Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios"
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=15&t=1790
Puslapis 11

Autorius:  Svečias [ 2012-08-21 12:14 (Ant) ]
Pranešimo tema:  Paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios"

Paukščių stebėtojų ralis Lietuvoje organizuojamas spalio 3-4 savaitgalį. Tokia tradicija susiklostė nuo pat ralio įkūrimo pradžios, kadangi šiame renginyje nuo pat pradžių aktyviai dalyvauja Suomijos paukščių stebėtojai, kurie taip pat yra žieduotojai. Žiedavimo sezonas Suomijoje baigiasi apie spalio pabaigą. Per 10 metų (jau tiek laiko organizuojamos varžybos) daug kas pasikeitė. Ralis tapo vienas iš populiariausių paukščių stebėtojų renginių, jame dalyvauja gausūs būrys paukštininkų ir jau ne vieni metai, kai į varžybas suvažiuoja daugiau negu 20 komandų.

Tačiau spalio pabaigoje daugelis paukščių jau būna išskridę iš mūsų krašto, o ir oras gerokai atšąla. Todėl yra pasiūlymas organizuoti varžybas šiek tiek anksčiau, pavyzdžiui, rugsėjo 3-4 savaitgalį.

Kadangi 2012 m. ralio data dar nėra paskelbta, tai gal dar nevėlu būtų padiskutuoti ir esant sutarimui šią data pakeisti.
Prašau visų aktyviai dalyvauti diskusijoje.

Autorius:  Boris Belchev [ 2012-08-23 11:05 (Ket) ]
Pranešimo tema:  Re: Paukščių stebėtojų ralis "Kuršių marios"

Toks pasiūlymas jau buvo, per LOD susitikimą. Ten gana plačiai padiskutavom, ir mano nuomone irgi yra, kad turėtu likti kaip ir iki šiol. Dėl vietinių paukščių yra atskiras renginys 24 valandų paukščių stebėjimo maratonas, tai manau ralis yra taip sugalvotas, kad būtų registruoti vėlyvus stebėjimus ir retų migruojančių, bei žiemojančių paukščių rūšių. Rugsėjo pabaigoje man asmeniškai yra per anksti ir prarasim daug įdomybių norėdami pamatyti daugiau neišskridusių įprastų paukščių rūsių, kuri ir taip visa vasara galėjom stebėti.
Bet čia tik mano nuomone, jei visimą norės keisti data, tegul keičia...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/