Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Varnos
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=6&t=407
Puslapis 11

Autorius:  Ausrine Marija [ 2006-06-12 15:05 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Varnos

Gal kas nori auginti jau apsiplunksnavusi, bet is lizdo iskritusi varniuka?

Autorius:  Myletojas [ 2006-06-12 15:28 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Ar jis labai mažas? Gal tėvai patys juo pasirūpintų? Užkėlus kur aukščiau galbūt tėvai atsilieptų į jo balsą ir pamaitintų. Ar jau jis senokai paimtas ir šaukštai po pietų?

Tokiu atveju jei neatsirastų kas juo pasirūpintų ir paukštis Kaune ar netoli Kauno aš jį ko gero prilausčiau, nors turiu labai "vriednus" kaimynus ir tik dėl to priimti garsiarėkius paukščius man problematiška.

Autorius:  Ausrine Marija [ 2006-06-12 15:48 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Jau jis pas mus nuo ryto. Lizdo tai nepastebejome ir parsineseme namo. O i Kauna nugabenti nelabai galime nes gyvename Vilniue.

Autorius:  paukstelis [ 2006-06-12 18:22 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

geriausiai ji palikti ten kur buvo tik auksciau pakyleti bet jei ten netinkama vieta tada reiketu ji pasert arba nuvesti zmonems kurie galetu juo labiau pasirupinti :wink:

Autorius:  elmaras [ 2006-06-12 21:48 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Nu jo , info stoka pasireiškia :evil: , žmonės būkit geri nebegelbėkit vargšų jauniklių , jie tikrai yra prižiūrimi tėvų , aišku sveikintina meilė gamtai , bet ne iki tokio lygio , paukščiai savo vaikus prižiūri geriau negu kai kurie žmones , geriau reikėjo kur aukščiau ikelt į kokį medį .

Autorius:  paukstelis [ 2006-06-13 13:33 (Ant) ]
Pranešimo tema: 

butu geriau jei zmones pries rasydami pasiziuretu ankstesnes zinutes arba pasimokytu is kitu klaidu :? :!:

Autorius:  zvejys [ 2006-06-30 19:54 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Žvejų forume gavau užklausimą kaip išmokyti varniuką savarankiškumo :roll: :lol:

citata :

Reikalingas patarimas :!:
Gal kas žinot kaip išmokyti varniuką pačiam susirasti lesalo
Taip jau atsitiko, kad prieš pusantro mėnesio dukra vedžiodama šunį krūmuose rado vienišą mažą varniuką. Suaugusių varnų arti nesimatė ir per pusdienį nepasirodė, nors šiaip kelios poros kasmet ten išveda vaikus ir jais rūpinasi bei aršiai gina - pačiam vieną sykį apdraskė galvą, kai norėjau prieiti arčiau prie varniukų. Teko girdėti, kad jei koks varniukas pavėluotai išsirita ir nespėja su kitais kartu augti, tai varnos juos palieka. Kadangi tame pušinėlyje pastoviai šmirinėja tuntai benamių kačių, tai pagailo paukščiuko ir parsinešėm namo, padariau kieme voljerą ir apgyvendinom kol paaugs. Paukštis buvo sveikas, tik labai išbadėjęs. Bet greit pasitaisė, apsiprato, dienas leidžia šokinėdamas ant padarytų laktų, labai patinka maudytis pripiltoje vandens vonelėje, patinka tvarkytis - turi visokių blizgučių, tai juos tai visus suslapsto, tai vėl suieško ir vieną krūvą susideda. Vakarais nunešdavom ant kopų ir pamažu išmokinom skraidyti.
Prieš gerą savaitę nusprendėm, kad jau laikas paleisti į laisvę, skraidyti jau gerai moka, iš lėkštelės pats lesa, pamislyjom - prisijungs prie savo gentainių būrio ir nepražus. Bet gaunasi taip - paleistas jis mielai nuplasnoja į didžiausius medžius ir net nežiūri atgal, bet po dienos ar dviejų, jau gerokai išbadėjęs kažkokiu būdu atranda kelią atgalios, įsitaiso šalia augančiame gluosnyje ir suruošia bado koncertą! Pats nesnusileidžia, bet jam pakišu šešiametrinį teleskopą - jis įsikabina su snapu į galą ir taip partempiu jį iki žemės. Paatostogauja porą dienų voljere, atsišeria, išsimaudo ir vėl viskas iš pradžių! Šiandien jau trečią kartą sugrįžo, visas apdaužytas, apibraižytas ir kaip visada peralkęs. Nusprendžiau nebepaleisti, kol kaip nors neišmoks pats pasirūpinti lesalu.
Gal kas kada auginot varniuką? Gal galit patarti kaip jį išmokyti savarankiškumo? Kaip tai daro tikros varnos esu ne kartą stebėjęs, bet vargu ar man pavykstų viską autentiškai atkartoti :lol: :oops:

Autorius:  linius [ 2006-06-30 20:43 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

akivaizdus pavyzdys, kad nereikia "gelbėt "našlaičių""...

Autorius:  rex [ 2006-06-30 21:27 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Paaugęs varniukas rudeniop ar žiemop pats turėtų po truputėlį atjunkti nuo žmonių, jei nebus ilgai laikomas narve, o galės laisvai skraidyti. Pastebėjus, kad jis jau savarankiškai pradeda susirasti maisto, reiktų jį mažiau lepinti. Ypač praverstų, jeigu jis turėtų galimybę susidėti su savo gentainiais, kurių paprastai prie namų netrūksta.

Autorius:  Andrius [ 2006-07-02 20:31 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

Panasi situacia kazka buvo su sarkiuku pas mus kaime. Grizdavo pavalgyt, duodavom, bet gyveno laisvai. Kuo toliau, tuo reciau grizdavo, kol galiausiai nebegrizo(tikiuosi,kad laimingai jam baigesi).

Autorius:  paukstelis [ 2006-07-03 10:52 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Tikekimes kad pasidare visiskai savarankiskas o ne kate sutiko :wink:

Autorius:  paukstelis [ 2006-07-03 10:53 (Pir) ]
Pranešimo tema: 

Atsiprasau kad truputi padauginau vis tas internetas :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/