Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Pilkasis garnys – 2015 metų paukštis
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=15&t=3682
Puslapis 11

Autorius:  marius.k [ 2015-03-18 00:14 (Tre) ]
Pranešimo tema:  Pilkasis garnys – 2015 metų paukštis

Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tęsdama ilgametes tradicijas, šiemet ir vėl skelbia „Metų paukštį“, kuriuo pasirinko pilkąjį garnį (Ardea cinerea).

Turimais duomenimis ir ekspertiniu vertinimu, paskutiniais metais Lietuvoje perėjo 2000-4000 porų. Tačiau jau įvertinimo ribos nurodo, jog trūksta tikslesnės įnformacijos apie perinčios populiacijos gausą, jau nekalbant apie kolonijų paplitimą. Ekspertiniu vertinimu, per paskutinius dešimt metų, perinčių pilkųjų garnių gausa sumažėjo mažiausiai 20 procentų.

Norint išsiaiškinti tikslesnes dabartines tendencijas, iškilo būtinybė atlikti pilną šalies kolonijų inventorizaciją. Rūšiai būdinga kuomet išnaikinus vienas kolonijas, paukščiai neretai perėti persikelia į kitas vietas. Todėl Lietuvos ornitologų draugija (LOD) 2015 metais organizuoja pilkųjų garnių kolonijų inventorizaciją, kurios duomenys parodys dabartinę rūšies būklę, o ateityje leis stebėti jos pokyčius. Apie planuojamą inventorizaciją parašysime artimiausiu metu, paskelbdami jos vykdymo metodiką bei parengę specialias formas apskaitų duomenims suvesti, kad kiekvienas šalies pilietis galėtų pateikti savo stebėjimų duomenis iš bet kurio šalies kampelio. Šiuo metu galime pranešti, kad stebėjimus kviesime vykdyti gegužės – birželio mėnesiais.

Garnių apskaitų metodikos LOD portale bus paskelbtos kovo pabaigoje, tačiau jos bus svarstomos jau metinio LOD narių susirinkimo metu.

Taigi, jau dabar vertėtų pradėti rajonų pasiskirstymą, kuriuose panašiai, kaip ir kovų apskaitose bus rajonų koordinatoriai. Kviečiame registruotis visus kurie planuoja dalyvauti pilkųjų garnių kolonijų invetorizacijoje ir tapti rajonų koordinatoriais, kurie padėtų pasiskirstyti kolonijas tarp stebėtojų tame rajone. Apie pasirinktus rajonus rašykite čia arba el. paštu: marius.karlonas@birdlife.lt.

Jei dalyvauti inventorizacijoje negalėsite, tačiau turite duomenų apie pilkųjų garnių kolonijas ar perinčius pavienius paukščius, tuomet tokie duomenys yra irgi labai laukiami. Jie bus patikrinti apskaitų metu.

Daugiau info: http://www.birdlife.lt/pilkasis-garnys- ... u-paukstis

Autorius:  BiruteBite [ 2015-05-13 23:52 (Tre) ]
Pranešimo tema:  Re: Pilkasis garnys – 2015 metų paukštis

Sveiki. Gal patarsite :)
Susisiekiau su miškininkais ir girininkais. O pas ką dar galima paklausinėti? Kur ieškote informacijos?
Ačiū

Autorius:  marius.k [ 2015-05-14 09:53 (Ket) ]
Pranešimo tema:  Re: Pilkasis garnys – 2015 metų paukštis

Dar išbandykite medžiotojus, o jei teritorija patenka į saugomas, tai susisiekite ir su jos specialistais.

Prieš porą dienų tikrinau koloniją prie Druskininkų, tai garniukai jau dideli. Nedelskime. :)

Autorius:  Darius N. [ 2015-12-31 21:13 (Ket) ]
Pranešimo tema:  Re: Pilkasis garnys – 2015 metų paukštis

2015-12-30. 10 pilkųjų garnių Vasaknų tvenkiniuose (D. Norkūnas)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/