Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 16:11 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2013-12-29 15:59 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Kitais metais per Kalėdinį maratoną net vištvanagis, jau nekalbu apie paukštvanagį, būdavo tarp pirmųjų mano stebėtų paukščių, tačiau šįmet kol kas nei vieno nei kito neturiu :) Nors sąrašą užbaigia skaičius 70, bet labai abejoju, kad pavyks įlisti tarp prizininkų :P Liko pora darbo dienų tad nesitikiu daug beprisijugti :)


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-29 16:22 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013-03-05 20:23 (Ant)
Pranešimai: 52
Šiandien miške, Prienų rajone, prie Šilavoto tvenkinių kartu su kitomis zylėmis pamačiau ilgauodegę zylę kuri pasirodė kažkokia keista, netgi iš pradžių pasirodė, kad medšarkė. Kadangi ir buvau išsiruošę paukščių ieškoti, todėl į kuprinę buvau įsidėjęs knygą. Pasižiūrėjęs pamačiau, kad tai (europaeus) porūšio, nors ir rašo, kad ji reta Lietuvoje, bet įsitikinau, kad neklystu, dar kartą pamatęs ją. Vėliau Varnabūdės girioje ilgauodegių zylių (caudatus) mačiau visą pulką ne mažiau 20.
Kas gali pasakyti ar šį paukštį maratone registruoti kaip vieną ar du?
Jeigu kam įdomu Šilavote prie nuleistų tvenkinių yra pilkųjų ir baltųjų garnių, bei galima pamatyti amalinį strazdą jei pasiseks.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-29 18:38 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-02-29 13:36 (Pen)
Pranešimai: 373
Miestas: kaunas
Karalius rašė;
Kitais metais per Kalėdinį maratoną net vištvanagis, jau nekalbu apie paukštvanagį, būdavo tarp pirmųjų mano stebėtų paukščių, tačiau šįmet kol kas nei vieno nei kito neturiu

As irgi tu neturiu nors skaicius matytu 60. Siais metais vistvanagi pirma karta pamaciau rugpiucio 30 o budavo metai kai pilna Kaune, karvelius budavo negalima isleisti. Matyt sumazejo ju. Bet kiek zinau ziema jie nevietiniai budavo.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-29 23:55 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-05-17 15:41 (Ket)
Pranešimai: 625
Miestas: Biržai
Šiandien 43 pasiekiau :) Beveik be vandens paukščių šiemet... Jeigu nepašals iki žiemojančių vandens paukščių apskaitų- nebus ko veikt mano apylinkėse :D


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-30 10:10 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-04-02 20:29 (Šeš)
Pranešimai: 496
Miestas: Vilnius/Marijampolė
Cituoti:
Kas maratoną bėgate sostinėje, tai Verkiuose vis dar žiemoja vandeninis strazdas.
Įdomu, aš kaip tik vakar Verkiuose vaikščiojau, galvojau, kad galėtų būti čia strazdas, bet buvau neskaitęs dar šios žinutės, todėl labai intensyviai neiškojau, todėl ir nemačiau.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-30 21:54 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-02-29 13:36 (Pen)
Pranešimai: 373
Miestas: kaunas
Manau siais metais bus apie 115 rusiu.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-31 17:21 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Na va, mano Kalėdinis maratonas baigtas. :) Per 6 stebėjimų dienas pavyko pamatyti / išgirsti 94 gyvas rūšis, ir vieną ne. Taisyklėse nenurodyta ar tokia rūšis registruojama ar ne?

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Paskutinį kartą redagavo marius.k 2014-01-01 21:39 (Tre), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-31 18:21 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Sakyciau jei negyvas paukstis galejo buti gyvas maratoniniu laikotarpiu, tai turetu buti tokia rusis registruojama. Jei paukscio liekanos senos, tai aisku, toks paukstis neturetu buti itraukiamas i stebetu sarasa...Na bet cia tik toks mano siulymas...


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-31 19:35 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-08-13 22:06 (Pir)
Pranešimai: 294
Sveiki, pasiekę maratono finišą.
Sveikinu nugalėtojus ir visus likusius dalyvius.
Manau visi sutiks, kad jame smagu ne tiek nugalėti, kiek dalyvauti.

Belieka palinkėti linksmai sutikti Naujuosius ir pagaliau sulaukti žiemos.

Saulius


Prikabinti failai:
Sveikinimas_2013jpg.jpg
Sveikinimas_2013jpg.jpg [ 118.87 KiB | Peržiūrėta 5953 karus(ų) ]
Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-31 19:54 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Cituoti:
Sakyciau jei negyvas paukstis galejo buti gyvas maratoniniu laikotarpiu, tai turetu buti tokia rusis registruojama. Jei paukscio liekanos senos, tai aisku, toks paukstis neturetu buti itraukiamas i stebetu sarasa...Na bet cia tik toks mano siulymas...
Mažasis apuokas šiandien ryte buvo rastas netoli Sasnavos, Marijampolės r. Šviežiai numuštas automobilio, dar nesustingęs.

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-12-31 21:12 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-09-12 10:41 (Pen)
Pranešimai: 584
Miestas: Alytus
Visus sveikinu su labai sparčiai artėjančiais naujais metais, linkiu geresniu šaunesnių naujų metŲ :)
Šiandien finišuoju su 88 rūšimis, per keturias laisvas dienas turėjau šaunaus pasipaukštinėjimo su dar šaunesne kompanija.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-01 18:21 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-04-19 23:46 (Šeš)
Pranešimai: 103
Visus sveikinu su Naujais metais :wink: Sveikinu visus sėkmingai finišavusius. :) Pas mane saraše 85 rūšys. Ps kas dar nespėjo pasigrožėti didžiuoju poliariniu- jis vakar laikėsi Šančiuose prie gulbių šėryklos.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-02 08:57 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Sveikinu su Naujaisiais ir puikiais kalėdinio maratono rezultatais! Tokio dar nebuvo :) 8) Mano 75 rūšys tame fone atrodo kukliai, tačiau gamtoje praleistos valandos yra neįkainojamos


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-02 11:14 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-06-01 17:24 (Tre)
Pranešimai: 34
Su Naujaisiais metais! Labai geri dalyvių rezultatai! Kol kas sulaukėme 13 dalyvių anketų. LOD El.paštas: lod@birdlife.lt arba mano gediminas.petkus@birdlife.lt labai laukia Jūsų užpildytų anketų :) Kelias dienas ir man teko pasidžiaugti nuostabiu oru ir gan pavasariška žiema, apsikarsčius žiūronais, teleskopu ir fotoaparatu :). Džiaugiausi pirmu savo matytu vandeniniu strazdu ir įžuliu paukštvanagiu, kuris neleido nufotografuoti triukšmaujančius čimčiakus :) Prisirinkau 40 paukščių rūšių.

Visiems linkiu kuo dažniau ištrūkti iš darbų į gamtą šiais 2014 metais!


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-02 20:37 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-02-02 10:42 (Pir)
Pranešimai: 196
Miestas: Kedainiai
Prisidedu prie sveikinimų. O pas mane šiemet 94 rūšys.

_________________
V.Eigirdas


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-02 21:45 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-02-02 10:42 (Pir)
Pranešimai: 196
Miestas: Kedainiai
Tiesa, kas liečia negyvus paukščius, tai manyčiau, jog tokie paukščiai neturėtų būti registruojami. Kalėdinis maratonas tuo ir ypatingas, kad jis vyksta tam tikru laikotarpiu. O kartais tikrai sunku nustatyti kada paukštis žuvo, juo labiau žiemą, kada užšalęs jis gali ilgą laiką atrodyti šviežiai. Taip, metiniam maratone tokios rūšys yra registruojamos ir manau tai yra teisinga, nes tiek ilgai paprastai pauščio palaikai neišsilaiko.

Aišku dabar gali atrodyt gan įdomiai, nes surinkau 94 rūšis, kaip ir Marius. Tačiau manau, kad šitoje vietoje tikrai reikėtų patikslinti taisykles, kad ateity neliktų nesusipratimų. Kadangi iki šiol nebuvo tokios taisyklės, šiems metams Mariaus paukštį siūlau užskaityti.

O šiaip, maratono metu tikrai būna smagiai praleistas laikas ir patirta daugybė įsimintinų akimirkų, koks mano galva ir turėtų būti pagringinis šio žaidimo tikslas. Aišku, nereikia pamiršti ir sportinio azarto, kuris apima radus vis daugiau naujų rūšių, tačiau ir šioje vietoje nereikėtų perlenkti lazdos :)

_________________
V.Eigirdas


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-02 21:56 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-30 20:24 (Sek)
Pranešimai: 872
Miestas: Kaunas
Aš šįmet surinkau panašų skaičių kaip ir kasmet - 59 skirtingas rūšis, tačiau, esant tokioms sąlygom kaip dabar, tai tikrai nedaug :)

O negyvų paukščių siūlyčiau neregistruoti, bet, tai galima būtų įtraukti į kitų metų taisykles...
Šiaip ar taip smagu, kad šis maratonas susilaukia susidomėjimo. Visada laukiam minčių ir idėjų dėl jo trūkumų, taisyklių keitimo ir t.t. ;)

Gražių visiems naujųjų metų!


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-02 22:29 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-02-29 13:36 (Pen)
Pranešimai: 373
Miestas: kaunas
Siais metais turejau atostogas, privalomas nuo 20 gruodzio, galvojau ka nors pasieksiu, bet matyt buvau ne tuo laiku ir ne toj vietoj. Nors buvau ir zemupyje ir Neringoje. Gavau 64 paukscius. Bet kaip ir Karalius sake viskas kas gamtoj praleista gal kaip ir zvejyba neisiskaiciuoja i gyvenimo laika. Kaip kazkas pasake, pauksciu stebejimas tai nemokamas bilietas i gamtos teatra. Su Naujais visus.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-02 22:34 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-02-29 13:36 (Pen)
Pranešimai: 373
Miestas: kaunas
Povilas rase;;;
Visada laukiam minčių ir idėjų dėl jo trūkumų, taisyklių keitimo ir t.t.

Siulyciau nuo kitu metu pradeti nuo Kuciu, nes siaip tai dabar iseigine diena ir duotu daugiau sansu tiem kas dirba tarpusventyje.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2014-01-02 23:17 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Cituoti:
Povilas rase;;;
Visada laukiam minčių ir idėjų dėl jo trūkumų, taisyklių keitimo ir t.t.

Siulyciau nuo kitu metu pradeti nuo Kuciu, nes siaip tai dabar iseigine diena ir duotu daugiau sansu tiem kas dirba tarpusventyje.
Be to, Latviai prižadėjo jog kitais metais į šias varžybas: http://www.birdlife.lt/web/lod/home?p_p ... ersion=1.0 įtrauks visą Lietuvos teritoriją. Taigi, jei Kalėdinis maratonas prasidėtų nuo 23d. ar dar anksčiau, tai vienu šūviu būtų galima nušauti du zuikius. :) Tačiau, čia jau kaip dauguma nuspręs.

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 46 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited