausti- ar blogas rezultas? Ir kas ir ka butu dares, jei sekretoriatas del resursu trukumo butu visai atsisakes situo klausimu dometis?

Del Miejaugoniu- "iniciatyvinei" grupei buvo perduota visa informacija susijusi su siuo klausimu (Raimondui). LODo sekretoriatas tikrai nepildys paraiskos del pievu sienavimo, kad krumai neuzstotu vaizdo pauksciu stebetojams. Ir jei 20 lapu yra per daug skaitymo, tai mes tokiu iniciatyvu nebenorim.

Galiu iliustruoti tokias iniciatyvas labai netolimu pavyzdziu.
Salia sekretoriato gyvena kaimyne (kokiu 70 metu), kuriai neidomu, nei kas mes per organizacija, nei kas mes per zmones, nei kiek musu yra. Bet uztai ji labai gerai zino, kad kiekviena organizacija turi direktoriu, kuris kazkodel privalo tenkinti visas jos uzgaidas, t.y. atstovauti viso namo interesus (tiksliau jos) visose istaigose ir organizacijose. Butu viskas gal ir nieko, jei tuo paciu metu nebutume kaltinami, kad per mus kemsasi jos kanalizacija, ir kad mes mazu maziausiai privalome kiekviena karta moketi uz remonta. Aisku mes ne konfliktines asmenybes, randame kompromisa. O poreikiai ir priekaistai vis dazneja... Galiausiai pajuokavau, kad mes jau greitai issikelsime i kita vieta... Ir nuliudo akys..

Taigi siulau pergalvoti ivairius teiginius is naujo, ivertinant tiek savo idetas pastangas kiekvienam reikalui (butent pastangas), ir paaukota laika ir laisvalaiki (butent paaukota). Ir neklaidinti visuomenes apie kazkokius pazadus. Ir papildant, mes tikrai neziurime rimtai i tokias iniciatyvas, kurios baigaisi priekaistais del to, kad yra per daug laisvo laiko.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 19:35 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1695
Miestas: Trakai
Mantai,iš viso to,ką tu čia parašei,nesupratau nieko,išskyrus tai,kad,matyt,jūs ten tarpusavy nebendraujat,nesišnekat,ir kad tu net nežinai apie ką čia eina kalba :roll: .Vis tik nelabai suprantu,kokių iš mūsų iniciatyvų dar gali būti laukiama,jei bet kokios iš jų vis netinka.Bijau,kad jų ateity tikrai nebebus.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-11 22:02 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-20 12:27 (Sek)
Pranešimai: 378
Miestas: Vilnius
:lol: manau atmosfera jau ikaito pakankamai, laikas organizuoti pirti 8) kas uz? p.s.ir siulyciau ne vienkartine, o reguliaria :) :roll: p.p.s.viena preliminaria vieta galeciau pasiulyti, kaime apie 40 km nuo vilniaus...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-12 21:20 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
8) geras, Egio pats geriausias pasiūlymas :lol: .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-12 22:48 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
:lol: tikrai geras.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-13 08:46 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
:lol: njo, Das pakoregavo mano pasisakymą :wink: . Tiek to, galiu parašyti ir kitaip. Kiek man yra žinoma LODas nesteigia jokių PAST, BAST ar dar kokių teritorijų. Kiek man yra žinoma ir suvokiama, LODas GALI TEIKTI PASIŪLYMUS turėdamas tikslią, moksliškai pagrystą informaciją apie vieną ar kitą teritoriją tiems, kurie turi tokią teisę. Kiek man yra žinoma, panelė Eglė net nėra bandžiusi surinkti tokios informacijos, nėra inicijavusi mokslinių tyrimų toje teritorijoje. Kaip eilinė stebėtoja, savo kalbomis kelia sumaištį ir nepasitikėjymą. Siūlau Eglei pačiai pabandyti parašyti raštą kuriai nors iš tarnybų ir pažiūrėti kas iš to gausis. Aš asmeniškai turiu tokios praktikos ir nemanau kad čia užtenka LODo galių, bent jau šiuo metu. Gal pirma reikia tas galias tyliai sutvirtinti, nebandant sukiršinti narių savo betikslėmis kalbomis.


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1 2 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited