Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Zylės - rūšys ir porūšiai
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=9&t=546
Puslapis 11

Autorius:  orbitas [ 2008-02-01 09:16 (Pen) ]
Pranešimo tema:  Zylės - rūšys ir porūšiai

cia galetumete pasidalinti savo patirtimi, kaip identifikuoti pilkaja ir siaurine pilkaja zyles. Suprantu, kad skaitant apibudintoja skiriamieji pozymiai yra gana aiskus, bet tai tik teorija, praktijoje vaizdas radikaliai pasikeicia, ypac kai truksta saules svieso. Gal turite savo "paslapciu" kaip nesunkiai butu galima jas apibudinti? :?:

Autorius:  Myletojas [ 2008-02-01 10:09 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Na reikia tik kiek pasipraktikuoti ir tuomet šias zyles atskirti galima ne taip sunkiai. Man asmeniškai jau pirmas įspūdis daug palieka: šiaurinė pilkoji zylė kaip taisyklė kur kas ryškesnė, kontrastingesnė, daugiau balta atrodo, drąsi, smalsi. Paprastoji pilkoji rudesnė-rausvesnė (pilvas ir jo šonai), mažesne galva, kompaktiškesnė, sunkiau pastebima (ta prasme, mažiau krentatnti į akis). Gali būti, kad šiaurinės kelių tipų yra arba dalis tikrai iš šiaurės atmigruoja ir galbūt gali kiek skirtis nuo vietinių, nes kartais jaučiasi, būtent tos šiaurietiškos savybės - ryškumas ir nebailumas.
Na, bet tai mano tokie asmeniški pastebėjimai. Gal kitiems kitaip atrodo arba skirtumai gal net nuo regionų kažkiek gali priklausyti...Gal dar kas pakomentuos ir susidarysi bendrą nuomonė.
Na, o tikslesnis atpažinimas - baltos juostelės pas šiaurinukę sparnuose plunksnų kraštuose.
Beje šiemet jau daug mačiau paprastųjų pilkųjų, o šiaurinė dar nepasitaikė, nors matydavau jų tikrai nemažai.

Autorius:  orbitas [ 2008-02-01 11:09 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

pas mane lesykloje kartas nuo karto tik 1 paprastosios pilkosios zyles egzempliorius apsilanko, siaurines neteko dar matyti, matyt jos nors ir drasesnes yra, bet miestu truputeli privengia.

Autorius:  Egle [ 2008-02-01 13:23 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Dar labai geras pozymis-balsas.Siaurine net nemacius is balso atskirt nesunku,be to,jos i medzius patarskent megsta,"seilinukas"ju didesnis ir i apacia isplatejantis,ir spalva skiriasi,ne tik apacios,bet ir virsaus-siaurines sviesiau ir salciau pilkos,o paprastosios rusvai pilkos.Na,dar i skruostus galima atkreipt demesi,bet cia jau kiekvienas apibudintojas tuos klasikinius pozymius apraso.

Autorius:  rex [ 2008-02-01 13:56 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Stebėdamas pilkasias zyles visada laukiu kol stebima zylė atsuks sparną iš viršaus - šiaurinės mažųjų plasnojamųjų pluksnų balsvi kraštai visada yra aiškai matomi. Tai pagrindinis ir aiškiausias požymis jei nėra balso. Kiti požymiai yra mažiau aiškūs ir nepatyręs gali matyti tai, ką jis nori matyti :) Jeigu išgirdote pratisą balsą dėėė..dėėė..dėėė, būkite tikri, kad tai šiaurinė zylė :wink:

Autorius:  orbitas [ 2008-02-01 14:10 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

aciu uz issamius paaiskinimus. :)

Autorius:  VytautasZ [ 2008-02-01 17:35 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Man irgi problematiska identifikuoti pilkasias zyles :)
Pridedu nuorodas i dvi nuotraukas. Man jose esancios zyles atrodo tokios panasios. o pasirodo - viena siaurine :D
http://www.birdpix.lt/displayimage.php? ... =0#nav_pic
http://www.birdpix.lt/displayimage.php? ... =3#nav_pic

Autorius:  Egle [ 2008-02-01 18:22 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Jeigu ziuret i sias nuotraukas,tai matosi siaurines sviesus mazuju plasnojamuju plunksnu(secondaries) krastai(apie kuriuos rex ir Myletojas rase),jie atrodo lyg sviesi juostele.Virsugalvio juodumas siu zyliu skirtingas(paprastosios pilkosios-zvilgantis),bet is tiesu naturoj tai lengviau atskiriami dalykai,negu daznose nuotraukose,nes gyvai gali pamatyti pauksti ivairiose pozose,isgirsti balsa ir tt. :) .Beje,prie sios temos.Daug Europos saliu jau pakeite siu zyliu lotyniskus pavadinimus is Parus i Poecile,taigi jau turim pavadinimus Poecile montana ir Poecile palustris :lol: .

Autorius:  Armandas N. [ 2008-02-03 19:15 (Sek) ]
Pranešimo tema: 

man atrodo,ka su zyliu vardais (lotyniskais) bus tas pats kaip ir su kiru...visi pakete,Lietuva ne :roll:

Autorius:  ArvyydasS [ 2008-05-11 20:03 (Sek) ]
Pranešimo tema:  Zylės

Jei teisingai įvardinau - čia šiaurinė pilkoji zylė. Tik pirmą sykį matau su tokiomis dėmėmis ant šonų.

http://www.dantis.tvk.lt/4images/detail ... 8e6c6afc64

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/