Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=15&t=1982
Puslapis 11

Autorius:  Myletojas [ 2012-12-01 19:35 (Šeš) ]
Pranešimo tema:  APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

Žurnalo „PAUKŠČIAI“ redakcinė kolegija skelbia žiemos paukščio akciją!
Po ilgų debatų nutarta, jog 2012-2013 metų žiema skelbiama VANDENINIO STRAZDO (Cinclus cinclus) stebėjimų sezonu.

Ankstesnių metų stebėjimai parodė, kad tai labai negausus, bet visoje šalies teritorijoje sutinkamas paukštis. Paplitęs sporadiškai, tačiau toje pačioje vietoje gali būti aptinkamas daugelį metų, tiksliau žiemų, todėl visada reikia patikrinti tas vietas, kur šie paukščiai buvo stebėti ankstesniais metais. Tačiau vandeniniai strazdai Lietuvoje yra klajojantys paukščiai, todėl net ir kartą neradus jų vienoje vietoje, po kurio laiko, ypač po didesnių šalčių, tas pačias vietas verta patikrinti dar kartą, ypač ten, kur yra krentančio ir sraunaus vandens.

Vandeninis strazdas yra maždaug varnėno dydžio, tamsiai rudos spalvos su ryškiai balta krūtine ir trumpa uodega paukštis. Dėl specifinės išvaizdos ir elgsenos jį sunku supainioti su kitais paukščiais. Norėtume visus gamtininkus pakviesti prisijungti prie gražios žiemos paukščio akcijos ir pasidalinti savo stebėjimais. Pranešdami apie stebėtą vandeninį strazdą galite pateikti ne tik pačius svarbiausius duomenis t.y. kokioje vietoje, kada ir kiek paukščių stebėjote, bet ir aprašyti buveinę bei pasidalinti kitomis stebėjimo detalėmis, nes apie vandeninių strazdų biologiją, ekologiją ir įpročius mes žinome dar nepakankamai, tad kiekvienas užfiksuotas faktas gali būti įdomus ir vertingas.

Svarbiausia informacija kurią norime surinkti yra:
- tiksli stebėjimo vieta (rajono, artimiausio miestelio, artimiausios gyvenvietės/kaimo ir vandens telkinio pavadinimas), nurodant kiek įmanoma tikslesnę informaciją, pvz., atstumą nuo gyvenvietės, kitus ypatumus;
- stebėjimo datą ir, pageidautiną, paros laiką;
- stebimų paukščių skaičių;
- trumpai apibūdinama buveinė, nurodant jos išskirtinius ypatumus, pvz. upelio sraunus ruožas atvirame kraštovaizdyje, netoliese nuo užtvankos ir pan.;
- klimatinės situacijos apibūdinimas, pvz. žiemiški orai, aplinkinė teritorija padengta sniegu, o upelis dalinai užšalęs su tam tikro dydžio properšomis ir pan.

Duomenis apie pastebėtus vandeninius strazdus reikalinga pateikti stebėjimų skyrelyje, kadangi šią informaciją renka ornitofaunistinė komisija. Jei nenorite patalpinti duomenų tinklapyje, galite apie stebėjimą pranešti ir elektroniniu paštu ruzauskas@lva.lt Žinoma, jog norėtūsi pamatyti informaciją (kiek galima išsamesnę) ir šiame skyrelyje.

Primename, jog Žiemos paukščio akcijos laikotarpis tęsiasi nuo 2012 metų gruodžio mėn. 01 d. iki 2013 metų vasario mėnesio 28 dienos.

Būkime aktyviais stebėtojais – patirtis rodo, kad dalijimasis savo pastebėjimais ne tik, kad pradžiugina kiekvieno mūsų širdį, bet stebėdami žiemos akcijos paukščius visuomet turime nemažai šansų pastebėti ir retų ar net mūsų šalyje dar neaptiktų paukščių rūšių! O ką jau kalbėti apie tai, kad užsigrūdinę paukščių stebėtojai nežino kas yra gripas ir kiti žiemos negalavimai!

Kas nežino kaip atrodo vandeninis strazdas, gali pažiūrėti peržiūrėję puikias Birdpix fotografų klubo narių nuotraukas:

http://www.birdpix.lt/pagrindinis/thumb ... n&type=AND

Autorius:  Sabalas [ 2012-12-23 18:57 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

2012-12-23 du vandeniniai strazdai Švėkšnalės upelyje, Šilutės rajonas. Pats upelis sraunus, negilus, ties vandens malūnu dugnas akmenuotas, didesni akmenys kyšo virš vandens-gera vieta poilsio akimirkoms. Pernai vieną mačiau toje pačioje vietoje-šiemet su drauge.Vienas baukštesnis, o drąsuolis vis po vandeniu ir kažką renka, gylis nedidelis net kupra matosi. Oras saulėtas, nedidelis vėjas, -13 pagal Celsijų

Autorius:  tomas [ 2012-12-23 21:23 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

sveiki, vandeniniai strazdai ziemodavo Sesupes ir Suduonios upese (Liudvinavas Marijampoles raj) ir Dovines upej (netoli Netickampio kaimo Marijampoles raj). siais metais pats patikrinti ar jie ziemoja negaliu, todel jei kas stebesit tose vietose galesiu tiksliau apibudint teritorija.

Autorius:  Povilas [ 2012-12-27 22:47 (Ket) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

Vakar patikrinau Skroblaus ir Grūdos žiotis - Skroblus ištvinęs, jokių sraunumų, akmenų bent jau žiotyse nėra,
Grūda taip pat kiek patvinusi ir užšalusi, tačiau keletas sraunių ruožų laisvi. Deja, bet strazdų neradau ;(

Autorius:  Sabalas [ 2013-01-14 20:36 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

2013-01-14 pravažiavau atkarpą: Šilutė-Ž.Naumiestis-Švėkšna-Veiviržėnai, neaplenkdamas nei mažiausio kanaliuko. Ieškojau vandeninių strazdų, na ir tuo pačiu atlikau ŽVPA-2013. Grįžus žiemai, grįžo ir vandeniniai strazdai, tikriausiai tie patys, į savo buvusią vietą-netoli Švėkšnos, Švėkšnalėje. Iš pradžių pamačiau tik vieną, bet vėliau ir kitas pasibaidęs nuskrido žemyn upe. Toje pačioje teritorijoje laikėsi ir šešios d.antys.
Oras ramus, apsiniaukę, minus 11.
Gaila bet daugiau niekur nepavyko pamatyti jų gentainių, nors vietų tinkamų jiems buvo ne viena ir ne dvi. Ypač tiktų, mano mastymu, Šalpės upelyje, važiuojant nuo Švėkšnos link Veiviržėnų. Malūno užtvankos liekanos išgriautos, ir daug akmenų. Tikiuosi kada nors pričiupti juos tenai

Autorius:  rex [ 2013-01-20 16:13 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

Šiandien patikrinau nemažą neužšąlusios Žvelsos atkarpą nuo Minijos santakos aukštyn ir aptikau vieną vandeninį strazdą maždaug toje pat vietoje, kaip ir prieš porą metų. Paukštis smagiai tūpčiojo ant gausiai iš čiurlenančio vandens išlindusių akmenų. Netoliese lakstė ir karetaitė. Sniego dar nelabai daug tad buvo smagu keliauti :)

Autorius:  rex [ 2013-01-26 16:51 (Šeš) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

2013-01-26 Minijoje ties Gargždų užtvanka, kurioje vanduo dar aukštokas, todėl mažoka išlindusių akmenų, stebėjau net du vandeninius strazdus, tačiau Kretingoje Akmenos upėje ties užtvanka jų aptikti nepavyko.

Autorius:  vygantas [ 2013-01-26 23:09 (Šeš) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

sausio 23 d. Luknėje, apie 1,5 km ruože žemiau užtvankos (Raseinių raj., Kaulakiai (Dubysos RP, Luknės geomorfologinis draustinis)) stebėti 3 strazdukai :shock: . Upelio sraunumose akmenys vandens paviršiuje, krantai pasidengę ledu, kuo toliau – tuo labiau upė padengta ledu. Už maždaug 1,5 km nuo užtvankos visa upė padengta ledu. Pirmas paukštis stebėtas ties pirma sraunuma. Pasibaidęs nuskrido žemyn upe. Paėjus tolyn paukštis vėl pasibaidė ir nuskrido aukštyn upe. Stebint jį su žiūronais pastebėta, kad skrenda 2 strazdukai. Einant toliau žemyn upe ties sraunuma aptiktas dar vienas strazdukas, kuris stebėtas ramiai besimaitinantis. Grįžtant atgal, pirmojoje stebėjimo vietoje vėl mačiau tupintį strazduką ant ledo krašto.

Autorius:  MariusC [ 2013-01-27 20:21 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

Sveiki, kadangi retkarčiais pafotografuoju ir visą laik skaitau jūsų forumą, nusprendžiau prisijungti ir karts nuo karto parašyti savo stebėjimus. Sausio 25 Švėkšnalėje stebėjau 3 Vandeninius strazdus. 2 individai yra pakankamai atsargūs, o 1 labai jaukus. Laikosi kiek toliau nuo užtvankos. Vieną strazdą girdėjau giedant. Labai graži ir miela giesmelė :). Sausio 26d. ryte Su Zita Gasiūnaite stebėjome 1 strazdą Gargžduose (prie užtvakos). O Švėkšnalėje fotografavome žvejojantį strazdą. 10 minučių bėgyje pagavo 2 žuveles.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Žvejas
FJ0Q1483.jpg
FJ0Q1483.jpg [ 241.12 KiB | Peržiūrėta 5244 karus(ų) ]

Autorius:  Edmundas4 [ 2013-01-27 22:21 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Re: APSKAITOS: 2012-2013 žiemos akcija - VANDENINIS STRAZDAS

Labai idomi nuotrauka

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/