Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-04-18 22:58 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: 2007 metų atradimas
StandartinėParašytas: 2007-12-05 07:30 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Atidariau sia tema,noredama pagyvinti gruodzio niurias nuotaikas.Arteja metu pabaiga,gal pabandykim pasumuot :) .Koks paukstis jums siais metais suteike daugiausiai dziaugsmo,kas buvo ispudingiausia is jusu stebejimu?As sau padariau toki saraseli: 1.Didysis apuokas.2.Mazasis baublys(cia ir labiausiai netiketas paukstis).3.Zalvarnis(kuriam surasti reikejo nemazai pastangu ir laiko).4.Gaiduku pestynes(laaabai norejau pamatyt :) ).5.Stulgiai(kuriuos pavyko ne tik isgirst,bet ir pamatyt). Kazkodel neminiu demetojo tilviko,nes jo suradimas buvo netiketas ir sukele daugiau rupesciu identifikuojant,negu dziaugsmo :? ,surasiau tuos,kurie tikrai "sirdele suvirpino".Dar prie siu penkiu labai noreciau prideti lututes,kurios savo balseliu ypatingai pradziugino per Joniniu nakti-man tai graziausiai "suokianti"peleda.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 15:05 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Man tai daugiausia emocijų, aišku, sukėlė skeltauodegio kiro stebėjimas. Net negalėjau patikėt, kad taip akivaizdžiai vos ne ant nosies užlipo pirmas Lietuvai paukštis :D Daug gražių akimirkų suteikė ir mažasis apuokas, kuris nekreipdamas į mane dėmesio ramiai medžiojo saulės šviesoje, kartais praskrisdamas pro mane per trejetą metrų. :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 16:03 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-05 20:27 (Tre)
Pranešimai: 902
man visų pirma, tai, kad šiais metais pavyko pamatyti šimtą rūšių (dar nepabaiga, gal dar ką išvysiu... :roll: ). Tai reiškia, kad įgyjau daugiau žinių ir įgūdžių, aišku daug padėjo kolegos, identifikuodami paukščius galerijoje :wink:
Pagal vietas skirstyti nedrįsčiau. Raudonkojis sakalas ir pievinė lingė ( atpažįntos galerijoj) pirmąkart matyti gyvenime, bet kadangi tuo metu nežinojau kas per rūšys, pernelyg emocijų ir nebuvo :). Nors seniau ir nebuvau rimtai susidomėjęs ornitologija, tačiau gamta visada patiko. Tose vietovėse, kur stebiu, labiausiai nustebino geltonosios kielės, kukučio, raudongalvės sniegenos pasirodymai, nes anksčiau jų tikrai ten nemačiau (visos 3 rūšys matytos 1kart gyvenime). Daug džiaugsmo sukėlė juodojo peslio ir grąžiagalvės stebėjimas. Taip pat nors ir matau jau antrus metus iš eilės: tripirštį genį, vapsvaėdį, sketsakalį, juodąjį gandrą - vis tiek negaliu nepaminėti šių paukščių, kurių stebėjimas tikra atgaiva ornitologijoje. Tai tiek žinių iš mano pusės, nieko ypatingo :) :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 16:47 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-10-24 12:59 (Pir)
Pranešimai: 125
Puiki tema.
Man - žvirblinės pelėdos, vienos pavyko padaryti nuotrauką. Pirmąją pamačiau 02-25, vieversio dienoje. Vėliau - uralinė pelėda, lututė. Jūršarkė prie Mūšos. Vidutinės kuolingos.
Sketsakalių pora išperėjusi vienintelį jauniklį miško pakraštyje...
Pamatyti žalvarniai.
Įdomiausias renginys - skirtas žalvarniams. Geri prisiminimai.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 17:36 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
man tai daugiausia emocijų sukėlė pavasarį praleistų pora dieneliu Rusnėje , buvo fantastika! gyvenime nebuvau mates šitiek daug ir retų paukšcių vienoje vietoje. Ištiesu turiu padėkoti Eglei ir Modestui. :)
O šeip tai buvau labai nustebintas kai radau tetervinus netoli namu. :)
taip pat žvirblinės pelėdos švilpavimu, juodojo peslio apsilankymu, ir seip tai iš mano pusės buvo labai derlingi metai paukšcių atžvilgiu! :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 17:55 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-09-05 00:16 (Pir)
Pranešimai: 541
Miestas: Vilnius
O man daug džiaugsmo suteikė tripirštis genys ir daug nuostabos - lūšies papjauto baltojo kiškio liekanos Biržų girioje pas Elmarą. Žuvintas auštant, su migruojančiom p.žąsim, varnėnų būriais ir bežaidžiančiom ore jaunom nendrinėm lingėm. Šaukštasnapė antis Kretuone. Ir nemažai įspūdžių iš pirmojo apsilankymo Novaraistyje 8)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 19:14 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-08-23 20:55 (Tre)
Pranešimai: 93
Miestas: Kretinga
Per visus metus labiausiai laukiu migruojanciu pauksciu bangu pajuryje, budamas stebejimuose kaskart tikiuosi kasko naujo. Siais metais geriausius prisiminimus paliko nykstukiniu pecialindu stebejimas. Siemet buvau uzsibrezes pamatyti nauju, sau dar nematytu, pauksciu rusiu. Is dalies tai igyvendinau, man nauji: baltabruvis nykstukas, siaurine pecialinda, meldine nendrinuke, ozelis nykstukas, ilgasnape vistele.
:wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 21:47 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Man atradimas- tai mano sugrįžimas prie to, kam seniau , kaip pomėgiui ,paskyriau 15 metų.Tai paukščiai.
Metų atradimas-žmonės , su kuriais suvedė bendra aistra.Žinomi iš forumo ir tie ,su kuriais bendrauju tiesiogiai.Tikiuosi , jog sekančiais metais šių atradimų sąrašas bus pilnesnis .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 13:51 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-11-28 15:22 (Pir)
Pranešimai: 1244
Miestas: Vilnius
Aš ko gero metų atradimu pavadinčiau savo liguistą potraukį fotografuoti :oops: :D .
Kuo toliau,tuo labiau traukia ne paukščio pamatymo faktas,bet jo “įamžinimas” fotoaparatu.
Kol kas didžiausias įspūdis liko po garnių fotosesijos Baltosios Vokės tvenkiniuose 8) .
Tai suteikė žymiai didesnį pasitenkinimą,nei pirmą kartą gyvenime pamatyta mėlyngurklė.
Dabar kol orai nelepina,kuriu planus pavasariui .Pirmiausiai noriu įamžinti pilkąją meletą ir jerubę.Po to bus matyt ką toliau “medžiosiu”. :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 15:38 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
Buvo gerų akimirkų:pilkoji starta Pasvalio r.,dirvoninis kalviukas Zarasų r.(kaip bebūtų keista pirmas per 13 metų domėjimosi paukščiais),mėlyngurklės Birvėtos tvenkiniuose,lututė visu gražumu dienos metu Gražutės reg.parke,na ir kurtinių tuoktuvės Baltarusijoje.O šiaip bet koks ištrukimas į gamtą reiškia mažesnį ar didesnį atradimą :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 20:18 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-09-02 21:30 (Sek)
Pranešimai: 110
Miestas: Kauno r.
Sauni Egles ideja atidaryti sia "nominaciju" tema.
Mano metu atradimas - tai pats pauksciu stebejimas. Sia liga susirgau visai neseniai, pries koki pusmeti. Tiesa, pirma mano darboviete buvo Misku institutas ir nors nesu miskininkas ir mano veikla buvo kabinetine, bet laikiau savo garbes reikalu tuo metu buvusi Logmino leidini Lietuvos pauksciai isnagrineti gana atidziai. Taigi siokie tokie teoriniai pagrindai buvo. O po 15-20 metu, kai pavargau nuo gyvenimo stiliaus darbas-darbas-darbas, pradejau ieskoti kitu vertybiu. Taip tapau pauksciu (ir gamtos aplamai) stebetoju. Kadangi esu '"zalias", tai man dziaugsma teikia viskas, net tokios smulkmenos, kaip pastebeti, kur mano kieme lizda turi baltoji kiele, arba dumine raudonuodege. O reciausiais siu metu savo stebejimais ivardinciau urvines anties jaunikli Kursmarese ir margasnapes zuvedras pajuryje.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 23:49 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-11-10 14:50 (Tre)
Pranešimai: 508
Miestas: Raseiniai
Ką gi, pasidžiaugsiu ir aš savo ,,pasiekimais". Juos lėmė Pentax teleskopo įsigijimas ir atostogos Juodkrantėje. Pamačiau paukščių, apie kuriuos RAseiniuose tik pasvajodavau: akmenę, jūršarkes, smailiauodegius plėšikus, mandarininę antį ir kitus neregėtus. Taip pat teleskopas sudarė galimybę pamatyti ir pastudijuot tilvikinius ne tik knygose.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 07:25 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Ech-smagu skaityt,graziu pauksciu visi pamatem,puikiu momentu buvo 8) .Bet as dar noreciau pridet ir "metu nesekme".Man tai-Limicola falcinellus(ploksciasnapis begikas),kuri vaikiausi it miraza koki.Viena diena pasirodo,kita-kai as nuvaziuoju-jau nera :lol: .O kvailiausia tai buvo,kai pakeliui i Rusne gavau J.Stratfordo zinute,kad Vokej net trys,o mes diena pries tai matem lygiai nieko :evil: .Nors mesk viska,sukis ir vaziuok atgal(tiesa,ta diena apdovanojo demetuoju tilviku :wink: ).Taip ir likau be sio paukscio :cry: ,bet su svajone kitiem metam...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 09:05 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Tiesą sakant, Egle, tu ne vienintelė, kuriai nepasisekė šįmet pamatyti plokščiasnapio :oops: Pernai Kintų tvenkiniuose iš gana arti stebėjau net septynis plokščiasnapius, o šįmet deja :? Na, bet tam ir yra retas paukštis, kad ne kiekvienais metais matai :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 15:15 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-07 23:53 (Pir)
Pranešimai: 1533
Miestas: Umea, Svedija
pasipasakosiu ir as. Be abejo metu atradimas buvo Melynauodege, kuria turejau garbes paliesti paskutinis ir tuo paciu paleisti :). Deje atvykau i ziedavimo sala butent tuo metu, kai ja pagavo. Likus plaukti motorine valtim apie 3 km paskambino is stoties kad pagavo melynauodege, o suzinoja, kad mes (3 personos) jau pakeliui palaike pauksciuka keliolika minuciu. Kiti du labaiusiai pamalonine pauksciukai taip pat susija su ziedavimu. Antra vieta uzima viena naktis, su jau minetu ploksciasnapiu begiku (turejot proga paspelioti "Spekit" zaidime), pakliuves i voratinkli viduri nakties. Nors ir nesitikejau, bet kai ejau prie kazko gulincio tinkle ir is keliu metru apsvieciau prozektoriumi is kart nusvito ka pagavau, nors ir nebuvau visiskai tikras, kol negryzau namo ir neperverciau knygos (tai vienintele naktis, kai buvau nepasiemes knygos. Antrasis super paukstis pakliuvo jau paryciais, taim buvo raiboji devynbalse (kuria taip pat jau matete "spekite"). Na o po to jau eina gaiduku ir birviniu sejiku kiekai ir ju gaudymas 600 metu senumo metodu, tikrai padare neisdildoma ispudi.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 15:34 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Tai kiek supratau, raibųjų devynbalsių Umėjoj ne prūdais :roll: :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 15:51 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Na, o man ateina į galvą pirmiausiai metų praradimas. Tai ESKIZAS, nes jei teisingai supratau, jis baigėsi. Pilnai suprantu autorių, kiek tai atima laiko ir kaip tai atsakinga, dėl to tas kazkiek sušvelnina šią netektį...
Norisi labai padėkoti už tai. Ir už kitus žaidimus, kurie privertė tobulėti ir suteikė labai daug malonių akimirkų.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-08 15:23 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-12-07 16:42 (Pen)
Pranešimai: 127
Miestas: Kretigos raj
sveiki
Na mano atradimai tai butu:dideli dančiasnapių ,kykuolių buriai Minijoj :D
klikuoliu gausu tik pavasarį mazdaug per polaidį :? dančiasnapio uoksas visai netinkamoje vietoje :!: ,nendrines linges lizdas ,kurį sunaikino zmones :evil: :cry: ,ir kikiliai apsigivenia peledos inkile :?: :!: :shock:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-08 20:17 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-06-23 21:45 (Ket)
Pranešimai: 229
Miestas: Akmenos - Tenžės upių baseinas
Baltanugaris genys ir, tikriausiai, didysis erelis rėksnys. Dar pas mane lankosi žalioji meleta. Smagu.

_________________
Kuo rečiau prie gamtos kišu nagus, tuo jai geriau.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-19 09:51 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-24 10:02 (Pir)
Pranešimai: 57
Miestas: Alytus/Vilnius/Briuselis
Metų atradimas buvo Novaraistis, žinoma. Gervių pulkai.
Dar baisiai malonu buvo atrasti juodąją meletą kolegos kieme perinčią.
Ir kiekvienas susitikimas su forumo dalyviais suteikia vis naujų atradimų :)


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 29 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited