Lietuvos ornitologų draugijos forumas
http://forum.birdlife.lt/

Ūsuotosios zylės - porūšiai
http://forum.birdlife.lt/viewtopic.php?f=9&t=597
Puslapis 11

Autorius:  JuliusM [ 2009-01-02 21:05 (Pen) ]
Pranešimo tema:  Ūsuotosios zylės - porūšiai

Šiandien Ilgės ežero properšoje, Elektrėnų sav. apie 140 klykuolių, apie 70 didžiųjų dančiasnapių, 7 žilosios antys, 2 rudagalvės antys,
Taip pat nendrynuose apie ilgės ežerą apie 10 ūsuotojų zylių, viena iš patelių turėjo tamsią nugarą ir galvą (kaip Collins Bird Guide). Idomu kiek ir kaip ji yra paplitusi Lietuvoje, ar čia panašiai kaip su ilgauodegių zylių Europiniu porūsšiu?

Paveikslėlis

Autorius:  Myletojas [ 2009-01-02 21:39 (Pen) ]
Pranešimo tema: 

Cituoti:
Taip pat nendrynuose apie ilgės ežerą apie 10 ūsuotojų zylių, viena iš patelių turėjo tamsią nugarą, ir galvą. Idomu kiek ir kaip ji yra paplitusi Lietuvoje, ar čia panašiai kaip su ilgauodegių zylių Europiniu porūsšiu?
Kiek žinau tai ne. Nors yra išskiriama keletas šios rūšies zylių porūšių, tačiau jų fenotipas nesusijęs su tomis tamsiomis dėmėmis, kadangi bet kurio porūšio paukščių spalvos intensyvumas gali būti skirtingas. Nežinau kodėl taip yra - priežastys gali būti kelios.
Na, bet Lietuvoje šias zylutes verta patyrinėti, nes kaip tik čia eina tokia juosta, kur nėra žinoma (bent mano žiniomis, gal kas ir tyrė, nežinau) koris porūšis čia paplitęs ar biarmicus ar russicus.
reikėtų plačiau tuo pasidomėti, nes pavartęs kolinsą nieko gero neradau...Tačiau užsienio foruimuose pvz. Latvių ir kituose galima buvo aptikti, kad Lietuvoje kaip ir paplitęs russicus porūšis, tačiau iš kur šie duomenys nežinau...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/