Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-04-24 19:57 (Tre)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 142 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 13 4 5 6 7 8 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-24 19:54 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Das , ne tik švedus mediena aprūpinam , turbūt ir Afrikai tenka , Gaila Vygantai kad neisivaizduoji kokiais mastais kertama ir vežama svetur . Pastovėtum prie Lenkijos sienos kontrolės posto Kalvarijoj , pamatytum kokios gurguolės keliauja , o dar Klaipėdos uostas :shock: , liūdna :cry: , męs ne ką sunaudojam palygint kiek išveža . Kaži ar yra statistika , kiek mums o kiek kitiems tenka .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-24 19:58 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-03-22 11:53 (Tre)
Pranešimai: 46
Cituoti:
abejoju ar tuo verta dziaugtis :? ar neateis laikas kai tu kaimu gyventojai prades skustis, lusiu kaiminyste :?: tada vel kils vajus, kad lusiu per daug. Bet kyla klausimas, kur joms detis jei mes ju buveines sunaikinam :?:
na lusis su zmogumi lyg ir nesipyksta :?: taip kad vajaus lyg ir nereiketu bijoti :o , o del buveiniu tai as patikrintos nuostatos kaip ir neturiu, nes apie misko kirtimus ir atsodinimus supratimo neturiu, bet manau, kad visur turi buti pusiausvyra. Mano pateiktas pavyzdys rodo, kad neteke sau iprastos buveines lusis sugeba prisitaykyti prie pasikeitusiu gyvenimo salygu.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-24 21:08 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
jo, su lusim nesipykstam, kaip ir su sernais, kurie bulves isknisa, kap ir su vilkais kurie ozkas papjauna...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-24 21:26 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Cituoti:
bet as kiek pamenu minejau, kad realiai niekas tiksliai nezino kiek ju yra, bet niekuo nepamatuota draudima jas medzioti uzdejo :?
Noriu uzduoti filosofini klausima. O kam is vis lusis medzioti? Kokia nauda? trofejaus isigijimas, tikrai nera prielaida medzioti. Gal sakau nebent medziotojai is ausu teptukus daro, tada, tai jau butu pateisinama. Tas pats ir su vilkais bei lapemis(nu lapemis bent jau moteriskes puosia). Sernu, elniu ir ir kitu valgomuju zveriu medziokle dar pateisinu, bet sitos tikrai nesuprant.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-24 21:28 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-03-22 11:53 (Tre)
Pranešimai: 46
Cituoti:
jo, su lusim nesipykstam, kaip ir su sernais, kurie bulves isknisa, kap ir su vilkais kurie ozkas papjauna...
manau, kad diskusijos tema buvo saugotini gyvunai :?: , nes tavo pamineti sernai tai ne ka skiriasi nuo naminiu kiauliu, pasiziurek kaip visi bureliai stengiasi del tu sernu, runkelius ir grudus "Kamaz'ais" tempia, tad sernas nera problema, o tuo labiau, kad uz nuknistas bulves medziotojai turi atlyginti (pagal Civilini kodeksa). Vilkas beabejo didele problema, nes dabar bet koks papjautas gyvulys nurasomas ant vilku, nors didesne dali papjauna visokie versio dydzio sunu misrunai, kurie sekmingai jungiasi i valkataujancias gaujas ir ismoksta medzioti, deja lengviausia grobi :evil: Del pacio vilku skaiciaus tai mano nuomone velgi Lietuvoje jis per mazai istirtas jau vien tik ka reiskia idejos gaudyti vilkus ir juos vezti i ES :( , bet galima ir pasidziaugti, kad su vilku medziokle buvo pasielgta kitaip, t.y. ji tapo limituota


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 00:51 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-04-16 22:58 (Šeš)
Pranešimai: 383
Miestas: Vilnius
Cituoti:
ar negali buti taip, kad lusis traukiasi is Lietuvos ieskodama laisvesnes vietos (nes galbut tam tikrame regione mes ju turime per daug)
Visu pirma tai man tikrai nerealiai skamba,kad per daug lusiu turim, o ir isvis mes nieko neturim:evil: ir toks zodzis kaip per daug neatrodo cia tinkamas. KAM per daug? Man atrodo su tuo "per daug" gamta puikiai moka susitvarkyt ir jeigu jos net i latvija traukiasi, tai tik dziaugtis, o ne saudyt reikia! Neuzteks teritorijos, nebeuzteks maisto, nebeismaitins jaunikliu ir nebebus per daug. Nemanau,kad lusis prades is kaimieciu triusiukus vogt.

Cituoti:
nes tavo pamineti sernai tai ne ka skiriasi nuo naminiu kiauliu, pasiziurek kaip visi bureliai stengiasi del tu sernu, runkelius ir grudus "Kamaz'ais" tempia, tad sernas nera problema, o tuo labiau, kad uz nuknistas bulves medziotojai turi atlyginti (pagal Civilini kodeksa).
Niekad nesuprantu medziotoju logikos. Patys sako,kad kamazais pasara tempia sernams, ju prisiveisia nezinia kiek, o po to skundziasi, kad jiems moket uz isknistas bulves reikia :!: :shock: Jei as savo kieme vilkus veisciau ir i kaima paleidineciau,o jie viska pjautu, tai man atrodo as ir atsakingas buciau.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 04:16 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-05-28 12:37 (Pen)
Pranešimai: 848
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Niekad nesuprantu medziotoju logikos. Patys sako,kad kamazais pasara tempia sernams, ju prisiveisia nezinia kiek, o po to skundziasi, kad jiems moket uz isknistas bulves reikia :!: :shock: Jei as savo kieme vilkus veisciau ir i kaima paleidineciau,o jie viska pjautu, tai man atrodo as ir atsakingas buciau.
Juk galima pabandyti kaip nors šių išmokų naštą permesti kitiems (pvz., valstybei :wink: ) O šerti veisti juos reikia, nes šernai yra nemaži gyvūnai, o jų mėsa dažniausiai yra valgoma... :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 08:37 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Tik kad vėlgi klausimas , kas ją suvalgo , parduotuvėse nėra, tai kam juos šert :? . Su kiauliena viskas aišku , nuėjei ir nusipirkai .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 09:04 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
siandien is pat ryto teko vel padiskutuoti su jau minetu medziotoju. O pasirodo mano pamokslai jo nuomone siek tiek pakeite, tik dar nenori to pripazinti :D

del sernu - visi laukiniai gyvunai saugotini. Tik vienus galima medzioti kitus ne.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 09:05 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Tai gal jis Fukas :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 09:07 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
ne, bet man atrodo, kad Fukas pagalvojo, kad mano ankstesnes zinutes buvo apie ji, nes su Fuku esam klasiokai :D ir apie lusis irgi labaaai diskutavom :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 09:16 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
:D aišku , na dar vienas aktyvesnis dasidėjo :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 10:20 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-03-22 11:53 (Tre)
Pranešimai: 46
Tomai tikrai pagalvojau, kad tu cia apie mane kalbejai :D , bet gerai, kad diskusija vis tik vyksta ne tik tarp taves ir manes :D

Andriau mano komentaras buvo ne del to, kad lusis prades is "kaimieciu triusikus vogt", bet apie tai, kad kazkodel (mano nuomone nepasverus visu uz ir pries) buvo uzdrausta lusiu medziokle. Zodis "saudyti" cia visiskai netinka, nes mano manymu medziotojai "medzioja", o "saudyti" galima tire (cia siaip sau lyrinis nukrypimas) :D

Del sernu mes niekuo nesiskundziam, sita mano pastaba buvo pasakyta po Tomo komentaro, kad kaimieciai pyksatsi su sernais ir vilkais. Ir toliau medziotoju bureliai norintys tureti sernu ves "Kamazais" pasarus ir mokes uz nuknistas bulves nes sernas yra labai puikus medziokles laimikis :)

Elmarai serniena valgo medziotojai, ju seimos nariai, draugai ir kaimynai, o galu gale nueini i Maxima ir nusiperki sernienos koncervu (dar yra elnienos, stirnienos). Nes kai kurie medziokles bureliai sumedziota zveri atiduoda i supirkimo punktus ir taip uzsidirba pasarams, medziokles plotu nuomai ir ismokoms uz nuknistas bulves :D

Remigijui mokescio nastos valstybei permesti negalima, kadangi pagal LR istatymus uz medziokles plotuose padaryta zveriu zala atsako tuos plotus nuomojantis medziokles burelis. Cia kaip Andrius sake savo uz savo kiema atsakingas to kiemo seimininkas. Tiesa uz vilku padarytra zala atlygina valstybe.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 10:40 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-06-12 13:18 (Šeš)
Pranešimai: 892
Miestas: Ventės Ragas
[quote="Fukas"] Zodis "saudyti" cia visiskai netinka, nes mano manymu medziotojai "medzioja", o "saudyti" galima tire (cia siaip sau lyrinis nukrypimas) :D

Aš ir gi manau, kad dauguma medžiotoju šaudo o ne medžioja. Vien pažiūrėjus tą pačia laidą 'tauro ragas' viskas matosi. Rodo, kai išsirikiuoja šauliai o virš jų galvų skrenda fazanai. O jie pleškina (visą priekabą prišaudė). Pusgyvius dar gaudo šunys. Ir visa tai rodoma Lietuvos žiūrovui. Tai ką - čia irgi medžioklė.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 10:53 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-03-22 11:53 (Tre)
Pranešimai: 46
Cituoti:
Cituoti:
Zodis "saudyti" cia visiskai netinka, nes mano manymu medziotojai "medzioja", o "saudyti" galima tire (cia siaip sau lyrinis nukrypimas) :D

Aš ir gi manau, kad dauguma medžiotoju šaudo o ne medžioja. Vien pažiūrėjus tą pačia laidą 'tauro ragas' viskas matosi. Rodo, kai išsirikiuoja šauliai o virš jų galvų skrenda fazanai. O jie pleškina (visą priekabą prišaudė). Pusgyvius dar gaudo šunys. Ir visa tai rodoma Lietuvos žiūrovui. Tai ką - čia irgi medžioklė.
Na tai as nevadinu tikra medziokle, kadangi tie fazanai uzauginti kaip vistos narveliuose. Jie specialiai atvezami ir paleidziami tuose plotuose kur bus medziojama. O del rodymo, tai is esmes tas pats kaip butu rodoma kaip skerdykloje vistas galabija, nes dar karta pasikartosiu tie fazanai nera laukiniai pauksciai.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 11:02 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-01-09 11:47 (Sek)
Pranešimai: 1492
Miestas: Birzai
Ypatingai tokias laidas rekomenduotina žiūrėti vaikas :evil: , paskui stebimės kad bendraamžius žudo ir degina :evil: . Jau buvau rašes , kad neliko laidų apie Lietuvos gamtą :cry: . Kas labai nori šernienos , gali eit ir susimedžiot , tam jie ir medžiotojai , o kam "valgyt' lūšis :?: , gali ir kainyno katiną susimedžiot , juk irgi katininis :wink: . Galiu tik tiek pasakyt , ne męs lietuviai miškų šeimininkai , o pinigai , kol nebus atvirkščiai , gero nelauk , tik kad nebūtų per vėlu , medžiais ir paukščiais per teliką grožėsimės.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 12:06 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-04-16 22:58 (Šeš)
Pranešimai: 383
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Andriau mano komentaras buvo ne del to, kad lusis prades is "kaimieciu triusikus vogt", bet apie tai, kad kazkodel (mano nuomone nepasverus visu uz ir pries) buvo uzdrausta lusiu medziokle. Zodis "saudyti" cia visiskai netinka, nes mano manymu medziotojai "medzioja", o "saudyti" galima tire (cia siaip sau lyrinis nukrypimas) :D
O kokie cia uz ar pries gali but???? :evil: Kaip sakiau, KAM ju gali buti per daug?? Nezinau nei vienos priezasties, kodel galima butu lusis medziot. Neisivaizduoju cia jokios diskusijos :evil:. Kaip gali zodis "saudyti" netikti?? Eina zmogeliai i miska SAUTUVAIS apsiginklave ir ivairiausias budais SAUDO gyvunus ir sutrumpintai mes tai vadinam: medzioja(cia as dar nekalbu apie visokias spastu medziokles ir t.t.). "Saudyti" galima tire, kare, medzioklej, visur, kur naudojami saunamieji ginklai. Kaip cia gali sis zodis netikt? :?


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 12:31 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-03-22 11:53 (Tre)
Pranešimai: 46
Cituoti:
Cituoti:
Andriau mano komentaras buvo ne del to, kad lusis prades is "kaimieciu triusikus vogt", bet apie tai, kad kazkodel (mano nuomone nepasverus visu uz ir pries) buvo uzdrausta lusiu medziokle. Zodis "saudyti" cia visiskai netinka, nes mano manymu medziotojai "medzioja", o "saudyti" galima tire (cia siaip sau lyrinis nukrypimas) :D
O kokie cia uz ar pries gali but???? :evil: Kaip sakiau, KAM ju gali buti per daug?? Nezinau nei vienos priezasties, kodel galima butu lusis medziot. Neisivaizduoju cia jokios diskusijos :evil:. Kaip gali zodis "saudyti" netikti?? Eina zmogeliai i miska SAUTUVAIS apsiginklave ir ivairiausias budais SAUDO gyvunus ir sutrumpintai mes tai vadinam: medzioja(cia as dar nekalbu apie visokias spastu medziokles ir t.t.). "Saudyti" galima tire, kare, medzioklej, visur, kur naudojami saunamieji ginklai. Kaip cia gali sis zodis netikt? :?
o labai paprastai gali netikti :? norint i ka nors sauti ta ka nors pirmiausia reikia surasti, prisivilioti ir t.t., o tai patikek nera taip jau ir paprasta, ypac su tokia slapuke kaip lusis, o antra medziotojas visada gali ir nesauti, ir patikek tai daro nemaza dalis medziotoju. Asmeniskai as, nors ir uzvedziau sita diskusija apie lusis labai abejoju ar bemedziodamas sutikes lusi ar vilka isdrisciau i juos sauti :?: Va sitas procesas ir vadinasi medziokle, priedo dar visu zveriu globa ir apsauga (tame tarpe serimas ir nauju buveiniu kurimas). Na o siaip saudo tik tire ir kare. Is tavo issakyti minciu suprantu, kad pats is principo nepritari medzioklei, kaip tokiai :?:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 14:06 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
Fukai, buvau ir as medziotojas ir zinau apie ka tu kalbi, bet del to, kad mano poziuris nesutapo nei su vienu is 6 bureliu, medziotojus palikau (pridaviau bilieta). Zodis "saudyti" tikrai labai cia tinka, dauguma medziokliu netgi galima pavadinti tiru. Juk zverys varomi i medziotojus ir daznai isbega tik keli metrai nuo jo. Aisku, cia judanciu taikiniu tiras, bet is esmes principas tas pats. Kitas dalykas medziotojai privalo apibrezti kodel jie medzioja? Gal gali ir savo versija pateikti?


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-25 18:18 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
As irgi daug masciau ir dar vis mastau del medziotoju, bet pakolkas nei vienas is medziotoju issakytu argumentu manes neitikino, kad medziokle tai "pabuvimas gamtoje". Mano galva, su ziuronais ir fotokamera as daug prasmingiau praleidziu laika.


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 142 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 13 4 5 6 7 8 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 83 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited