Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 23:33 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2009-12-27 18:25 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Iš karto teisingumo dėlei noriu pasakyti, kad tai nėra oficiali LOD akcija.

Žurnalo "Paukščiai" vyr. redaktoriaus vardu, norėčiau visų gamtos stebėtojų paprašyti atkreipti dėmesį į liepsnelių (Erithacus rubecula) žiemojiimo atvejus Lietuvoje.

Stebėjimų tikslas - nustatyti šios rūšies paukščių žiemojimo dažnumą ir vietas, o taip pat surinkti galimą informaciją apie maitinimosi ypatumus.
Stebėjimo laikotarpis nuo 2009-12-01 iki 2010 02.28.

Stebėjimo metu, reikėtų surinkti šiuos stebėjimų duomenis:

-stebėtų paukščių kiekis;

-stebėjimo vieta (kiek galima tiksliau);

-stebėjimo biotopas (ypač neįprastos vietos, kitos nei šiltuoju metų laiku);

-maitinimosi ypatybės (jei, tarkime, liepsnelė stebima arti lesyklų ar jose, o jos nors būdamos ir vabzdžialesiais, žiemą gali maitintis ir uogomis bei sėklomis, (nes visgi turi ir strazdų "kraujo")) :);

-tų pačių paukščių (numatomai, kad tai tas pats paukštis) laikymosi toje pačioje vietoje trukmė ;

-papildomi įdomūs duomenys (tarkime, kartu stebimos ir kitos paukščių rūšys, girdėta giesmelė ar pan.).

Nors daugelis žinome, kad liepsnelės reguliariai žiemoja Lietuvoje (o kai kas netgi mano, jog neverta pateikti stebėjimų duomenų, neva, liepsnelės žiemą įprasti paukščiai), tačiau realiai LOFK renka visus liepsnelių stebėjimo žiemą atvejus ir jų iš tiesų nėra pakankamai daug. Pavyzdžiui iš 2006 į 2007 metų žiemą registruoti tik du šių paukščių stebėjimai.

Stebėjimų duomenis reikia rašyti į Naujausių stebėjimų duomenis, kaip ir priklauso, na ir pageidautina parašyti čia, nes čia galima pateikti daugiau stebėjimo duomenų ir aplinkybių.

Kas forume neužsiregistravęs, galite atsiųsti duomenis man el paštu:
veterinarija@kaunas.init.lt

Duomenys žiemos pabaigoje bus apibendrinti ir paskelbti žurnale "Paukščiai", kad visi galėtų daugiau susipažinti su šios rūšies žiemojimu mūsų šalyje.

Ir atminkite - stebėdami liepsneles, turite kur kas daugiau galimybių pamatyti retų ar net naujų rūšių, nei jų nestebėdami :!: 8) :wink:

Tiems, kas nežino kaip atrodo liepsnelė:
http://www.birdpix.lt/albums/userpics/1 ... psnele.jpg
Visai netiketai aptikau si foruma, nes is tikro nelabai daug laiko galiu skirti narsymui po forumus. Todel pirmiausiai "pasitikrinu' tik zinomus ir aktualiausius. Nors man ziemojanciu liepsneliu registracija irgi yra idomi. Juolab, jog ziemojanciu liepsneliu "atradimas" Vilniuje, tiksliau neries slaitu saltiniuotose vietose sutapo su mano rimtesnio susidomejimo pauskciais pradzia, Nors tai buvo pries 30 metu, bet iki siol atsimenu nemazai maloniu liepsneliu aptikimu saltais ziemos menesiais. taigi, tikrai mielai prisijungsiu prie sio forumo. taciau kartu turiu praktini pasiulyma:
parasykit i LOD naujineas. manau, rem,is tikrai ides sia info. is tikro si akcija yra salies masto, todel tokios iniciatyvos turi but placiau viesinamos, nei vien tiksliniai forumai. Tiesiog notiu pastebeti, kad jei atskiri zmones neaktyviai dalyvauna forumuose, nereiskia, kad jie tuo nesidomi ar ju nebutu galima sudominti. Taigi, siulau Myletojui parengti 'agitacine' info LOD naujienoms ir nusiusti Remiui


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-01 14:37 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-04-02 20:29 (Šeš)
Pranešimai: 496
Miestas: Vilnius/Marijampolė
siandien viena liepsnele apsilanke lesykloje. Vilniuje, Dvarcionyse.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-09 21:01 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-09-12 10:41 (Pen)
Pranešimai: 584
Miestas: Alytus
Alytuje stebėta viena liepsnelė, toje pat vietoje kaip ir ankstesniais stebėjimais.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-10 14:35 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Ziurekite saltiniuotose upiu pakrantese, kurios apauge ne tankiais senais medziais. bent jau Vilniuje tokios evietose anksciau kasmet jas aptikdavome ir jau keliasdesimt metu. Skaiciuojant vandens paukscius, bus puiki proga. Vilniusje, jos laikosi vietose, kur yra atviras saltiniu vanduo.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-16 18:32 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
O mano matytą liepsnelę , tegalima laikyti faktu , jog buvo iki šio momento.
Paveikslėlis

Plėšrioji medšarkė pasigavo mano akyse kitoje Vilnelės pusėje,visiškai neįprastoje jai vietoje-iš abiejų pusių miškas ir ievynas, kuriame norėjau paieškoti liepsnelių ir karietaičių. Vienintelė ši...Vilnelė apie 700m žemiau pramogų centro "Belmontas"


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-16 19:52 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Tragiškas, bet mokslinis faktas


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-16 20:25 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-26 13:14 (Tre)
Pranešimai: 532
Miestas: Žiežmariai - Klaipėda
Jo galima passakyti, kad pasiseke pamatyti tokia scena, tik liepsnelei nepasiske...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-17 18:29 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Cituoti:
O mano matytą liepsnelę , tegalima laikyti faktu , jog buvo iki šio momento.
Paveikslėlis

Plėšrioji medšarkė pasigavo mano akyse kitoje Vilnelės pusėje,visiškai neįprastoje jai vietoje-iš abiejų pusių miškas ir ievynas, kuriame norėjau paieškoti liepsnelių ir karietaičių. Vienintelė ši...Vilnelė apie 700m žemiau pramogų centro "Belmontas"
Kova uz buvi :)
Ne vieta ziema liepsnelems Lietuvoje, na, ne vieta :)
Is tikro, as ju anksciau kasmet matydavau Neries pakranteje esanciuose saltiniuose desiniajame Neries krante ties Zveryno (netoli, kur upelis is tvenkiniu nuo rusu ambasados iteka), o mano mokinukai ju rasdavo saltiniuotose krumynuose Antakalnio gale ties troleibuso ziedu (kairys Neries krantas). jei kas is vilnieciu tures laiko, pasiziurekit.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-17 18:53 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-04-11 22:12 (Tre)
Pranešimai: 33
Miestas: vilnius
Šian viena liepsnelė pastebėta prie Baltosios Ančios užtvankos netoli Druskininkų.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-18 16:38 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Mano visos žinomos vietos Žvėryne ir Vingio parke žemiau botanikos sodo patikrintos. matyta tik viena karetaitė žvėryne , kitur, kur anksčiau kasmet po kelias mačiau prie šaltinių , dabar nei vienos.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-18 19:55 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Mano visos žinomos vietos Žvėryne ir Vingio parke žemiau botanikos sodo patikrintos. matyta tik viena karetaitė žvėryne , kitur, kur anksčiau kasmet po kelias mačiau prie šaltinių , dabar nei vienos.
matyt si ziema jau per salta liepsnelems. Jei turesi laiko, patikrink Antakalnyje ties troleibuso ziedu uz LUKoil degalines. ten "galingesni" saltiniai nei Zveryne. Bet net ir karietaiciu "kudai" siemet: dar nemaciau nei vienos nors irgi upeliu saltiniuotomis pakrantemis vaiksciojau. Ir giesmininko nei vieno.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-18 19:57 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Šian viena liepsnelė pastebėta prie Baltosios Ančios užtvankos netoli Druskininkų.
Jei bus proga, patikrink kur baltoji ancia iteka i Nemuna. ten anksciau irgi maciau liepsneles, o ties mediniu tiltu dvi ziemas stebejau vandenini strazda.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-18 20:18 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Cituoti:
matyt si ziema jau per salta liepsnelems. Bet net ir karietaiciu "kudai" siemet: dar nemaciau nei vienos nors irgi upeliu saltiniuotomis pakrantemis vaiksciojau. Ir giesmininko nei vieno.
Ankstesniais metais visada matydavau liepsneles ir karetaites prie Merkio Paluknio pievose, dabar per apskaitas-nei vienos. Trakuose yra žiemojančių karetaičių, viena netoli mano lesyklos jau antrą žiemą praleidžia žmonių malkinėje :) , vienintelis vandens plotelis,kuriuo ji naudojasi- tai gal 30x30 cm neužšalęs plotelis, kur kažkas įteka ežeran. Pastebėjau, kad šaltomis dienomis jos nei nesimato, nei nesigirdi- tūno, ko gero, savo malkinėje, o va vos kiek atšilus ji jau aktyvi. Gal ir tiems paupių paukšteliams tas pats būdinga, gal jie pastebimesni šiltesniu oru? Čia aš apie karetaites, nes liepsneles vis tiek pamatytume.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-01-28 15:37 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-18 10:51 (Pen)
Pranešimai: 73
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Cituoti:
Mano visos žinomos vietos Žvėryne ir Vingio parke žemiau botanikos sodo patikrintos. matyta tik viena karetaitė žvėryne , kitur, kur anksčiau kasmet po kelias mačiau prie šaltinių , dabar nei vienos.
matyt si ziema jau per salta liepsnelems. Jei turesi laiko, patikrink Antakalnyje ties troleibuso ziedu uz LUKoil degalines. ten "galingesni" saltiniai nei Zveryne. Bet net ir karietaiciu "kudai" siemet: dar nemaciau nei vienos nors irgi upeliu saltiniuotomis pakrantemis vaiksciojau. Ir giesmininko nei vieno.
jau buvau minėjes kad ten karietaite viena kaip tik ir laikos...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-03 13:02 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Kadangi žiema jau į pabaigą, o duomenis reikėjo pateikti artimiausiam žurnalo PAUKŠČIAI numeriui, tai galima skelbti, kad akcija jau baigta (tačiau duomenis visviena rašykite į naujausius stebėjimus kaip ir priklauso).

Norėčiau visiems padėkoti, kurie suaktyvinote liepsnelių paieškas, kurie teikėte duomenis ir tiems, kurie stebėjo, bet liepsnelių nerado, nes rezultatai parodė, kad jos nėra dažnos žiemą ir pamatyti tikrai ne visiems pasisekė.
Visgi sakyčiau ši akcija pavyko, nes per du paskutinius žiemos mėnesius liepsnelių stebėjimo vidurkis lyginant su praeitų 5 metų vidurkiu, buvo kur kas didesnis. Tai rodo, kad stebėtojai buvo išties aktyvūs ir tai, kad panašios akcijos atkreipiant didesnį dėmesį į konkrečias rūšis, yra reikalingos.

Kadangi žurnalo apimtis ribota, negalėjau surašyti visų stebėtojų ir pateikti pedėkos žurnale, tai leiskite bent čia padėkoti :oops: :)


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 37 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited