Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 08:38 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 152 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4 5 68 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 15:01 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-05-17 15:41 (Ket)
Pranešimai: 625
Miestas: Biržai
1-oje vietoje "Pauksciai", nes labiau atspindi turini , 2-oje "Tikutis" , pastarasis tikrai asocijuojasi su "Lutute", bet kartu ir su tokio pat pobudzio (profesionalesniu) suomisku "Tringa" , be to, kaip kazkas sake zurnalas bus tik 4 kartus per metus, ir skaitys ir lauks jo besidomintys, pavadinimas tik suteiks estetinio grozio.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 15:16 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Aš, jei galimybė yra, teikiu prioriteta tam pavadinimui, kuriame nėra lietuviškų simbolių.
Šiuo atveju nedaug turiu info apie žurnalą ir jo skaitytojus. jei tai bus tik lietuviškas žurnalas, be literatūros nuorodų straipsniuose ir skirtas plačiai visuomenei - balsuočiau už "Paukščiai" (nes kas tas tikutis dauguma nesupras), o jei žurnalas skirtas ornitologams - aš už "Tikutis".


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 15:19 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-06-12 13:18 (Šeš)
Pranešimai: 892
Miestas: Ventės Ragas
apie žurnalą kad būtų aiškiau:
2009 Nr.1 turinys (pradžiai manau to pakaks)

PATARIMAI
Remigijus KARPUŠKA. Pradedančiajam ornitologui.................5

ORNITOFAUNISTINIAI STEBĖJIMAI
Ornitofaunistiniai stebėjimai Lietuvoje. 2008-2009 metų žiema......................................................................................................8
Ornitofaunistiniai stebėjimai kaimyninėse šalyse. 2008 m. gruodis - 2009 m. vasaris................................................................17
Kęstutis SIAURUKAS. Raiboji pelėda Svencelėje......................19

NAUJOS PAUKŠČIŲ RŪŠYS LIETUVOJE
Saulius KARALIUS. Laibasnapis kiras (Larus genei)..............20

PAUKŠČIŲ ŽIEDAVIMAS
Ričardas PATAPAVIČIUS. Kakliniais žiedais žieduotos baltakaktės žąsys..............................................................................21

LAUKIAME JŲ IR LIETUVOJE
Saulius KARALIUS. Ar atrasime didijį purplelį Lietuvoje?....22

ORNITOLOGINĖS KELIONĖS
Milda ŠNIAUKŠTIENĖ, Laimonas ŠNIAUKŠTA. Stebėti retenybių - į Švediją..........................................................................25

PAUKŠČIŲ APSKAITOS
Eglė PAKŠTYTĖ. Dirvinių sėjikų (Pluvialis apricaria) ir pempių (Vanellus vanellus) apskaita Lietuvoje 2008 metų rudeni....................................................................................26

ĮDOMYBĖS
Vytautas PAREIGIS. 2008 m. stebėtį neįprastos išvaizdos kirai.....................................................................................................30

Kai kuriems straipsniai yra santrauka anglų kalba


Paskutinį kartą redagavo Vytautas JUSYS 2009-04-01 15:23 (Tre), redaguota 2 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 15:19 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-09-25 12:26 (Ant)
Pranešimai: 250
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Jei tai bus tik lietuviškas žurnalas, be literatūros nuorodų straipsniuose ir skirtas plačiai visuomenei - balsuočiau už "Paukščiai" (nes kas tas tikutis dauguma nesupras), o jei žurnalas skirtas ornitologams - aš už "Tikutis".
Nu jo... su šita nuomone sutikčiau ir aš.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 15:28 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-06-12 13:18 (Šeš)
Pranešimai: 892
Miestas: Ventės Ragas
Ar teisingai supratau.
Mylėtojas ir MIndze po 2 balus duoda TIKUČIUI ir po vieną - PAUKŠČIAI :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 15:29 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
O kodėl tikutis ar kukutis?Ar tik vien dėl gražaus mažybinio skambesio?Ką reprezentuoja šios rūšys?Kodėl ne koks stulgys arba dagilis pvz?Na,sutinku,kad Paukščiai ar Mūsų paukščiai skamba kiek stačiokiškai paprastai :roll: Man asmeniškai tikrai gražūs vardai tukutis,liputis.Tik kažkodėl manau,kad pavadinimą išgirdęs ne ornitologas ar ne gamtininkas aplamai,gali nerimtai pažiūrėti į leidinį.Nors iš kitos pusės leidinys ir skirtas mums,ornitologams.Tai tokie pamąstymai,nei už kažkurį,nei prieš kažkurį :roll:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 15:31 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
Susilaikau nuo balsavimo,nors pradėjau linkti link Tikučio :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 15:36 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-06-12 13:18 (Šeš)
Pranešimai: 892
Miestas: Ventės Ragas
Peslio atsakymą priimu kaip 3 balai TIKUČIUI. Ar teisingai supratau


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 16:14 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-18 10:51 (Pen)
Pranešimai: 73
Miestas: Vilnius
aisku, mano nuomone nesvarbi, bet is pastaruoju metu minimu pavadinimu "Paukščiai" skamba solidziausiai, o tai juk bus solidus leidinys, o ne siaip sau Bzzz :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 17:14 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-08-30 16:38 (Tre)
Pranešimai: 680
Miestas: Salakas
Cituoti:
Peslio atsakymą priimu kaip 3 balai TIKUČIUI. Ar teisingai supratau
Tebūnie :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 17:21 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-11-17 18:27 (Pir)
Pranešimai: 131
Miestas: Gargzdai
3 balai Paukščiai :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 17:22 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-11-10 22:02 (Šeš)
Pranešimai: 3
Miestas: Klaipeda
Tikutis- kažkaip nerimtai skamba. Aš vienareikšmiškai už "Paukščiai".


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 17:30 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Aš už tikuti. Labai geras, skambus lietuviškas pavadinimas. Paukščiai per didelis gremėzdas. :lol:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 17:39 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-11-30 12:45 (Ket)
Pranešimai: 20
Miestas: Klaipeda
Aš balsuoju už PAUKŠČIAI. Trumpas, paprastas ir kartu informatyvus pavadinimas.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 17:45 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-05-28 12:37 (Pen)
Pranešimai: 848
Miestas: Vilnius
Tikutis ir kukutis gali būti mažai žinomi, tačiau nesutinku, kad kukutis beveik tiek pat kiek ir tikutis. Gal kukutį ir mažai kas matė, bet girdėjo daug kas. Pasižiūrėjus į paukščių pavadinimus, tai kukutis vadinamas ir dudučiu, ir upučiu. Tai reiškia, kad žmonės bent jau žino jo balsą. Jei žiūrėt per simbolizmo erdvę, tai gana simboliškas kukučio pavadinimas - daug kas girdėjo, bet mažai kas matė. Tas pats ir apie paukščių stebėjimus - daug kas apie ornitologus girdėjo, bet mažai kas suvokia. O kam pavyksta pamatyti šį paukštį, tai ima juo grožėtis. Taip kaip ir su ornitologija - kol nesusipažįsta iš arčiau, tai ir abejingai žiūri. Jei jau pamato, tai neretai tampa vienu iš mūsu. Toliau sekant šią mintį, tai pirmą kartą pamačius kukutį, iš tiesų galima susižavėti paukščiu ir visais paukščiais kartu, nes supranti, kiek grožio yra aplink. Tas pats ir su žurnalo tikslu (bent jau mano įsivaizdavimu) - skleisti paukščių pasaulio žavesį. Buvo mintis apie gandrąm bet tai jau per daug to gandro visur. Žinoma, LT nacionalinis paukštis, visų pažįstamas ir t.t., bet ... Turėjom jau "Baltąjį gandrą", turim Ciconia. "Apie paukščius" tai čia stipriai veikia kita asociacija - "Žurnalas apie gamtą' ........."Apie paukščius" . Aš nesakai, kat visi turimi ir turėti žurnalai buvo prasti, bet jei mes norim pradėti naują etapą, tai reikėtų didesnio asociacijos atstumo.
Svarsčiau ir variantą "Kurtinys". Bet irgi nelabai - mėgstu šį paukštį, bet ar nebus asociacijos su kurtumu, žurnalu turintiems klausos problemų. Taip su pavadinimais galima ilgai žaisti."Paukščiai" tiktų beveik geriausiai, bet čia dizainerės pastaba dėl LT raidžių. Taip galima ilgai žaisti su pavadinimais. Aš už kukutį.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 17:56 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-11-22 19:04 (Šeš)
Pranešimai: 35
Miestas: Kaunas
Kadangi galvoju būti nuolatiniu šio žurnalo skaitytoju,tai ir dėl pavadinimo pasisakysiu.Šiaip labiau patinka "Tikutis",nors "Paukščiai" taip pat geras pavadinimas.Beje,didelis ačiū Vytautui už žurnalą.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 18:33 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Tai palaukit ar kukutis taip pat buvo siųlymuose? :roll:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 18:35 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-06-12 13:18 (Šeš)
Pranešimai: 892
Miestas: Ventės Ragas
Buvo ir KUKUTIS bet aš ko gero praleidau. Jeigus kas persigalvojo dėl pavadinmo - nuomone galite pakeisti. Aš užfiksuosiu paskutini variantą.
Turiu padaręs viršelį ir su kukučiu, bet nemoku čia įdėti :(
Jį galima pamatyt čia: http://www.birdpix.lt/news/example2_lt.php


Paskutinį kartą redagavo Vytautas JUSYS 2009-04-01 18:56 (Tre), redaguota 1 kartą(us).

Į viršų
 Pranešimo tema: Paukščiai
StandartinėParašytas: 2009-04-01 18:42 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-11-09 18:26 (Ket)
Pranešimai: 45
Miestas: Taurage
Na iš pasiūlytų labiausiai tiktų PAUKŠČIAI.
Pagrindinis svarbus kriterijus tai du skiemenys.
Kuo mažiau skiemenų tuo geriau įsimenama :D čia kaip šuniui komanda.
Tikutis, kukutis jau trys skiemenys ir kažkaip pats pavadinimas privilegijouja tą rūšį žurnalo atžvilgiu, o kuom blogesnis kiras, zylė ir t.t.
Viršelyje puikuojantis pavadinimui PAUKŠČIAI į foną galima įvesti vertimus BIRDS ar AVES, nes tai vėlgi patrauks užsienio skaitytojo akį. :wink:
Aš už PAUKŠČIAI

_________________
Visada viską daryk gerai, nes blogai daryti visada suspėsi.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-04-01 20:01 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-05-28 12:37 (Pen)
Pranešimai: 848
Miestas: Vilnius
O aš lieku prie savosiojo pasirinkimo - kukutis. Argumentai tie patys, kaip ir praeitame pranešime: kukutį ir mažai kas matė, bet girdėjo daug kas. Pasižiūrėjus į paukščių pavadinimus, tai kukutis vadinamas ir dudučiu, ir upučiu. Tai reiškia, kad žmonės bent jau žino jo balsą. Jei žiūrėt per simbolizmo erdvę, tai gana simboliškas kukučio pavadinimas - daug kas girdėjo, bet mažai kas matė. Tas pats ir apie paukščių stebėjimus - daug kas apie ornitologus girdėjo, bet mažai kas suvokia. O kam pavyksta pamatyti šį paukštį, tai ima juo grožėtis. Taip kaip ir su ornitologija - kol nesusipažįsta iš arčiau, tai ir abejingai žiūri. Jei jau pamato, tai neretai tampa vienu iš mūsu. Toliau sekant šią mintį, tai pirmą kartą pamačius kukutį, iš tiesų galima susižavėti paukščiu ir visais paukščiais kartu, nes supranti, kiek grožio yra aplink. Tas pats ir su žurnalo tikslu (bent jau mano įsivaizdavimu) - skleisti paukščių pasaulio žavesį.
Paveikslėlis


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 152 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4 5 68 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited