Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 23:33 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010-11-03 22:58 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-04-30 14:36 (Tre)
Pranešimai: 195
Miestas: Garliava
Sveiki,

buvau nusprendęs, kad tai paprastoji pilkoji zylė, bet dabar man jau į šiaurinę panašiau... Ką manot jūs? ;)

Paveikslėlis

_________________
Tadas p


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-04 10:26 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Mano galva, tai tikrai šiaurinė


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-04 15:20 (Ket) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Iš vienos nuotraukos tiksliai pasakyti tikrai nelengva - kartais nuo padėties tai priklauso užfiksuotos, nes kai kurie požymiai gali vienaip atrodyti vienoje padėtyje, ir kitaip kitoje. Gamtoje atskirti šias zyles kur kas lengviau nei nuotraukose.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-03-12 14:11 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-02-19 14:35 (Ant)
Pranešimai: 4
Kadangi tokia tema yra, manau, protingiau papildyti nei naują kurti.
Sodyboje kasdieninės viešnios pilkosios zylutės, tačiau ilgai ieškojusi skirtumų tarp šiaurinukės ir paprastosios visvien jų neatradau, todėl vis nežinau, kurios zylutės lankosi pas mus. Juoda kepurytė gan ilga nugaroje kaip pas šiaurinukę, lyg ir rusvumo turi nugarytėje, kaip paprastoji.. Kaip manote?


Prikabinti failai:
pilkute.jpg
pilkute.jpg [ 44.13 KiB | Peržiūrėta 7464 karus(ų) ]
pilkoji.jpg
pilkoji.jpg [ 42.24 KiB | Peržiūrėta 7464 karus(ų) ]
Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-03-12 17:07 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Mano manymu jūsų nuotraukoje yra Parastoji pilkoji zylė (Parus palustris). Lengviausia šias dvi zyles skirti iš balso, tačiau žinant kur tiksliai reikia žiūrėti matant paukštį, tai taipogi nėra sudėtingas uždavinys jas identifikuoti.
Šiaurinė pilkoji zylė. Pagrindinis požymis į kurį pirmiausia atkreipiu dėmesį (dažniausiai to pakanka), tai yra sparno plasnojamosios plunksnos, kurių kraščiukai yra šviesūs ir žiūrint į suskleistą sparną susidaro įspūdis jog paukštis turi baltą juostą - plėmą einantį per sparną. Pvz:
http://www.birdpix.lt/pagrindinis/album ... monpix.jpg
http://www.birdpix.lt/pagrindinis/album ... _31569.JPG
http://www.birdpix.lt/pagrindinis/album ... ntapix.jpg

Taipogi neretai į akis krenta ir paukščio sudėjimas, kurio kaklo viršutinė dalis yra papūsta ir tai sudaro įspūdį lyg paukštis turėtų kuprelę. O ir pati zylė apvalesnė.

Paprastoji pilkoji zylė. Ši zylė nuo savo artimos giminaitės taipogi labiausiai skiriasi balsu, tačiau ir apdaro spalvos nevienodos. Paprastosios zylės apdare vyrauja šviesiai ruda spalva (kaip, kad jūsų nuotraukoje), viršutinė paukščio pusė visuomet turi rusvą atspalvį ( šiaurinės pilkosios zylės dažniausiai pilkas arba pilkšvai rudas), šonai ir krūtinė taipogi rusvi (pas šiaurinę šonai arba labai silpnai rusvi arba balti, o krūtinė baltai pilkšva). Sudėjimas liaunesnis, plonesniu kakliuku. Pvz:
http://www.ruchet.com/mesange-nonnette.html
http://www.vivo.sk/photo/244559/Sykorka ... -palustris
http://www.photoextract.com/cs/foto/275394.html

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-03-13 21:02 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-18 16:42 (Sek)
Pranešimai: 30
Miestas: Klaipėda
Įdomiai nuorodos atsidaro iš BirdPix - Rudagalvės anties...

_________________
Žvirblis - irgi paukštis.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-03-13 21:23 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Na man gerai atidaro - šiaurinukės. Tačiau kai tik parašiau tą žinutę, tai turėjau kelis syk redaguot, kadangi neleido dėt iš birdpix šiaurines zyles ir paprastas pilkas, kažkokiu būdu pakeisdavo link'us į tos pačios zylės nuotraukas iš birdpix. Todėl antram pavyzdžiui googlinau. Ateitį reiks viską googlint jei neatidaro. :?

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-03-13 22:38 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-26 13:14 (Tre)
Pranešimai: 532
Miestas: Žiežmariai - Klaipėda
Cituoti:
Na man gerai atidaro - šiaurinukės. Tačiau kai tik parašiau tą žinutę, tai turėjau kelis syk redaguot, kadangi neleido dėt iš birdpix šiaurines zyles ir paprastas pilkas, kažkokiu būdu pakeisdavo link'us į tos pačios zylės nuotraukas iš birdpix. Todėl antram pavyzdžiui googlinau. Ateitį reiks viską googlint jei neatidaro. :?
Blogai nukopijuoji nuoroda is Birdpixo. jei nori kopijuoti foto tai reik ne adreso juostoje irasyta eilute kopijuoti, bet paspaudus su desiniu klavisu ant nuotraukos, nukopijuoti jos adresa. Nes kai kopijuoji adresu eilute, nusikopijuoja laikinas nuotraukos adresas, ir idejus kam nors nauja nuotrauka i Birdpixa, eilute pasislenka ir adresas rodo jau kita nuotrauka. Kas siandien is tavo nuorodu i birdpixe man rode ir girnoves ir karkalazvirblius :)


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-03-13 22:45 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Cituoti:
Cituoti:
Na man gerai atidaro - šiaurinukės. Tačiau kai tik parašiau tą žinutę, tai turėjau kelis syk redaguot, kadangi neleido dėt iš birdpix šiaurines zyles ir paprastas pilkas, kažkokiu būdu pakeisdavo link'us į tos pačios zylės nuotraukas iš birdpix. Todėl antram pavyzdžiui googlinau. Ateitį reiks viską googlint jei neatidaro. :?
Blogai nukopijuoji nuoroda is Birdpixo. jei nori kopijuoti foto tai reik ne adreso juostoje irasyta eilute kopijuoti, bet paspaudus su desiniu klavisu ant nuotraukos, nukopijuoti jos adresa. Nes kai kopijuoji adresu eilute, nusikopijuoja laikinas nuotraukos adresas, ir idejus kam nors nauja nuotrauka i Birdpixa, eilute pasislenka ir adresas rodo jau kita nuotrauka. Kas siandien is tavo nuorodu i birdpixe man rode ir girnoves ir karkalazvirblius :)
Ačiū, Juliau už pamokėlę. Jau pataisiau. :)

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
StandartinėParašytas: 2013-04-22 12:20 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-04-11 22:12 (Tre)
Pranešimai: 33
Miestas: vilnius
Aš kaip suprantu, šios zylės dabar iš parus į poecile pavirtę.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2015-08-01 21:16 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013-06-25 16:17 (Ant)
Pranešimai: 22
Sveiki, iškilo ir man klausimų identifikuojant šias zyles - ar nuotraukose yra bent viena Šiaurinė pilkoji?
Prikabintas failas:
DSC_0894.JPG
DSC_0894.JPG [ 223.31 KiB | Peržiūrėta 6600 karus(ų) ]
Prikabintas failas:
DSC_1285.JPG
DSC_1285.JPG [ 251.69 KiB | Peržiūrėta 6600 karus(ų) ]
Prikabintas failas:
DSC_2266.JPG
DSC_2266.JPG [ 207.93 KiB | Peržiūrėta 6600 karus(ų) ]


Į viršų
StandartinėParašytas: 2015-08-02 16:07 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Antra ir trečia ne, na, o pirmoji gal ir galėtų būti, bet garantuotai pasakyti kuri čia iš jų sunku (greičiau irgi paprastoji)...


Į viršų
StandartinėParašytas: 2015-08-02 19:18 (Sek) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-02-29 13:36 (Pen)
Pranešimai: 373
Miestas: kaunas
Pirmos galvos kuno santykis panasus i siaurines, bet kad sonai rudi. Cia rebusas.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2015-08-02 23:57 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Mano nuomone visos paprastos.

Jei kalbant konkrečiai apie pirmąją, tai be kita ko, ši turi aiškiai matomą paprastosios pilkosios zylės pagrindinį požymį - baltą antsnapio pagrindą ties "sukandimu", kuris užima iki trečdalio antsnapio. Šis požymis pas britus yra pagrindinis identifikuojant šias dvi rūšis - 98% tikslumu atsižvelgiant vien į antsnapį. Tačiau būtina atsižvelgti į požymių visumą.

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
StandartinėParašytas: 2015-08-03 09:05 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-08-13 22:06 (Pir)
Pranešimai: 294
Ir aš manau, kad visos paprastosios.
Kiek kartų esu matęs ir nufotografavęs abejotinas šiaurinukes, galiausiai visada tai būna paprastosios.
Jos gali būti pasišiaušusiomis plunksnomis (tarsi kresnesnės), turėti plasnojamųjų plunksnų balsvus kraštelius ir kitų šiaurinės požymių.
Bet kai randi tikrai šiaurinę, man niekad abejonių nelieka, kad tai šios rūšies paukščiai.
Jų kūno struktūra visai kitokia ir šaltai melsva spalva neturi šiltų gelsvų ar rusvų atspalvių.


Į viršų
StandartinėParašytas: 2015-08-05 23:03 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013-06-25 16:17 (Ant)
Pranešimai: 22
Supratau :) Ačiū visiems už pagalbą.


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 9 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited