Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-29 11:47 (Pen)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 120 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4 5 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-12-31 19:02 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Eglės rezultatas tiesiog fantastiškas :!: Nors šie metai man buvo išties sėkmingi, bet iki jos dar visa mylia... :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-12-31 19:47 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Taip, pergalė išties užtarnauta: praleista daug valandų, išvažinėta daug benzino, ir puikiai pasirinktas stebėjimų laikas. Štai ir rezultatas!
Sveikinimai :!:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-12-31 20:45 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-26 13:14 (Tre)
Pranešimai: 532
Miestas: Žiežmariai - Klaipėda
Didžiausi sveikinimai, Eglei !!!


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-01 07:03 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Ačiū už sveikinimus :) .Noriu visiems,kurie dalyvaus šių metų maratone,ir tiems,kurie nedalyvaus, palinkėti gerų stebėjimų.Labai norėčiau,kad Lietuvos paukščių sąrašą papildytų dar bent kelios naujos rūšys(oi,dar trūksta kelių kūltupiu,kalviukų,strazdų,medšarkių,kirų ir,be abejo,tilvikų :lol: ).O svarbiausia-visiems palinkėsiu smagiai pasibūti gamtoj ir mėgautis mūsų bendru hobiu-paukščiais :) .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-04 20:49 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-05 20:27 (Tre)
Pranešimai: 902
Aš 2008m. maratoną galėčiau apibūdinti taip:
Pamačiau 120 rūšių, nedaug palyginus :oops:, bet daugiau nei pernai, kai mačiau 107. Įgijau daugiau žinių, patirties. Pamačiau tokias rūšis kaip: ledines antis, vidut. dančiasnapio patelę, rudakaklį kragą, šiaurinį kikilį, juodąjį gandrą. Aptikau juodakaklio naro buveinę. Jau trečius metus iš eilės mačiau tripirštį genį (įdomu kaip bus su šiais metais, nes jo buveinė iškirsta :(), ir iš vis iki geninių pritrūko tik žaliosios meletos. Taip pat šiais metais buvo matyti pirmieji mano gyvenime tilvikai. Todėl metus vertinu teigiamai ir stengsiuos kitais metais :wink: Sėkmės visiem :!:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-05 10:58 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
Cituoti:
Jau trečius metus iš eilės mačiau tripirštį genį (įdomu kaip bus su šiais metais, nes jo buveinė iškirsta :(),
Dėl retų rūšių buveinių iškirtimo:informuok Zarasų urėdiją (gali ir Gražutės regioninio parko direkciją-nusiųsim oficialų raštą) apie radvietes,jie privalo saugoti RK rūšių radimvietes.Galių aprūpint taviškių miškų planais kvartalo ir sklypo nustatymui (skaitmeninė forma).


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-05 15:45 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-05 20:27 (Tre)
Pranešimai: 902
pirminiai kirtimai atlikti prieš kokia gal 10 metų, gal mažiau ar vėliau - tiksliai nežinau, tada iškirsta apie pora h miško plynai (užsodinta eglėmis) ir praretinta kitur. Sprendžiant iš kelmų miškas buvo (kas liko ir yra) tikrai senas ir brandus. Tada aš dar taip rimtai nesidomėjau paukščiais, tiesiog šiaip patiko gamta ir ten žvejodavau. Dabar, t.y. 2008.12.28, nuvažiavus tenai vaizdelis nuliūdino. Paliktas medis (vidury kirtimo) su gan dideliu lizdu pušyje. Be to, kaip ir sakiau, tenais jau trečius metus matau tripirštį.

Foto su zoominiu objektuvu...
Paveikslėlis


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-05 16:13 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Tai maratone stebėjimo laiką reikia vest, ar ne? nes žiūriu kas kaip nori... :roll:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-05 17:18 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-04-02 20:29 (Šeš)
Pranešimai: 496
Miestas: Vilnius/Marijampolė
as tai manau kad tai nera tikslinga, jeigu klystu pataisykite. Be to, detalus rusies aptikimo aprasymas manau reikalingas tik tuo atveju, jeigu paukscio rusis yra reta arba fiksuojamas neiprastas atvejis, bet tam yra komentaru skiltis. Nes siaip tai koks skirtumas ar varna kuria tuo metu matei maitinosi prie konteinerio ar skrido ir ar buvo uzfiksuota 9 val ar 16 val. Be to lenteleje suvesti biotopai tikrai neapibudina rusies aptikimo vietos, labai jau abstraktus ir lengvai ivairiai interpretuojami. manau pakaktu datos ir geografines vietoves. Panasaus principo kaip Kalediniame maratone. Gal but as klystu, gal sie duomenys bus apdoroti ir padarytos kokios nors is to isplaukiancios isvados.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-05 18:07 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
man atrodo vertqa vesti kuo daugiau duomenų. Aš nevedžiau nes atsikėlė diena todėl ir taip daug stumdymų buvo - tiesiog ilgas darbas. Bet kai per dieną pamatai 1-2 naujas rūšis tai neproblema ir daugiau info suvest. Kartais taip lengviau pastebimi netikslumai.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-05 20:14 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
Cituoti:
Dabar, t.y. 2008.12.28, nuvažiavus tenai vaizdelis nuliūdino. Paliktas medis (vidury kirtimo) su gan dideliu lizdu pušyje.
ar nemanot, kad reiketu kazko imtis siuo klausimu :!: :!: :!: kazkokiu akciju ar panasiai nes jau... :twisted:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-05 20:28 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Nieko čia tom akcijom nepakeisim,kol Lietuvoj nebus normalaus įstatymų vykdymo (ir normalių įstatymų).Et,ekonominė krizė yra blogis žmonėms,bet girdėjau,kad medienos ruošos įmonės turi labai rimtų bėdų,medienos nebeperka ir tt.Gal bent tai pristabdys šituos beatodairiškus kirtimus...Bent kuriam laikui.Kitų būdų kol kas nematyt,mūsų visuomenė dar nėra subrendusi gamtos saugojimui.Deja :cry: .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-05 22:23 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
keletas prastų (tik dokumentinių) bet įdomesnių paukščių nuotraukėlių iš Kalėdinio laikotarpio:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-06 09:00 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-04-02 20:29 (Šeš)
Pranešimai: 496
Miestas: Vilnius/Marijampolė
Cituoti:
man atrodo vertqa vesti kuo daugiau duomenų. Aš nevedžiau nes atsikėlė diena todėl ir taip daug stumdymų buvo - tiesiog ilgas darbas. Bet kai per dieną pamatai 1-2 naujas rūšis tai neproblema ir daugiau info suvest. Kartais taip lengviau pastebimi netikslumai.
sutinku, kad reikia vesti kuo daugiau duomenu, bet jei tie duomenys yra neracionalus, tai kokia is ju tada nauda? Tas pats kas teigti, kad balta yra balta. Pvz.: biotopas vandens telkinys. Ka tai sako? Man asmeniskai tai nieko nepasakantis biotopas. Nes tai gali buti jura, gali buti upe, gali buti saltiniuotas upelis ar mezotrofinis ezerelis, ar eutrofinis ezeras ir pan. Taip lygiai ir su kitais biotopais. Taip pat, neisgirdau atsakymo, kodel reikia ivesti tikslu laika? Ka tai duoda butent tokiam rusiu registravimo turnyrui? Kiek zinau laikas skaiciuojamas vykdant tam tikras pauksciu apskaitas. Negalvokite, kad as cia kabinejuosi ir bumbu, kad tas ar anas blogai :) Maratono ideja yra puiki, gyvuojanti keleta metu tik manau jau butu pats laikas ja patobulinti.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-06 10:31 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Cituoti:
Cituoti:
man atrodo vertqa vesti kuo daugiau duomenų. Aš nevedžiau nes atsikėlė diena todėl ir taip daug stumdymų buvo - tiesiog ilgas darbas. Bet kai per dieną pamatai 1-2 naujas rūšis tai neproblema ir daugiau info suvest. Kartais taip lengviau pastebimi netikslumai.
sutinku, kad reikia vesti kuo daugiau duomenu, bet jei tie duomenys yra neracionalus, tai kokia is ju tada nauda? Tas pats kas teigti, kad balta yra balta. Pvz.: biotopas vandens telkinys. Ka tai sako? Man asmeniskai tai nieko nepasakantis biotopas. Nes tai gali buti jura, gali buti upe, gali buti saltiniuotas upelis ar mezotrofinis ezerelis, ar eutrofinis ezeras ir pan. Taip lygiai ir su kitais biotopais. Taip pat, neisgirdau atsakymo, kodel reikia ivesti tikslu laika? Ka tai duoda butent tokiam rusiu registravimo turnyrui? Kiek zinau laikas skaiciuojamas vykdant tam tikras pauksciu apskaitas. Negalvokite, kad as cia kabinejuosi ir bumbu, kad tas ar anas blogai :) Maratono ideja yra puiki, gyvuojanti keleta metu tik manau jau butu pats laikas ja patobulinti.
Sutinku su orbitu-laiko gaišimas visa tai, su mase netikslumų.Aš laiko irgi nevesdavau,nes nemačiau prasmės.O ir biotopo skiltyje vis dažniau atsirasdavo "kita".O netikslumų taip tikrai nesukontroliuosi,net jeigu ir pastebėsi.Pernai buvo pastebėta daug netikslumų,o kas iš to-juk ir anketos paukščiams nebuvo užpildytos,o įrašai taip ir liko neištrinti,dar,ko gero,atsiras ir apibendrinimuose(jei tokie kada nors bus).Kažkaip kitaip čia spręst reikia,gera idėja buvo,kad nebūtų įmanoma įvesti rūšies,kol neužpildai LOFK blanko,bet ji kažkur pasiklydo :? .


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-06 12:03 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Dabar, t.y. 2008.12.28, nuvažiavus tenai vaizdelis nuliūdino. Paliktas medis (vidury kirtimo) su gan dideliu lizdu pušyje. Be to, kaip ir sakiau, tenais jau trečius metus matau tripirštį.
Butu gerai gauti tikslesne informacija apie si atveji: kokia uredija ir girininkija, kvartalo, sklypo nr., nes kitaip taip ir liks tik musu pikti zodziai, o kirtejai ir toliau kirs miska, nesilaikydami jokiu lizdu apsaugos taisykliu. Jei pasieksim LOD nariu toki pat aktyvuma del neteisetu kirtimu, kaip ir pauksciu maratone, manau, kad situacija Lietuvos miskuose zymiai pageretu :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-06 18:07 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-05 20:27 (Tre)
Pranešimai: 902
Cituoti:
Galių aprūpint taviškių miškų planais kvartalo ir sklypo nustatymui (skaitmeninė forma).
kaip supratau, peslys galėtų gauti ar jau turi žemėlapius. Aš galiu nurodyti tikslią vietą. Urėdija Zarasų berods. Kada kitąkart ten būsiu Zarasuose nežinau.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-07 10:48 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
Cituoti:
kaip supratau, peslys galėtų gauti ar jau turi žemėlapius. Aš galiu nurodyti tikslią vietą. Urėdija Zarasų berods. Kada kitąkart ten būsiu Zarasuose nežinau.
Stelmužės apylinkių miškų planus aš tau galiu išsiųst į talpesnę tavo el. pašto dėžutę.Miškininkai,norėdami imtis kažkokių apsaugos priemonių dėl retos rūšies radimvietės, turi žinoti sklipo tikslumu.Stebuklų,aišku,laukt nereikia.Pas juos ten sava politika :( Bet kuo daugiau kontroliuojančių institucijų žinos,tuo geriau.Dėl tripirščio genio realiai galima buvo užspausti,kad kirtime paliktų dvigubai daugiau bioįvairovės medžių nei reikalaujama ir mirusios medienos,ir pakontroliuoti,kad nekirstų perėjimo metu..


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-08 22:12 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-04-05 20:27 (Tre)
Pranešimai: 902
gali bandyt į igoris.semionovas@gmail.com, bet siųsk vienam emaile iki 10MB, jei įmanoma, jei ne - tada per skype.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-08 22:34 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-09-05 00:16 (Pir)
Pranešimai: 541
Miestas: Vilnius
Cituoti:
gali bandyt į igoris.semionovas@gmail.com, bet siųsk vienam emaile iki 10MB, jei įmanoma, jei ne - tada per skype.
gmail, man rods, dabar jau 20MB leidžia ;)


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 120 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4 5 6

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 62 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited