Vytautai, nesikarščiuok.

Protinga diskusija visada yra gerai, tik taip galima prieiti teisingą variantą (nors mielai aš joje nedalyvaučiau).
Cituoti:
Na taip tie, kas dirba stotyje šansų surasti vieną ar kitą rūšį turi tikrai daugiau, bet gal tada reiktų visai uždrausti jų dalyvavimą?
1. Niekas net neminėjo nieko panašaus apie draudimą dalyvauti žieduotojams. Anaiptol, kuo daugiau dalyvių, tuo smagiau.
Cituoti:
Be to, kad ir bus įvestas laiko tarpas manau čia vėlgi atsiras spragos. Kaip žinoti ar pamatytas paukštis yra tikrai tas pats kurį paleidai, kad ir prieš 5 min? Tai reikštų, kad tiek laiko kiek bus priimta, nebus galima registruoti nė vieno tos rūšies paukščio, kuris tą dieną buvo žieduotas? Tarkim sugaunam ryte geltonbrūvę pečialindą, o po valandos dar vieną pamatau krūmuose, tik nepastebiu ar ji žieduota, tai vadinas jos vesti negalėsiu? O taip tikrai pasitaiko... Gal tą dieną buvo 2 skirtingi paukščiai?
2. Čia spragos nematau. Turėtum vadovautis lygiai ta pačia taisykle kaip ir vesdamas rūšį į naujausius stebėjimus. Ar tu kiekvieną pamatytą pečialindą vedi, kaip naują, neįsitikinęs ar ji nėra ta pati kurią ką tik paleidai? Čia lygiai taip pat - svarbiausia objektyvumas. Juo labiau jei tų geltonbrūvių jau po kelias per dieną eina, tai manau pavyks pamatyti per rudenį bent vieną tikrai.
Cituoti:
Dar kas liečia paukščio ieškojimo pastangas, tai gal tikrai reiktų neleisti registruoti ir kitų stebėtojų atrastų paukščių. Nes užsitvičinimas irgi paprastai daug laiko ir pastangų nereikalauja.
3. Twitchinimas. Skirtumas tarp twitcho ir paukščio tinkle yra gana ryškus. Važiuodamas į twitchą tu tik žinai, kad ten tas paukštis buvo, tačiau rizikuoji jo nuvažiavęs nerasti, kadangi tai yra laisvas paukštis ir jis elgiasi natūraliai. Jei jam nepatiks ta teritorija, žmonės, ar kitos sąlygos, jis visada turi galimybę išskristi kitur. Visai kitaip kai paukštis tinkle laukia stebėtojo, neturėdamas galimybės natūraliai elgtis. Daugeliu atvejų jis tiesiog praskristų nepastebėtas.