Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Šilo-Pavėžupio žuvininkystės tvenkiniai
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=13&t=460
Puslapis 11

Autorius:  saulius [ 2007-02-21 12:50 (Tre) ]
Pranešimo tema:  Šilo-Pavėžupio žuvininkystės tvenkiniai

L.Raudonikio ir P.Kurlavičiaus knygoje(2000m.) "Paukščiams svarbios teritorijos Lietuvoje" randu parašyta, kad "po kelių darbo etapų buvo atrinktos 57 svarbiausios paukščiams teritorijos, atitinkančios tarptautinės paukščių apsaugos organizacijos BirdLife International paruoštus reikalavimus."
Šiame sąraše yra ir Pavėžupio žuvininkystės tvenkiniai(Kelmės raj.) kodas 012.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo nr.399 "Dėl Respublikos saugomų teritorijų arba jų dalių, kuriose yra apsaugai svarbių teritorijų ribų nustatymo" 2oo6m. pakeitime išskiriamos jau 77 tokios teritorijos.
Deja, šiame sąraše kažkaip pasigendu minėtų tvenkinių...
Gal kas galėtumėte pakomentuoti tokį sprendimą ?
Ornitologo V.Lopetos "Ornitologiniai stebėjimai Kelmės ir Šiaulių rajonuose" Ciconia, 1996,vol.4 rašoma :
Pavėžupio žuvininkystės tvenkiniai yra svarbi paukščiams vieta. Tvenkiniuose ir prie jų pastebima 70 rūšių paukščių, dauguma jų sutinkami migracijų metu. Čia yra vienos iš didžiausių Lietuvoje stabilios rudakaklių kragų ir didžiųjų baublių perimvietės. Į tvenkinius maitintis atskrenda juodieji gandrai, jūriniai ereliai, žuvininkai.1989-1995m. čia stebėta 17 paukščių rūšių, įrašytų į Raudonąją knygą. Dėl vandens lygio svyravimo tvenkiniuose neretai keičiasi upinių žuvėdrų, didžiųjų baublių, įvairių tilvikinių paukščių perimvietės. Pasikeitus buvusio žuvininkystės ūkio statusui (dabar-akcinė bendrovė),nebelikus kvalifikuotų biologų, iškyla didesnis pavojus paukščiams."
Įdomu, kad Pavėžupio tvenkiniai yra pirmoji vieta Lietuvoje, kurioje 1929 metais prof. T.Ivanauskas aptiko rudakaklius kragus(Lietuvos paukščiai,II,p.22).
Praeitą vasarą liepos mėn.("nelegaliai") lankydamasis tvenkiniuose stebėjau žuvininką, būrelį gervių, rudakaklius kragus, netoliese miške jūrinio erelio jauniklį lizde...Ant pylimų, skiriančių tvenkinius mėtosi medžioklinių šovinių gilzės...

Autorius:  peslys [ 2007-02-22 20:00 (Ket) ]
Pranešimo tema:  Re: Šilo-Pavėžupio žuvininkystės tvenkiniai

Cituoti:
Pavėžupio žuvininkystės tvenkiniai yra svarbi paukščiams vieta. ...
Reali situacija man nežinoma,bet greičiausiai dėl nesukalbamų savininkų arba tikslinės rūšys neatitiko kriterijų(arba kriterijus atitiko,bet vietovė nepateko į svarbiausių radviečių penketuką konkrečiai tikslinei rūšiai,-ims) :?

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/