Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 19:57 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-18 19:54 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Įkeliu Antano prašymu.Padiskutuojam...
Tik kirpta, pavalyti kontūrai ir pašviesinti šešėliai.
Prikabintas failas:
P1040014 copy.jpg
P1040014 copy.jpg [ 151.59 KiB | Peržiūrėta 5865 karus(ų) ]


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-18 21:12 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Prikabintas failas:
P1040016 copy.jpg
P1040016 copy.jpg [ 213.96 KiB | Peržiūrėta 5858 karus(ų) ]
Prikabintas failas:
P1040015 copy.jpg
P1040015 copy.jpg [ 196.89 KiB | Peržiūrėta 5858 karus(ų) ]
Prikabintas failas:
P1040017 copy.jpg
P1040017 copy.jpg [ 148.98 KiB | Peržiūrėta 5858 karus(ų) ]


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-18 21:48 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Mano nuomone tai B.b. vulpinus.
Visų pirma rufinusui man netinka pačio paukščio sudėjimas. B.b.rufinus paprastai turi ilgus, elastingus, erelio primenančius sparnus.
Paukščio viršus irgi nelabai tinka B.b. rufinus, nugara ir sparnų dengiamosios plunksnos, kurios turėtų būti kur kas šviesesnės, nesudaro kontrasto su tamsiomis plasnojamosiomis.
Dpp. iš viršaus irgi nelabai tinka rufinusui, įprastai rufinusas turi šviesaus pagrindo dpp. kurios žiūrint bendrą vaizdą sudaro gana šviesias dėmes sparnų galuose. O šiose nuotraukose matyti tik dvi baltos dpp. kurias neretai turi visos trys suopių rūšys.
Dėmės sparnų apačioje (carpal patches) nėra labai ryškios,o ir kabliukas atsiskyręs, kas vėlgi veda į vulpinusą.

Nuotraukos tikrai nėra tokios kokybės jog 100% būtų galima teigti, kad čia tikrai viena ar kita rūšis, juolab šios rūšys apskritai yra sunkiai skiriamos. Bet mano nuomone čia B.b.vulpinus.

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-18 21:55 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-09-12 10:41 (Pen)
Pranešimai: 584
Miestas: Alytus
Suopis fotografuotas 09-14 d. Pagėgių savivaldybėje.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-19 10:57 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-01-19 09:51 (Ant)
Pranešimai: 249
Miestas: Rusnė, Lithuania
Aš irgi manau kad tai B.b.vulpinus, kiek teko stebėti B.b.rufinus, šis paukštis tikrai kaip ir Marius išsamiai apraše netinka niekaip stepinio suopiui.

_________________
Boris Belchev
http://www.alcedowildlife.com
http://www.borisbelchev.com
https://www.flickr.com/photos/the_gull_exlorer/


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-19 18:49 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
Esu ir tų ir anų nemažai matęs Rusijos Stavrapolio krašte ir Kalmukijos respublikoje.Marius gerai pastebėjo dėl B.rufinus sudėjimo, bet įkeltose nuotraukose tas neatsispindi.Kontrastai taip pat varijuoja.Be to, tai ką matau nuotraukose, man kaip tik tempia labiau į B.rufinus.Rusijoje esminis skiriamasis požymis krūtinės ir pilvo kontrastai.Tik pas B.rufinus (B.b. vulpinus tas visai nebūdinga) krūtinė yra šviesesnio kontrasto nei pilvas, būtent ką aš matau paskutinėje nuotraukoje.Aišku,jos tokios kokybės,kad nesiryžčiau 100 proc. tvirtinti,kad paukštis priklauso vienai ar kitai rūšiai.Sumuojant aš labiau linkčiau būtent į B.rufinus.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-19 19:55 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-01-19 09:51 (Ant)
Pranešimai: 249
Miestas: Rusnė, Lithuania
Cituoti:
Esu ir tų ir anų nemažai matęs Rusijos Stavrapolio krašte ir Kalmukijos respublikoje.Marius gerai pastebėjo dėl B.rufinus sudėjimo, bet įkeltose nuotraukose tas neatsispindi.Kontrastai taip pat varijuoja.Be to, tai ką matau nuotraukose, man kaip tik tempia labiau į B.rufinus.Rusijoje esminis skiriamasis požymis krūtinės ir pilvo kontrastai.Tik pas B.rufinus (B.b. vulpinus tas visai nebūdinga) krūtinė yra šviesesnio kontrasto nei pilvas, būtent ką aš matau paskutinėje nuotraukoje.Aišku,jos tokios kokybės,kad nesiryžčiau 100 proc. tvirtinti,kad paukštis priklauso vienai ar kitai rūšiai.Sumuojant aš labiau linkčiau būtent į B.rufinus.
Aš dabar vėl pasižiūrėjau, ir matau tamsi juosta uodegos krašte, tai vis dėl to manau kad tai B.b.vulpinus, nes tai ne būdinga B.rufinus.

_________________
Boris Belchev
http://www.alcedowildlife.com
http://www.borisbelchev.com
https://www.flickr.com/photos/the_gull_exlorer/


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-19 23:01 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Cituoti:
Esu ir tų ir anų nemažai matęs Rusijos Stavrapolio krašte ir Kalmukijos respublikoje.Marius gerai pastebėjo dėl B.rufinus sudėjimo, bet įkeltose nuotraukose tas neatsispindi.Kontrastai taip pat varijuoja.Be to, tai ką matau nuotraukose, man kaip tik tempia labiau į B.rufinus.Rusijoje esminis skiriamasis požymis krūtinės ir pilvo kontrastai.Tik pas B.rufinus (B.b. vulpinus tas visai nebūdinga) krūtinė yra šviesesnio kontrasto nei pilvas, būtent ką aš matau paskutinėje nuotraukoje.Aišku,jos tokios kokybės,kad nesiryžčiau 100 proc. tvirtinti,kad paukštis priklauso vienai ar kitai rūšiai.Sumuojant aš labiau linkčiau būtent į B.rufinus.


Krūtinės ir pilvo kontrastas nėra lemiantis požymis, tai daugiau savybė kurią paukštis dažnai turi, nei taisyklė. Net pagooglinus vulpinusus matosi, kad nemažas procentas yra būtent su atvirkštiniu krūtinės ir pilvo kontrastu. pvz: http://www.google.lt/imgres?um=1&hl=en& ... x=44&ty=52
Cituoti:
Aš dabar vėl pasižiūrėjau, ir matau tamsi juosta uodegos krašte, tai vis dėl to manau kad tai B.b.vulpinus, nes tai ne būdinga B.rufinus.
O dėl juostos uodegos gale tai taipogi nėra tik vulpinuso požymis atsiversk Borisai "Forsmaną" ten yra netgi pora B. rufinus pavyzdžių su juodu brūkšniu uodegos gale.

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-20 05:53 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Kažkaip pamirštam vieną itin svarbų požymį (jeigu ne vieną iš pačių svarbiausių). Tiek paprastojo suopio, tiek vulpinus'o apačios dengiamosios plunksnos turi aiškų kontrastą - mažosios tamsios, vidutinės šviesesnės, didžiosios vėl tamsios. Rufinus visos dengiamosios tokios pačios lygios spalvos. Ką aš lyg ir matau šiose nuotraukose. Bėda tik ta, kad pačios nuotraukos prastos, nes fotografuota iš labai toli, ir kuo labiau aš į jas žiūriu, tuo labiau imu abejoti, kas čia tikra, o kas - fotografiniai iškraipymai, šešėliai ir pan. Bet jeigu yra tai, ką aš matau :wink: , tai aš linkstu link rufinus.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-20 07:22 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
Cituoti:
Krūtinės ir pilvo kontrastas nėra lemiantis požymis, tai daugiau savybė kurią paukštis dažnai turi, nei taisyklė. Net pagooglinus vulpinusus matosi, kad nemažas procentas yra būtent su atvirkštiniu krūtinės ir pilvo kontrastu. pvz: http://www.google.lt/imgres?um=1&hl=en& ... x=44&ty=52
O dėl juostos uodegos gale tai taipogi nėra tik vulpinuso požymis atsiversk Borisai "Forsmaną" ten yra netgi pora B. rufinus pavyzdžių su juodu brūkšniu uodegos gale.
Noriu priminti,kad gamtoje (ir ypač internete,kur ne visada žinai,kas ten įdėta 100 proc.) taisyklių nėra,yra tik dėsniai. Gaila, iš tokios kokybės nuotraukų neina detaliai panagrinėti požymių.Įdomi būtų kokio Forsmano nuomonė :D


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-20 10:44 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-09-12 10:41 (Pen)
Pranešimai: 584
Miestas: Alytus
Bent jau aš linkstu link rufinus. Aišku kad paukštis nei tamsios nei šviesios formos o vadinamos rufous ar bent jau artimas. Vėlgi neatitinka nei standartiniam rufinusui nei vulpinusui.
Cituoti:
Dpp. iš viršaus irgi nelabai tinka rufinusui, įprastai rufinusas turi šviesaus pagrindo dpp. kurios žiūrint bendrą vaizdą sudaro gana šviesias dėmes sparnų galuose. O šiose nuotraukose matyti tik dvi baltos dpp. kurias neretai turi visos trys suopių rūšys.
Nuotraukose atidžiau pasižiūrėjus matosi, kad yra trys baltos dpp. viena truputėlį uždengta, bet vėliau išlenda. Uodegos gale aš nematau ryškios juostelės, labai silpnnas patamsėjimas, vulpinusui manau turėtų būti ryški o čia labiau tiktų tamssios ir rudos formos rufinusui. Prašviesėjimai ant galvos, krūtinės, pečių labiau rufinusui.
Sparnų norėtusi labiau kvadratiškų, bet iš nuotraukų sunku pasakyti kiek jos kvadratiškos, bet čia galbūt arčiau vulpinusui.
Suopį mačiau iš 400-600 metrų o gal ir toliau patį geriausia momenta praleidau bandydamas nufotografuoti.
Pabaigai įdedu Rex man atsiūsto laiško komentarą:
Skirtumas tarp B.b.vulpinus ir B.rufinus gali būti toks menkas, kad identifikuoti sunku net iš labai gerų nuotraukų. Čia, deja, matyti mažokai informacijos. B.rufinus sparnai ilgi ir ereliškai kvadratiniai, paprastai dėmės ties sparnų alkūnėmis ryškios. Iš nuotraukų matyti suopiškas sparnų nusiaurėjimas todėl daugiau linkčiau prie B.b.vulpinus, tačiau šis stepinis paprastojo suopio porūšis irgi pasižymi ilgais sparnais bei labai panašiomis spalvomis. Vargu ar kas drįs iš tolimų nuotraukų teigti 100 proc.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-20 12:25 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-02-29 13:36 (Pen)
Pranešimai: 373
Miestas: kaunas
Nusiunciau nuotraukas Domasevskiui i Ukraina. Atejo toks atsakymas

Добрый день!
По такому качеству фото я свой голос отдал бы за курганника, молодую птицу.
Удачи.
Сергей


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-20 19:30 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-01-19 09:51 (Ant)
Pranešimai: 249
Miestas: Rusnė, Lithuania
Cituoti:
Nusiunciau nuotraukas Domasevskiui i Ukraina. Atejo toks atsakymas

Добрый день!
По такому качеству фото я свой голос отдал бы за курганника, молодую птицу.
Удачи.
Сергей
Tai, kad išvis nepanašus į jauną B.rufinus-ą. Ypač žiūrint iš viršaus.

_________________
Boris Belchev
http://www.alcedowildlife.com
http://www.borisbelchev.com
https://www.flickr.com/photos/the_gull_exlorer/


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-21 10:12 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-04-18 20:23 (Tre)
Pranešimai: 159
Miestas: Vilnius
Taigi galima laisvai tas nuotraukas persiųsti ir D. Forsman'ui. Jeigu niekas dar nepersiunte ar negali to padaryti, tai aš galiu nusiųsti :)

Nusiųsti?


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-21 15:43 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-05-17 15:41 (Ket)
Pranešimai: 625
Miestas: Biržai
Mano nuomone tai čia tas pats kas iš kavos tirščių burt. Antanas matė gyvai, tai jis ir tegali prisimint ką matė, nes nuotraukos ne kažką parodo.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-21 17:30 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-09-12 10:41 (Pen)
Pranešimai: 584
Miestas: Alytus
Cituoti:
Mano nuomone tai čia tas pats kas iš kavos tirščių burt. Antanas matė gyvai, tai jis ir tegali prisimint ką matė, nes nuotraukos ne kažką parodo.

Bėda ta kad toli buvo o patį geriausia laiką bandžiau fotografuoti. Žodžiu mačiau ir aš kavos tirščius.
Cituoti:
Taigi galima laisvai tas nuotraukas persiųsti ir D. Forsman'ui. Jeigu niekas dar nepersiunte ar negali to padaryti, tai aš galiu nusiųsti :)
Nusiųsti?
Nusiūsk nieko blogo neatsitiks.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-09-25 17:21 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Gavau atsakymus iš trijų žydelių plėšrininkų. Nei vienas negarantavo, nes kokybė nuotraukų labai prasta.

Trumpai.
Avner Rinot - B.b vulpinus
Tuvia Khan - B. Rufinus
Yoav Perlman vienas rimčiausių Izraelio plėšrininkų, jo nuomone tai B.rufinus
"Hi Marius, from the images it looks like rufinus - long and massive head, massive wings, very pale tail. But this is one of the classic cases when identifying from images is worthless compared to what observers saw and 'felt' in the field. Best, Yoav."

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-10-05 07:17 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
Va dar vienas galvosūkis..


Prikabinti failai:
Kopija iš IMG_9616.JPG
Kopija iš IMG_9616.JPG [ 21.3 KiB | Peržiūrėta 5554 karus(ų) ]
Į viršų
 Pranešimo tema: Re: vulpinus ar rufinus?
StandartinėParašytas: 2012-10-05 07:44 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Man šis suopis turi visus rufinus požymius - ne tik spalvų pasiskirstymas, bet ir ilgi bei platūs sparnai. O kur fotografuota?


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 11 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited