Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-04-23 12:30 (Ant)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 797 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 134 35 36 37 3840 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-03 17:04 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-10 04:12 (Pir)
Pranešimai: 16
Miestas: Klaipėda
Sveiki! Siuos paukscius nufotografavo mano draugas. Meginau nustatyti pagal Vadova Lietuvos pauksciams pazinti, kokie tai pauksciai, bet nesekmingai. Gal kas galetu padeti?

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

_________________
Jie sugrįžo!
SKYPE: birdeto


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-03 17:35 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-05-06 21:08 (Sek)
Pranešimai: 296
Miestas: kaunas
Tai būtų laplandiniai griciukai(Limosa lapponica).


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-03 18:33 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-10 04:12 (Pir)
Pranešimai: 16
Miestas: Klaipėda
Cituoti:
Tai būtų laplandiniai griciukai(Limosa lapponica).
Didelis dekui! Pranesiu jam ;)

_________________
Jie sugrįžo!
SKYPE: birdeto


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-14 11:55 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Antano prašymu patalpinu kiek apkarpytas ir apdorotas nuotraukas. Tai yra rėksnys, tačiau kuris...Mano ir Eglės nuomonės sutampa. Laukiame jūsų nuomonių , bet argumentuotų, nes mūsų nuomone, kiekvieną , įdomesnį ar sunkesnį ,atvejį reikėtų aptarti.Tas į naudą visiems...
Paveikslėlis
Pridedu Antano įspūdžius.
Paukštis užkliuvo dėl savo tamsaus apdaro, nesimatė baltų taškelių ant plunksnų (neturėtų būtį pirmametis jauniklis), skrydyje apdaras tamsus nesimatė šviesių dėmių pakaušyje ir sparnuose


Paskutinį kartą redagavo raimondas 2009-09-16 16:30 (Tre), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-14 12:13 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Originalūs failai - parsisiuntimo nuoroda
http://www.failai.in/F9BC6F24EE/r__ksnys.zip


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-14 17:52 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Iš tiek kas matosi ir pateiktos informacijos - pernelyg sunku kažką pasakyti (todėl vertinti šiuo atveju turėtų pats stebėtojas).

Iš to kas matosi nuotraukose:
DER būdingi aiškūs tipiški rūšiai požymiai: nėra.
MER rūšiai būdingi požymiai - spalva (palyginti šviesus paukštis (ir tipiškas suaugusio mer plunksnu margumas)), nors stebėtojas, teigia, kad tamsus).

Savo išvados nepateikiu, nes, tokie dalykai kaip spalva gali ir varijuoti, tad matomi požymiai negali garantuoti rūšies identifikacijos.

Snapo dydis šiuo atveju gan gerai matosi, bet jis mano subjektyvia nuomone, nei didelis, nei mažas. (jei smulkiau - tai jis gan didelis, bet jo užsirietimo kampas ir santykinis atstumas nuo kur jis pradeda linkti (arba kitaip sakant snapo ilgis) (bet to ir vėl nėra apibūdintojuose, tad, tai mano asmenine nuomonė susidarius vaizdą iš daugelio žiūrėtų nuotraukų) yra artimesnis MER'ui.
Tačiau pabrėšiu, kad fotografuojant kiek kitu kampu, vaizdas jau gali būti visai kitoks.

Ir aš atsargiau žiūrėčiau į paukščio identifikaciją, kai tiek tik duomenų yra :)
Manau Antanas papasakoti daugiau galėtų o ir jo kompetencija pasitikiu, tad jo galutinis žodis.


Paskutinį kartą redagavo Myletojas 2009-09-18 09:36 (Pen), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-14 20:14 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-09-12 10:41 (Pen)
Pranešimai: 584
Miestas: Alytus
Šis rėksnys matytas sekmadienį Alytaus raj. Stebėtas pakankamai trumpai, visų šimtaprocentinių požymių nespėjai įžiūrėti paukštis buvo žemai ir nesisekė gerai apžiūrėti sparnų apačios (sutrukdė fotografavimas) . Beje labai panašus stepinis erelis tačiau nuskrendant matėsi tarp nugaros ir antuodegio šviesi juosta.


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-14 20:30 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Stepinis erelis taip pat gali turėti tokią baltą juostą ties antuodegiu. Aš tik galvojau, kad matei paukštį ir iš apačios, tik jame nesimatė baltų dėmių visai jokių nei kitų baltų elementų, bet matyt turėta omeny aprašant, kad nesimatė iš viršaus. Pas stepinį erelį visgi balta juosta sparnuose turėtų būti pastebima, jei paukštis ne visisiškai subrendęs.


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-15 08:34 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Jeigu šiuo atveju kalbėtumėm apie stepinį erelį, tai tik apie suaugusį. Bet čia ne stepinis, yra požymių dėl ko tai negali būti stepinis. Taigi mer'as arba der'as. Plius ne jauniklis ir ne antrametis paukštis. Paukštis nuotraukoje apšviestas saulės, pažaidus truputį su fotoprogramomis ir spalva kiek kitaip atrodo. O snapas labai stambus kaip merui, nemažai merų mačiau, bet kad su tokiu snapu...Kas šioje nuotraukoje kalba mer'o naudai-tai šviesios sparno dengiamosios plunksnos (bet bėda,kad kartais ir der'ai tą turi), o šiaip pati paukščio struktūra, stambumas ir ypač snapas yra labai 'deriški". Na, dar yra akis, kuri, mano nuomone, nuotraukoje yra apšviesta saulės, bet kaip bekaitaliotum parametrus, vis tik panašu, kad yra tamsi ir vyzdžio nesimato (bent jau aš nematau). Tamsias akis visada išlaiko der'ai, daugumos mer'ų jos šviesėja su amžiumi ir vyzdys matosi, bet, deja, tai irgi nėra šimtaprocentinė taisyklė.
Faktas tas, kad pagal šią tupinčio paukščio nuotrauką tikrai nenustatysi rūšies tiksliai, bet padiskutuoti tai čia yra apie ką.


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-15 08:51 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Kiekvienas mes spalvas, tikėtina, kad matome ir vertiname kiek kitaip t.y. subjektyviai. Man neatrodo tamsi akis ir plunksnos. Snapo dydį taip pat vertiname subjektyviai.
Kad išvengti subjektyvumo reikia biometrinių duomenų t.y. matuoti santykį tarp atskirų kūno dalių. Pavyzdžiui snapo storio ir ilgio santykį gal net atstumą nuo akių iki snapo, posnapio ilgį ir pan. Aš nežinau ar tokie duomenys yra naudingi atskiriant der ir mer tarpusavyje, nes tai varijuojantys dalykai. Tam reikia ir statistinių duomenų žiūrint kurie parametrai atskiroms rūšims yra patikimi.
Bet kokiu atveju, aišku, smagu panagrinėti įvairias paukščių nuotraukas :)
Gal tik ne visi veliasi į tokias diskusijas, kai aišku, kad nėra garantuoto atsakymo, bet diskusijos žalos nedaro :wink:


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-16 16:20 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Įkeliu kitą , tik kirptą ir padidint vaizdo ryškumo.Dabar pakankamai gerai matosi kad paukštis juosvo atspalvio ir akis tikrai tamsi, todėl atrodo maža. Gaila tik , kad tiek tėra dalyvaujančių...
Paveikslėlis


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-16 20:58 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-16 21:22 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-30 20:24 (Sek)
Pranešimai: 872
Miestas: Kaunas
Pabandysiu ir aš prie diskusijos prisijungti, nors patirties tikrai nedaug turiu...

Žiūrint bendrą išvaizdą ir apdaro spalvą, lyg ir norėtųsi apie DER'ą galvoti (nedaug kontrasto, spalva nors ir nevisiškai vientisa, bet bent jau ta linkme), tačiau iš DER'o norėtųsi daugiau tamsumo, o šis paukštis ganėtinai šviesus ir jau Eglės paminėtos šviesios sparno dengiamosios plunksnos, kas jau būtų labiau MER'ui būdinga, nors negalima atmesti ir šviesios DER'o formos.

Tačiau, mano nuomone, būtent šio paukščio atveju matomi du DER'ui būdingi požymiai - snapas, kuris atrodo tikrai stambus (aišku nesu tiek daug MER'ų taip įdėmiai apžiūrėjęs, kad galėčiau tai 100% teigti) ir tamsi akies rainelė, nors vėlgi nuotraukoje, kurioje paukštis matomas iš šono, rainelė atrodo ruda...

Hibridas?

Vokiškai skaitantiems (nuotraukas ir piešinius galima atskirti pagal lotyniškus pavadinimus ir angliškus sutrumpinimus) Forsmano 1991 metų straipsnis Limicola žurnale apie MER'o, DER'o ir stepinio erelio identifikaciją: http://www.google.de/#hl=de&q=Schelladl ... 21b912323b ir 4 nuoroda nuo viršaus (tiesiogiai nuorodos į straipsnį įdėti nepavyko, nes automatiškai pasikeičia kai kurie žodžiai ir nuoroda neveikia).


Paskutinį kartą redagavo Povilas 2009-09-16 21:54 (Tre), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-16 21:44 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Na man tai jis tikrai nėra šviesus , palyginus su apšvietimu jis tikrai išlieka tamsus, kai tuo metu fonas išblanksta nuo saulės. Snapas taipogi manyčiau yra gana stambus kas nėra būdinga MER'ui , tačiau vaizdas gali pasikeisti pažiūrėjus iš kito kampo. Nors patirties turiu tikrai nedaug, bet visgi man šis paukštis turėtų daugiau DER'o požymių, pats bendras vaizdas pažiūrėjus į paukštį , jo stambumas, proporcijos , spalva, surenka daugiau pliusų DER naudai. Bet čia tik mano nuomonė.


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-17 07:54 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Čia galit susirasti lenkų stebėtą der'ą (rugsėjo 15 d. stebėjimas, paspauskit ant orlik grubodzioby), klasikinis-tamsus, stambus, galingu snapu, nesukeliantis jokių abejonių, juolab-stacionarus, seniai besilaikantis toje pačioje vietoje ir matytas visokiais rakursais. Bet atkreipkit dėmesį į sparno dengiamasias plunksnas, jos pakankamai šviesios.
http://www.clanga.com/index.php/news/show


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-17 08:57 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Šis lenkų erelis tikrai abejonių nekelia :) Bet tai ne tas pats paukštis ir ne toks pats, nes neina sulyginti viso paukščio, nes jo nematome viso nuotraukoje. :wink:

Priartintoje Raimondo nuotraukoje akis tikrai atrodo maža, snapas pakankamai stambus, tai būtų DER požymiai... bet nuotraukos kokybė nėra pakankamai gera, kad garantuoti, jog tai DER.

Svarbu tai, jog šios nuotraukos, manau, nepaneigtu, jog tai negali būti DER,o tai jau svarbu, jei stebėtojas pateiktų LOD anketą su stebėjimo duomenimis ir būtų įsitikinęs, jog matė DER.
Bet kaip supratau, Antanas nėra pats įsitikinęs savo stebėjimu. O tai keičia reikalą, nes vien iš šių nuotraukų, rūšies identifikacija gali būti netiksli.


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-17 13:58 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-09-12 10:41 (Pen)
Pranešimai: 584
Miestas: Alytus
Kiek spėjau apžiūrėti paukštį ir kodėl fotografavau kad jis man nebuvo panašus į MER, bet nespėjau visko sužiūrėti kad galėčiau teigti kad tai 100% DER. Abejonių išlieka tarp DER ir hibrido. Kortelę užpildysiu nes esu visiškai įsitikines kad tai ne MER.


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-17 19:31 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Fotografavimas tikrai atima bent jau dėmesio koncentraciją į objektą, bet tikrai gerai, kad bent dalis fiksuojama. Fotografiniu požiūriu nuotraukoje iš šono kadras pereksponuotas, nes snapas tapo baltu, lapai šalia šviesūs, vadinasi ir pats paukštis tapo šviesesniu. Bandant patamsinti padidėja kontrastas -vėlgi šviesesnės dalys dar labiau šviesėja.Labiausiai mane įtikina nuotrauka iš priekio, ten spalvines gamos nekeičiau, tik smulkinau pikselius 5 nuoseklių iškirpimų pagalba.Tad aš irgi palaikau DER ar hibrido variantą 2/3, už likusį atsako stebėtojas :wink:
Antano atveju irgi be dvejonių pildyčiau kortelę.


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-17 20:00 (Ket) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
dar pažaidžiu su PS ir rezultatas iš nuotraukos, kur matyti iš šono- tik nuotraukoje daugmaž atstatyta tiksli ekspozicija ir vėl eilė kirpimų, galutinį apdorojant Sharpen tool
Paveikslėlis
Akis tamsi , maža, dvejones kėlė dabar ryškiai matomas atspindys.


Į viršų
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-09-17 21:22 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-05-30 20:24 (Sek)
Pranešimai: 872
Miestas: Kaunas
Na tai apibendrinant už DER'ą iš to kas matosi: tamsus paukštis, tamsi rainelė, stambus snapas.

O už MER'ą nelabai kas ir belieka :)


Į viršų
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 797 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 134 35 36 37 3840 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 28 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited