Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Padvėsė 5 kregždžiukai
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=15&t=522
Puslapis 11

Autorius:  Heksogenas [ 2007-06-30 19:02 (Šeš) ]
Pranešimo tema:  Padvėsė 5 kregždžiukai

Sveiki tokia bėda: pas mane tvarte peri kregždės, visuomet išperėdavo, tik šiandien mama visus kregždžiukus rado ant žemės negyvus ir vieną už 2m ant slenksčio 30cm aukščio, kregždiukai dar neapsiplunknavę. Tai kame taip nutikti galėjo? Gal kokie parazitai? :roll: Nes katė negalėjo jų paimti, lizdas 2m aukštyje, tai jei katė norėtų paimti lubom turėtų vaikščioti, šeip kregždės puolą katę, bet ji nereguoja palaka pieno prie tvarto durų ir nueina....

Autorius:  rex [ 2007-06-30 20:32 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Katės tai taip, lubomis nevaikšto, tačiau žiurkės - laisvai :? Ypač plėšikiškos yra rudosios. Taigi, tai galėjo būti ir jų darbas. Dėl parazitų, nors kregždžių lizduose jų ir knibžda, vargu ar galėjo visi kregždukai žūti vienu metu :roll:

Autorius:  Heksogenas [ 2007-06-30 20:51 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Ne žiurkiu darbas žiurkės būtų suėdusios juos, o visu gulėjo ant žemė spo lizdu tik vienas buvo toliau... Žiurkių senai nebėra, nes nebelaikome gyvulių, jos neturi ko ėsti ir dingsta....

Autorius:  rex [ 2007-07-01 18:08 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Aisku, tada reiketu priezasciu ieskoti kitur. Viena is versiju gali buti zuve tevai ir peralke jaunikliai galejo patys islipti is lizdo ir zuti. Negalima atmesti versijos, kad del saltu, lietingu ir labai vejuotu keliu dienu, tevai nesugebejo aprupinti kregzduku maistu ir sie zuvo. Galimas ir staigus virusines ligos apsireiskimas. Dar budamas studentu ir grizes i tevonija, aptikau negyvas perincias kiausinius varnenu pateles net 22-juose mano iskeltuose inkiluose - tai be abejo buvo epizootijos pasireiskimas..

Autorius:  marius.k [ 2007-07-01 19:25 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

pas mane uzvakar vienas lizdas nukrito su jaunikliais o sendien va irgi du jaunikliai guli negyvi iskrite is lizdo.. :?

Autorius:  Heksogenas [ 2007-07-04 16:07 (Tre) ]
Pranešimo tema: 

Man panašiai buvo, kregždė pasikorė zilkoje, bet vienas likęs išėrė jauniklius. tai aš rudenį nugrioviau lizdą ir prikaliau plačią lentutę tai jie atsistatė ant tos lentutės, dabar kai kregždžiukai padvėsė tėvai padidino lizdo kraštus ir berots vėl ruošiasi perėti... Esu pastebėjęs, kad gregždės ne dvi tesirūpina jaunikliais, bet kartais visos 3 įskrenda...

Autorius:  marius.k [ 2008-07-09 20:35 (Tre) ]
Pranešimo tema: 

Radau langines kregždes jaunikį bet kažkaip įdomei netekes vienos puses sparno plunksnų. Bet jokiu kitų sužeidimų nematyti. toks vaizdas kad tos plunksnos kurios turėtų būti sparno gale nebūtų išaugusios, ar nutryntos. vargšas nepaskrenda nežinau ką daryt?

Autorius:  Armandas N. [ 2008-07-11 10:57 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Del lizdu kritimo-tik selmeninems kregzdems susukus lizda galima ikalti tris vinis-du is sonu,siek tiek auksciau vidurio,ir viena apacioi,aisku jei lizdas ne ant murines sienos i kuria ir per jega neikalsi. Toks lizdas pas mane jau 4 metai laikosi,bet ziema nugriaut reiktu,vinys pasitarnaus kita kart sukant lizda.

Autorius:  raimondas [ 2008-07-11 19:15 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Mano tėvas buvo taip sugalvojęs-paima konservų dėžutę , lankstydamas viena šoną išlygina ir prikala tvarte prie balkio į vidų įberdamas smulkiai kapotų šiaudų su žemėm.Prikala kelias ant skirtingų balkių , tad viena vada vienoj , kita kitoj dėžutėje, Kas keli metai viršų numuša. Tokiuose peri jau 20 metų, ir dar nenukrito.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/