Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-19 05:29 (Ant)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kikilis
StandartinėParašytas: 2018-02-19 17:00 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2016-06-10 11:07 (Pen)
Pranešimai: 39
Miestas: Vilnius
Sveiki,

šią žiemą kaip visada lesinu paukščius. Gyvenu Vilniuje. Dar pačioje pradžioje žiemos pastebėjau atskrendantį kikilį (patiną) su kažkokia bloga koja. Tarsi apkerpėjusi būtų. Jis į lesyklėlę niekada neskrisdavo, visada tik ką nuo žemės rasdavo lesdavo. Šiandien jis trenkėsi į mano langą ir mirė. Man labai liūdna, nes kai berdavau sulėgrąžas, galvodavau, kad kaip gerai, jog jis atskrenda ir palesa, gal ištemps iki žiemos.

O mano klausimas yra toks - ar kikiliai išvis žiemoja Lietuvoje? Nes jis tik vienas visada būdavo. Ir kodėl jis neišskrido? Ar kalta ta liga ant jo kojos? Ir šiaip, kur gyvena paukščiai žiemą? Nes vakarais vis žiūriu į visokius medžius, bet jų nepastebiu. Drėvių juk nėra tiek daug, kad galėtų visi sulysti. Suprantu, kad kai kurie inkiliukuose glaudžiasi. Bet tarkime aplink mano namus tai inkilus galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: Kikilis
StandartinėParašytas: 2018-02-20 01:00 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2016-06-10 11:07 (Pen)
Pranešimai: 39
Miestas: Vilnius
Pasiskaičiau daugiau apie tą ligą - užsienio forumuose rašo, kad tai papilomos virusas, dažniausiai pažeidžiantis kikilius ir tik vieną iš kojų. Būtent taip ir buvo šiuo atveju. Ar reikia imtis kažkokių švaros priemonių lesyklos vietoje? Ar tas virusas gali persiduoti kitiems paukščiams? Ar pavojingas žmogui, jei vistiek yra kontaktas beriant lesalą į lesyklą?


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited