Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

DISKUSIJOS: ar verta naikinti kormoranus?
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=18&t=316
Puslapis 15

Autorius:  KORMORANAS [ 2005-08-07 12:45 (Sek) ]
Pranešimo tema:  DISKUSIJOS: ar verta naikinti kormoranus?

Ką manote apie JUODKRANTĖS KORMORANŲ KOLONIJOS GRIOVIMO DAR BUS? :cry: :evil: :!: AR verta? KĄ mano specai :?: Nujaučiu , kad užsižiebs tikra diskusija :!: MUMS RŪPI VISŲ NUOMONĖ! RAŠYKIT - NESIDROVĖKIT!

Autorius:  KORMORANAS [ 2005-08-07 13:37 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Pareiškiu savo tvirtą nuomonę. Manau ,kad neverta naikinti kormoranų. Įdomią idėją iškėlė vienas Juodkrantės žvejys. Jis nori nusipirkti spec. lako ir kormoranų kiaušinius nulakuoti, kad gemalas nebegalėtų kvėpuoti per lukštą. SĖKMĖS :lol: :!: Ar yra savanorių pasiekti lizdus pušų viršūnėse ir pasiėmus teptuką viską gerai išdažyti? Gal užlipus į tokį aukštį geriau kiaušinį numesti? Žvejų idėjos truputį prasilenkia su realybe.
ORNITOLOGAI siūlo kormoranus baidyti šūviais. Atseit per 20 min. kiaušiniai atšala :( ir paukšteliui ]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]. Man tai gaila tos pilkūjų garnių kolonijos. Baidydami kormoranus, padarys galą ir garniams :cry: :!: ..............

Autorius:  paukstukas [ 2005-08-07 16:34 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Nepritariu kormoranų naikinimui. TAI-VANDALIZMAS! Jų daroma žala yra išpūsta! Sunykusių pušų plotas yra niekis palyginti su nelegaliais kirtimais! Brakonieriai daugiau sužvejoja žuvų nei kormoranai! Neverta lyginti žalos kurią padaro brakonieriai-elektrikai, ar brakonieriai-sprogdinojai! Be to, kaip suprasti, kad kormoranas yra žalingas? Tai natūralu, kad jis ėda žuvį. O tie žmonės kurie naikins kormoranus, amno akyse bus vandalai!

Autorius:  vygantas [ 2005-08-08 06:21 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Vaikinai, čia joks naikinimas. Tai yra tik populiacijos gausos reguliavimas.

Autorius:  das [ 2005-08-08 16:03 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

pritariu Vyganto pastabai, taciau tikrai reikia buti atsargiems, kad neperlenkti lazdos, tiek paciu kormoranu, tiek ir kitu su jais susijusiu pauksciu atzvilgiu.
Manu, kad tai turi buti daromo labai pamazu ir metodiskai. Tiesa nepamirsti, kad daugejant vienos rusies individu tiek pat dideja ir galimybe jiems susirgti, kokia nors liga ar igyti kita naturalu priesa :wink:, taigi galimas ir variantai, kai susijunks keli reguliavimo mechanizmai, tai ligos ir zmogaus veikla, o tuomet pasekmes tikrai gali buti neprognozuojamos :cry:

Autorius:  Remigijus [ 2005-08-08 16:15 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Kiek man teko girdėti įvarių interviu ir skaityti straipsnių, tai kartais kažkaip įtartinai tas reikalas atrodo. Būtų įdomu sužinoti vietinių ornitologų nuomones apie kormoranų daromas bėdas, nes skaitant ir girdint jaučiasi tendencingos nuomonės (iškerpama dalis interviu, pridedama komentarų "nuo savęs") ir apima toks jausmas, kad to naikinimo kažkam reikia. Juk yra toks dalykas, kaip juodoji žurnalistika ir užsakomieji straipsniai :? O ir susigriebta kažkaip vėlokai :?

Autorius:  KORMORANAS [ 2005-08-08 17:26 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Pritariu Remigijui. Tas reikalas kazkoks keistas :twisted: . Juodkranteje yra pauksciu ziedavimo stotis. Kazi ka mano vietos zieduotojai? Gal kas pazystat ka is tu krastu?

Autorius:  das [ 2005-08-08 17:38 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

pazystam ir ne viena, lei idemiai skaitei si foruma, tai apie kormoranus buvo prabilta ir kitoje temoje "spaudozvalga", kur interviu buvo imtas is Jurate :wink: , kaip bebutu keista, tai ir siame forume tokia yra :wink: . Be ziedavimo stotis su kormoranu kolonija nelabai ka bendro turi, tik tiek, kad niekaip ju nepavyksta pagauti :wink: . Nors gal jau ir pasiseke, laikiu ziniu is Jurates ar Pareigio :!:

Autorius:  elmaras [ 2005-08-08 20:08 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Kažko tai nekertu :? , kormoranai kažkokiu budu medžius naikina :?: :? , ir visas žuvis suryja :?: , jie ka," naujieji" bebrai :?: , o nelegalios statybos ir kirtimai , brakonieriavymas :evil: ten ką , normalus gyvenymo budas :?: . Kažko tai paukščiai užkliuvo . Taigi ju nera kam ginti , geru dėdžiu seime neturi ,patys tinkamiausi atpirkimo "ožiai" , o po visu šiuo reikalu , galyma juodus darbelis tyliai prasukti . Po kokio skandaliuko kas nors , po laiko ir išlenda :wink: . Čia tokiu lietuvišku varijantu kvepia :evil:

Autorius:  Andrius [ 2005-08-09 07:54 (Ant) ]
Pranešimo tema: 

Ne karta esu girdejes protingus zmones taip sakant:" beveik nepasitaiko, kad zmogus isikistu i gamta(su gerais ar blogais ketinimais) ir nesukeltu ko nors neprognozuojamo, nepadarytu zalos, geriausia, ka zmogus gali padaryti, kuo maziau kistis". As manau, kad koki genialu buda lietuviai be sugalvos, vis tiek po to kas nors LABAI NEGERO islis. Taigi straipsniuose patys naikinimo entuziastai(as taip supratau, kad jie) sako, kad populiacija stabilizuojasi. TAI KO LIST?

Autorius:  Jūratė [ 2005-08-09 10:49 (Ant) ]
Pranešimo tema: 

naikinimo entuziastai-didžioji tautos dalis. pasiskaitykite straipsnių komentarus. didžiausią triukšmą kelia žvejai, miškininkai ir medžiotojai pramogautojai. žvejai nusprendė kormoranus paversti atpirkimo ožiais dėl sumažėjusių žuvies resursų. šalia jų brakonieriavimo mastų, kormoranai 0. beje niekas nekalba apie kirus, didžiuosius dančiasnapius- juk žuvlesiai. tie patys pilkieji garniai žuvim maitinasi. beje kormoranai ima lengviausiai prieinamą žuvį ir tą, kurios tuo metu daugiausia. lenkijoj pagrindinę jų raciono dalį sudaro juodažiotis grundalas-invazinė, greitai plintanti rūšis, kuri jau plinta ir pas mus. ar tik nepulsim atstatinėti "sureguliuotos" kormoranų populiacijos, kad praretintų invazinės rūšies gretas.
miškininkams gaila miško. mat čia neleidžia medžio jiems nusipjauti, o kormoranai tokius plotus nudžiovino ir niekas nieko. juk sausi medžiai-negražu. kormoranai įsikūrė Juodkrantės sengirės pakraštyje. medžiai ten tikrai įspūdingi. kai kurių pušų amžius virš 200 metų. tiesa, nudžiūvusių pušų vietoje jau formuojasi ąžuolynas.
medžiotojai mėgsta pyškinti. jiems į kraują įaugę viską "reguliuoti". nušauk kormoraną- tapsi tautos didvyriu, visi tave girs, pavaišins.
kormoranų kolonijoj ir kaiminystėj gyvena jūrinis erelis, uldukai, juodoji meleta(niekas jos neišstūmė), pilkieji garniai (virš 300 lizdų) paprastoji medšarkė, varnėnai ir daug kitų mėgstančių uoksus ir šabakštynus. bet kai bus baidomi kormoranai, kitiems gyvūnams turbūt praneš ir jie ramiai tupės lizduose.

Autorius:  Remigijus [ 2005-08-09 15:48 (Ant) ]
Pranešimo tema: 

Jūrate, o ar nebandėte išdėstyti savo požiūrio kuriame nors didesniame dienraštyje ("Lietuvos ryte", "Respublikoje") ar per telvizijos laidą ir taip sukritikuoti dabar peršamą nuomonę? Po to, kai pradės naikinti, jau gali būti ir per vėlu.

Autorius:  kests [ 2005-11-13 21:00 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

na mano nuomone ju saudyti tikraj nerekia- pakaktu ir apmazinti ju populiacija ir tiek. :!:

Autorius:  tadaz [ 2005-12-16 16:07 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Man visas šitas kormoranų holokaustas kelia pyktį. Nespėjo praeit tie laikai, kai buvo be galvos naikinami plėšrieji paukščiai, o dabar vėl kišimės? Matyt tokia žmogaus prigimtis - visą savo kaltę (pvz. dėl žuvies Kuršmarėse mažėjimo) suverst kam nors kitam. Aš pats esu prisiekęs meškeriotojas, dažnai varau į marias ir matau, kokio lygio yra vandens tarša, o ypač BESAIKĖ verslinė žvejyba :evil:

Autorius:  Andrius [ 2005-12-16 16:56 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

As is vis dar neisgirdau nei vienos rimtos priezasties siai nesamonei, o kelios nerimtos,kurias girdejau,tai vien ekonomines ir tikrai ne ekologines. Kodel isivaizduojam,kad geriau uz gamta sutvarkysim?Gi dabartine populiacija(ir zymus pagausejimas visoj europoj) visiskai naturalus procesas, tai ka cia reguliuot?? Neseniai visi (na turbut ne visi) verke ir saugojo, koks retas kormoranas,o vos tik pagausejo jau begam saudyt ir reguliuot. Susireguliuos patys!

Autorius:  elmaras [ 2005-12-16 22:00 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Tai greit visus paukščius reiks reguliuot , padaugėjo zylių žypt ir sumažinom , darbo bus :shock: , o rimtos problemos palauks :roll: . :evil: :evil: :evil:

Autorius:  Darius N. [ 2005-12-16 22:09 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Cituoti:
Matyt tokia žmogaus prigimtis - visą savo kaltę (pvz. dėl žuvies Kuršmarėse mažėjimo) suverst kam nors kitam. Aš pats esu prisiekęs meškeriotojas, dažnai varau į marias ir matau, kokio lygio yra vandens tarša, o ypač BESAIKĖ verslinė žvejyba :evil:
Kiek žinau, viena svarbiausių žuvies sumažėjimo Kuršmarėse priežasčių yra marių pasūrėjimas dėl Klaipėdo uosto kanalo gilinimo :evil: . Žuvis pasitraukia į Karaliaučiaus pusę, ypač kai šiauriniai vėjai privaro daug jūros vandens. Tą supranta ir žvejai, tačiau su uostu nepakariausi, o štai kormoranams "holokaustą" galima surengti...

Nors... gaila man žiūrėti į vis naujas džiūstančias Juodkrantės sengirės pušis :( Pilna jų jau ir Aukštaitijoj, ir ne tik tvenkiniuose, jaut ir didesnių ežerų salose medžius džiovina :( Greičiau jie ten patys "susireguliuotų" nuo kokių parazitų :?

Autorius:  das [ 2005-12-17 03:13 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Nelabai suprantu, kuo nudziuvusios pusys jau tokios negrazios :wink: , tokiu ir miske galima rasti tik nudziuvusiu del kitu priezasciu.

Autorius:  Darius N. [ 2005-12-17 20:14 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

Dėl skonio nesiginčijama :? Pavieniai sausuoliai žinoma vertingi, bet kormoranai sengirę žudo ištisais plotais :(

Autorius:  das [ 2005-12-17 22:37 (Šeš) ]
Pranešimo tema: 

po to, kai iskertami ju jau pamegti medziai :wink:

Puslapis 15 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/