Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Kiras
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=17&t=2316
Puslapis 11

Autorius:  Boris Belchev [ 2013-03-04 10:23 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Kiras

Laba diena visiems, įkeliu kiro nuotrauką, prašom ekspertai pasidalinti dar karta savo nuomonę su visiems, nes tas kiras sukėlė diskusiją. Tai manau bus gera pamoka ne tik man, bet ir kitiems besidominčius kirus, kad negalima pasitikėti tik savų žinių, ypač kai kiras hibridas.Paveikslėlis

Autorius:  Myletojas [ 2013-03-04 16:37 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Re: Kiras

Tikriausiai Boris fotošopu padirbėjo ir ant michahellis kūno uždėjo cachinanso galvą:)

Autorius:  rex [ 2013-03-04 19:14 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Re: Kiras

Mano galva iki gryno michahelio šiam individui trūksta ilgesnių kojų, didesnės raudonos posnapio dėmės bei galingesnio posnapio užkirtimo. Antra vertus, akies apvadas atrodo gana raudonai. Visgi linkčiau prie omissus.

Prikabinti failai:
BBelchev-LA-MIC[1].jpg
BBelchev-LA-MIC[1].jpg [ 54.64 KiB | Peržiūrėta 2290 karus(ų) ]

Autorius:  Egle [ 2013-03-04 20:24 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Re: Kiras

Na, aš irgi nesugebu pritempti šito kiro prie michachelio. Kaip baltijiniam sidabriniam irgi snapas kažkoks per ilgas. Gal Vytas Pareigis daugiau ką pasakys.

Autorius:  marius.k [ 2013-03-04 20:40 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Re: Kiras

Na aš ne kirininkas, tačiau kaip michacheliui man netinka snapo ilgis ir trumpos kojos. Labiausiai man šis kiras panašus į cachinans x argentatus hibridą arba omissus.

Autorius:  Myletojas [ 2013-03-04 21:49 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Re: Kiras

Jei būtų hibridas su cachinnans būtų kojos ilgesnės greičiausiai. Žinoma, jog hibridai gali paveldėti bet kokias anatomines kombinacijas. Todėl ar hibridas ar ne, fenotipiškai t.y. išoriškai atpažinti patikimai negalima (su antimis jau gal kita kalba galėtų būti).
Mano nuomone, tai argentatus tipo kiras (storos trumpos kojos), o ryškiai geltonos kojos ir toks pats snapas, rodo, kad tai galbūt omissus tipas.

Autorius:  Vytautas PAREIGIS [ 2013-03-05 01:49 (Ant) ]
Pranešimo tema:  Re: Kiras

Keistas tipas... Bent jau viena tikrai aišku – jis nėra michahellis. Labai norisi sakyti, kad čia cachinnans. Galvos ir snapo forma, pakankamai tamsi akis visai kaip gryno kaspijinio, tam netrukdo ir kojų spalva – tokia geltona nereta pas kaspijinius. Bet viską gadina trumpos kojos...

Tad būtų 3 variantai: liaunasnapis omissus tipo argentatus, trumpakojis cachinnans ir hibridas cachinnans x argentatus. Sidabrinis kiras gali turėti tokį nenormalų tai rūšiai snapą, bet nufotografuotojo kiro visai galvai atrodant tokiai jau „cachinnansiškai“, įtariu paukštį turint kaspijinio kraujo. Tad pirmąjį variantą būčiau linkęs atmesti pirmiausiai. Nelabai kaip atrodo ir antras variantas, nors tarp stambiųjų kirų būna labai daug individualių nukrypimų nuo mums suprantamos „normos“. Gal gali būti ir trumpakojis kaspijinis. Lieka trečiasis, hibrido variantas. Kojų ilgio ir kitų išvaizdos detalių palyginimui įkeliu garantuoto arg x cach hibrido (tėvai žinomi), išsiperėjusio Lenkijoje, gavusio žalią žiedą 4P60 ir mano nufotografuoto Klaipėdoje nuotrauką (kairėje).

Paveikslėlis

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/