Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2020-02-25 17:29 (Ant)

Visos datos yra UTC+02:00
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-29 14:36 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-12-23 21:05 (Pen)
Pranešimai: 407
Miestas: Vilnius
O kas čia tokio, kad varnas valgo? Jų populiacijai matomos žalos nedaro. Ir dar reguliuoja plėšrūnių skaičių.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-29 16:08 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-11-17 18:27 (Pir)
Pranešimai: 131
Miestas: Gargzdai
na jei siandien si zala nematoma tai nereiskia kad varnaedystes pasekmes neatsilieps rytoj,tai ne vien tik plesrunes,jos ir sanitariu vaidmeni atlieka manyciau :) toks ju populiacijos reguliavimas ateiti ne vien varnoms neigiamai gali atsiliepti


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-29 22:57 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-02-28 01:53 (Pir)
Pranešimai: 388
Miestas: Neringa
Cituoti:
O kas čia tokio, kad varnas valgo? Jų populiacijai matomos žalos nedaro. Ir dar reguliuoja plėšrūnių skaičių.
Neapsirikite, kolegos, paskaitę straipsnelio apie varnų valgymo puotą pavadinimą. Man pačiam neteko matyti tų „varnų“ medžioklių ir ragauti „varnienos“, bet esu tikras, kad ten šaudomi kolonijose perintys kovai. Dar daugiau – jau prakutę kovų jaunikliai lizduose ar prie jų... Daugumai tautiečių visi skraidantys, tamsūs ir krankiantys ar karkiantys padarai yra tiesiog „varnos“ (kaip ir visi kirai – „žuvėdros“). Žiniasklaidoje nereti pranešimai apie pavasariais miestuose rengiamas varnų, nepakenčiamai teršiančių aikštes ir kapines, naikinimo akcijas – tai vis apie kovus... Tas pats, aišku, ir Kalnaberžėje. Būtų neįtikėtina, jei kėdainiečiai sugebėtų vienai šventei prišaudyti šimtus pilkųjų varnų – ne medžiotojų nosiai masiškai apgauti tuos sumanius paukščius. Nežinau, galbūt ten ir nupila atsitiktinai vieną kitą pilkę, bet šaudytojai aiškiai stirkso po kovų kolonijomis ir pliekia į labai lengvą taikinį. Pažiūrėkite, jie patys sako, kad tai „VARNIUKŲ medžioklės šventė“. Pasididinkite kai kurias nuotraukas ir bandykite rasti bent vieną nušautą varną:
http://www.hav.lt/article/archive/212/
http://www.hav.lt/article/view/218/

Dar paskaitykite, kas rašoma JonoA nurodytame straipsnyje apie varnaėdystę: „Aplinkiniuose laukuose ūkininkaujantys ūkininkai labai džiaugiasi, kad varnų gerokai sumažėjo. Buvo laikas, kada ir aš naktimis važiuodavau į laukus saugoti tik ką išbertų javų sėklos, kad jos nepraretintų besotės varnos. Jos būriais kai užskrisdavo, grūdus sulesdavo, tai derliaus gero nebuvo ko tikėtis...“ Taigi, ir čia apie kovus.

Tai va kokia ta tradicinė plėšrūnių varnų medžioklė... Paprasčiausias prie lizdų tupinčių dar žioplų koviukų sušaudymas... Po to – linksmybės su alumi... O tada jau koks skirtumas kaip tą renginį pavadinsi – varniukų medžioklės švente, miestelio jubiliejumi ar, sakykim, Cicinas atvažiavo...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-30 04:49 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1695
Miestas: Trakai
Etiniu požiūriu tai iš tiesų tas pats, kai prancūzai valgo sodines startas ir mūsiškiai koviukus.Tas pats barbariškumas, tik prancūzai tai dar įmantriau apžaidžia, ne taip bukai kaip mūsiškiai :( .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-30 07:23 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-20 12:27 (Sek)
Pranešimai: 378
Miestas: Vilnius
na sikart as pabusiu "negerojoj barikadu pusej" :P
kiek is forumieciu yra vegetaru o kiek valgo mesa?
etiniu poziuriu, kuo skiriasi, ar zudoma ir valgoma varnos, kovai, sodines startos, stirnos, briedziai, arkliai, shunys, gyvates, kiaules, vistos...? :roll:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-30 07:55 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Na taip, čia iš kurios pusės pažiūrėsi. Tarkime mums keista ir bjauru, kad valgomi laukiniai paukščiai, kitiems gal atrodytų šlykščiau valgyti žuvį.
Bet dėl žuvų beveik niekas problemų nekelia.

Nežinau kiek svarbus turėtų būt netoleravimas skirtingo lygio (sistematiškai žiūrint) gyvūnų naudojimas maistui ar apskritai gyvybės vertinimo aspektu. Jei kalbėt apie tą patį sisteminį vienetą, pvz. konkrečiai paukščius,- vėlgi, lyg ir nekeista, kad naudojamos maistui putpelės, medžiojami fazanai, bet varnos tikrai neįprastai atrodo. Toks požiūris susidaręs dėl mūsų tradicijų.

Realiai ir blaiviai žiūrint, paukščio rūšis neturėtų turėti reikšmės mums teigiamai ar neigiamai vertinant jo pasirinkimą maistui. Tokie dalykai kaip paukščio dydis (kuo mažesnis tuo daugiau reikia žudyti, nes mėsos tai mažiau) ar retumas (aplinkosauginis aspektas) pakankamai svarbūs, bet teisybiškai (naujadaras :) ) žiūrint tai neturi reikšmės - kiekviena gyvybė yra vienodai brangi ir ji turi būti pagal galimybes išsaugota.

Tuo noriu pasakyti du dalykus:
1. Atskirų sistematinių grupių ar rūšių žudikai (na gal per aštrus žodis) visuomet turės argumentų dėl savo pomėgio ar tradicijų, nes likusieji įvairūs gyvūnai naudojami maistui visuomenės toleruojami (kaip Egis rašė), todėl kova su jais iš dalies yra neteisinga;
2. Bet kokiu atveju turime imtis priemonių, kad žūtų kuo mažiau gyvūnų.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-30 08:44 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-20 12:27 (Sek)
Pranešimai: 378
Miestas: Vilnius
manau rusies retumas vienas is aiskesniu, logisku, kriteriju.
sakykim lyginant kaip netolimoje praeityje buvo visiskai nemastant medziojamos kai kurios rusys ir sunaikinamos galutinai, ir kaip dabar (bent dalinai, kai kur) medziojama saugant retas rusis, o naudojant tik daznu rusiu kazkoki procenta, (kaip derliu), nesunaikinant rusies ar net nedarant reiksmines itakos populiacijai, tai kaip ir teigiamas zingsnis i prieki...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-19 09:50 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-08-25 13:04 (Tre)
Pranešimai: 2704
Miestas: Vilnius
Judėjimo „Už gamtą“ peticija „Prieš barbarišką delfinų ir smulkių banginių žudymą Danijos autonomijoje – Farerų salose“

Daugelį judėjimo „Už gamtą“ rėmėjų bei kitų mūsų šalies žmonių sukrėtė nuotraukos (žr. nuorodas žemiau) apie kraupias smulkių banginių ir delfinų žudynes Danijai priklausančioje autonominėje teritorijoje – Farerų salose (Faroe Islands). Judėjimas „Už gamtą“ pradeda rinkti parašus po peticija, kurią įteiksime Danijos Karalystės ambasadai Vilniuje. Ambasada aiškina, jog Danija yra bejėgė stabdyti šitą barbarizmą, nes esą Farerai yra autonominė teritorija su savo įstatymais. Mūsų tai neįtikina. Farerai ekonomiškai didele dalimi priklausomi nuo Danijos. Komerciniai Danijos bankai skatina investicijas ir duoda pinigus. Taip kad svertų tikrai yra, ir jie neišnaudojami.

Judėjimas “Už gamtą“ visais galimais būdais viešins šią nežmonišką „šventę“. Mes viešinsime bankus, kurie teikia kreditus Farerų salų vyriausybei. Skelbsime turistines bendroves, organizuojančias keliones į šias salas, ir raginsime jas boikotuoti tarptautiniame lygmenyje. Šitokiam žiaurumo kėlimui į aukštumas Europoje neturi būti vietos. Ir tą turi pajusti Farerų salų gyventojai ekonomiškai, jei moralė ir viešumas jų neveikia. Jūsų valią perduosime Europos Komisijai.

Tai, ką visi matė ar gali pamatyti dabar, peržengia bet kokias žmoniškumo ribas. Kraugeriškas reginys, kurį stebi net vaikai, įžūliai vadinamas „švente“. Bandoma teisintis šimtametėmis tradicijomis, lyg tai galėtų būti pateisinimas žiaurioms bejėgių, protingų ir švelnių gyvūnų žudynėms. Tai teiginys, kad žmonija nesivysto protiškai, nejaučia užuojautos žudomiems, daro tai viešai.

Judėjimas gavo priekaištų iš keleto asmenų, kad ir pas mus žiauru. Skerdžiamos kiaulės, karvės, pjaunamos vištos. Taip, bet tai nedaroma viešai ir tai daroma ne dėl tradicijų. Niekas nematė skelbimo nei vienoje Lietuvos žiniasklaidos priemonėje „Leidžiu paskersti mano kiaulę. Už malonumą – 100 litų“. Įsivaizduokite kokią aikštę ar stadioną, kur susirinktų daugybė lietuvių, kad dalyvauti gyvulių skerdynėse. Nėra to, ir tikėkimės, nebus. Judėjimas „Už gamtą“ visomis išgalėmis rūpinasi Lietuvos gamtos likimu. Bet šiuo atveju būtina pareikšti mūsų tautos tarptautinį protestą, parodyti, kad mums tikrai skauda. Tai per daug arti mūsų ir per daug baisu, kad liktų nuošalyje.

„Šventė“ Fareruose turi „puikų“ pagrindimą. Tokios žudynės esą paauglius įšventina į vyrus. Geresnių būdų kaip ir nėra. Jei žvilgtelėsite į nuotraukas ar kraupų video klipą, ten rasite daugiau suaugusius vyrus, o ne paauglius, darančius juodą darbą.

Technologija paprasta – grupė laivų ir laivelių jūroje aptinka didelį būrį taip vadinamų Kalderono delfinų (tai išties labai maži, didelio delfino dydžio banginiai), sugena juos į įlanka ir pradeda klaikias skerdynes. Krante stovi moterys ir vaikai. Jūra nusidažo raudonai nuo kraujo.

Nuorodos. Įspėjame, kad scenos itin žiaurios ir jautresniam žmogui gali sukelti šoką.


1. http://www.mizozo.com/world/11/2009/23/ ... to....html
2. http://puertogaleradive.com/blog/index. ... &tb=1&pb=1
3. http://www.creative-i.info/2009/11/24/d ... -dolphins/

Peticijos tekstas paprastas.

Smerkiu Danijos teritorijoje vykstančias viešas beprasmes delfinų žudynes. Remiu Judėjimo „Už gamtą“ pastangas stabdyti žiaurų delfinų ir smulkių banginių žudymą Danijos autonomijoje – Farerų salose. Reikalauju, kad Danijos Karalystės vyriausybė imtųsi visų priemonių stabdyti ši tradicijomis remiamą barbarizmą. Remiu Judėjimo „Už gamtą“ tikslą viešinti šią problemą tarptautinėje informacinėje erdvėje. Remiu siekį viešinti bankus, teikiančius kreditus Farerų vyriausybei bei boikotuoti turistines kompanijas, organizuojančias keliones į šią teritoriją. Remiu siekį Lietuvos piliečių nuomonę siųsti Europos Komisijai.

Judėjimas „Už gamtą“ taip pat primena visiems, neabejingiems Lietuvos gamtos ateičiai, kad pavasario sesijoje mūsų Seimas svarstys Saugomų teritorijų įstatymo pakeitimus. Ir greičiausiai priims. Gamtos naikinimas ir privatizavimas akivaizdžiai tapo šios Vyriausybės ir Seimo prioritetu, nes daugiau jau neliko ką privatizuoti. Tik mūsų vaikų ir anūkų ateitį. Jei jūs neabejingi šiai problemai, pasirašykite judėjimo peticiją


http://www.peticijos.lt/visos/3109

(ir paplatinkite šį laišką visiems geros valios pažįstamiems žmonėms. Dėkojame :))

_________________
...skaitykite, kol neištrynė :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-15 13:31 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-08-25 13:04 (Tre)
Pranešimai: 2704
Miestas: Vilnius
Galbūt esame paskutinė karta, matanti delfinus

_________________
...skaitykite, kol neištrynė :)


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited