Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-19 05:49 (Ant)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-09-28 18:22 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Išlaužo dalinai nuleistame tvenkinyje šimtai pempių, dešimtys gaidukų, apie 20 juodkrūčių bėgikų, keliolika mažųjų bėgikų, pora teminko bėgikų, pora dirvinių sėjikų, pavienės kitos neretos rūšys.

Gal kas žino kaip Lietuvoje dažnai paplitę Calidris alpina porūšis Schinzii traukimo metu? Kadangi vyrauja jauni individai, ko gero sunku pasakyti :roll:


Paskutinį kartą redagavo Myletojas 2008-09-28 18:30 (Sek), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-09-28 19:47 (Sek) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Cituoti:
Išlaužo dalinai nuleistame tvenkinyje šimtai pempių, dešimtys gaidukų, apie 20 juodkrūčių bėgikų, keliolika mažųjų bėgikų, pora teminko bėgikų, pora dirvinių sėjikų, pavienės kitos neretos rūšys.

Gal kas žino kaip Lietuvoje dažnai paplitę Calidris alpina porūšis Schinzii traukimo metu? Kadangi vyrauja jauni individai, ko gero sunku pasakyti :roll:
Vakar Islauze dirviniu sejiku minimum 80 matem.Buvo ir du jauni juriniai sejikai bei 5 juriniai kirlikai.O del schinzii,tai tikrai pasitaiko,siandien Vokej vienas buvo(dar neissiseres),bet stebint jauniklius,tai tikrai turbut neimanoma nusistatyti porusi.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-09-29 13:07 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Cituoti:
Išlaužo dalinai nuleistame tvenkinyje šimtai pempių, dešimtys gaidukų, apie 20 juodkrūčių bėgikų, keliolika mažųjų bėgikų, pora teminko bėgikų, pora dirvinių sėjikų, pavienės kitos neretos rūšys.

Gal kas žino kaip Lietuvoje dažnai paplitę Calidris alpina porūšis Schinzii traukimo metu? Kadangi vyrauja jauni individai, ko gero sunku pasakyti :roll:
Vakar Islauze dirviniu sejiku minimum 80 matem.Buvo ir du jauni juriniai sejikai bei 5 juriniai kirlikai.O del schinzii,tai tikrai pasitaiko,siandien Vokej vienas buvo(dar neissiseres),bet stebint jauniklius,tai tikrai turbut neimanoma nusistatyti porusi.
Jei yra galimybe, pasiziurekit porusius, nes tai isskirtines vertes informacija, mat schinzii porusi kiti priskiria kategorijai "ant isnykimo ribos", t.y. globaliai nykstantis. Tuo tarpu alpina yra ypac gausi su didejancia gausa. kartu primenu savo sena prasyma del Anser f. fabalis porusio, nes dbr neturim patikimos informacijos apie skaicius. jei turetumem, galetumem tokias vietas siulyti PAST, nes dbr kaip tik pats laikas


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-09-29 13:15 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Jei gerai pamenu,tai daugmaz pries metus,t.y.rugsejo-spalio men. maciau viena aisku schinzii tuose paciuose Islauzo tvenkiniuose.Siaip tikrai didzioji dalis yra alpinos... P.S.Vytautui J.sveikinimai su kojuko stebejimu,saunu,kad Lietuvoje tilvikiniu sarasas pasipildo :lol: !


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-09-29 15:02 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Schinzii manau, kad yra juodkrūčių, tačiau bėda tame, kad visgi atskirti juos sunku (greitai juda, dažnai stebimi iš tolo), snapo ilgis varijuoja šiek tiek ir lyties atžvilgiu, ne tik porūšių; spalva priklauso šiek tiek ir nuo apšvietimo, o dar ir subjektyvumo faktorius kažkiek lemia.
Vsigi, man atrodo, kad aš juos stebiu beveik visur, tačiau patikimai identifikuoti ko gero, dažniausiai neįmanoma...


Na, o Vytautui nuoširdžiausi linkėjimai: tikėjausi ir aš išvysti šį paukštelį, bet Vytautas eilinį kartą aplenkė :P


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-09-29 16:58 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:03 (Pen)
Pranešimai: 231
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Schinzii manau, kad yra juodkrūčių, tačiau bėda tame, kad visgi atskirti juos sunku (greitai juda, dažnai stebimi iš tolo), snapo ilgis varijuoja šiek tiek ir lyties atžvilgiu, ne tik porūšių; spalva priklauso šiek tiek ir nuo apšvietimo, o dar ir subjektyvumo faktorius kažkiek lemia.
Vsigi, man atrodo, kad aš juos stebiu beveik visur, tačiau patikimai identifikuoti ko gero, dažniausiai neįmanoma...


Na, o Vytautui nuoširdžiausi linkėjimai: tikėjausi ir aš išvysti šį paukštelį, bet Vytautas eilinį kartą aplenkė :P
Siaip dabar keliau budinti, nes sunku atsirinkti panasaiusius tarp greitai lakstanciu. is tikruju geriausias laikas yra pavasari, kuomet pirmiausia atsirenki su balzgana juoda krutine, o tada ziuri kitus pozymius. taip lengva 'nufiltruoti' didele dali alpina, kuriu krutine ryskiai juoda. bet mano buvo tik pastebejimas, kad tai kurioms rusims labai svarbu, kad stebetojai nurodytu ir porusius.
Ir A.f.fabalis nepamirskit :)


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited