Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Kikilis
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=9&t=3833
Puslapis 11

Autorius:  Dede [ 2018-02-19 17:00 (Pir) ]
Pranešimo tema:  Kikilis

Sveiki,

šią žiemą kaip visada lesinu paukščius. Gyvenu Vilniuje. Dar pačioje pradžioje žiemos pastebėjau atskrendantį kikilį (patiną) su kažkokia bloga koja. Tarsi apkerpėjusi būtų. Jis į lesyklėlę niekada neskrisdavo, visada tik ką nuo žemės rasdavo lesdavo. Šiandien jis trenkėsi į mano langą ir mirė. Man labai liūdna, nes kai berdavau sulėgrąžas, galvodavau, kad kaip gerai, jog jis atskrenda ir palesa, gal ištemps iki žiemos.

O mano klausimas yra toks - ar kikiliai išvis žiemoja Lietuvoje? Nes jis tik vienas visada būdavo. Ir kodėl jis neišskrido? Ar kalta ta liga ant jo kojos? Ir šiaip, kur gyvena paukščiai žiemą? Nes vakarais vis žiūriu į visokius medžius, bet jų nepastebiu. Drėvių juk nėra tiek daug, kad galėtų visi sulysti. Suprantu, kad kai kurie inkiliukuose glaudžiasi. Bet tarkime aplink mano namus tai inkilus galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti.

Autorius:  Dede [ 2018-02-20 01:00 (Ant) ]
Pranešimo tema:  Re: Kikilis

Pasiskaičiau daugiau apie tą ligą - užsienio forumuose rašo, kad tai papilomos virusas, dažniausiai pažeidžiantis kikilius ir tik vieną iš kojų. Būtent taip ir buvo šiuo atveju. Ar reikia imtis kažkokių švaros priemonių lesyklos vietoje? Ar tas virusas gali persiduoti kitiems paukščiams? Ar pavojingas žmogui, jei vistiek yra kontaktas beriant lesalą į lesyklą?

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/