Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 21:52 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 67 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-05 18:58 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
aciu Egle. kazkaip nepatogiai pasijauciau, lyg tai kazka per prievarta norejau istraukt, tikrai ne, tiesiog domiuosi peledom ir man tai idomu.
Cituoti:
Tą juk galėjo padaryti visi, kurie dabar kažkuo nepatenkinti.Juk vienas dalykas yra pavažinėti ,bandant pagal balsus susirasti, kitas- sudaryti sąlygas paukščiui atsirasti ir prasimaitinti
cia jau as neturiu ka pakomentuoti...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-05 21:08 (Pen) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2006-09-19 10:11 (Ant)
Pranešimai: 704
Miestas: Vilnius
Tomai, pirmas sakinys citatoje gal ir užgauna, bet prie likusių reikia pridėti paskutinį, nes galvoje turėta mūsų pačių grupė, tad tikrai netaikyta kitiems.Gaila, jog buvau ne taip suprastas :cry: :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-05 21:43 (Pen) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-04-18 20:23 (Tre)
Pranešimai: 159
Miestas: Vilnius
Cituoti:
O dėl paukščių ir žmonių kaimynystės tai galiu pasakyti paprastai, ir dauguma jūsų tai puikiai žinote-paukščio niekaip neapgausi. Vienaip jis reaguoja (ar tiksliau nereaguoja) į dieduką, karvę vedantį, o visai kitaip-į jį stebintį žmogų. Visi tai žinot ir matėt, o jei teigsit priešingai, tai tada įtarsiu, kad paukščių nestebit :) .
Tai aš dieduką jau turiu, beliko man tik karvę susirasti ir tada jau visi paukščiai bus mano! Gal kas turit kokią karvę pigiau parduot? :D
Nepyk, Egle, aš čia pajuokavau :wink:
Cituoti:
Tą juk galėjo padaryti visi, kurie dabar kažkuo nepatenkinti.
O aš tai neesu prie nepatenkintų. Aš irgi nesiskelbčiau niekur, jei pakabinčiau inkilą. Ot didelio čia daikto, vieną inkilą pagamino... Bet jūs vis tiek esate šaunuoliai! :D
Ir iš vis, kalčiausias visoje šioje istorijoje yra Orchus! Kodėl taip lėtai reaguoja ir informacija iš spaudos į forumą pateko tik po 2 dienų??? :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-06 08:31 (Šeš) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
sauniai Milda diskusija uzbaige :wink: :D


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-06 10:34 (Šeš) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Cituoti:

O aš tai neesu prie nepatenkintų. Aš irgi nesiskelbčiau niekur, jei pakabinčiau inkilą. Ot didelio čia daikto, vieną inkilą pagamino... Bet jūs vis tiek esate šaunuoliai! :D
Ir iš vis, kalčiausias visoje šioje istorijoje yra Orchus! Kodėl taip lėtai reaguoja ir informacija iš spaudos į forumą pateko tik po 2 dienų??? :wink:
Ačiū, Milda :D .Bent vienas palaikantis žodis, ir dar linksmas :) . Gerai būtų, kad mūsų visi pasikandžiojimas taip baigtųsi.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 13:54 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-08-25 13:04 (Tre)
Pranešimai: 2704
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Cituoti:

O aš tai neesu prie nepatenkintų. Aš irgi nesiskelbčiau niekur, jei pakabinčiau inkilą. Ot didelio čia daikto, vieną inkilą pagamino... Bet jūs vis tiek esate šaunuoliai! :D
Ir iš vis, kalčiausias visoje šioje istorijoje yra Orchus! Kodėl taip lėtai reaguoja ir informacija iš spaudos į forumą pateko tik po 2 dienų??? :wink:
Ačiū, Milda :D .Bent vienas palaikantis žodis, ir dar linksmas :) . Gerai būtų, kad mūsų visi pasikandžiojimas taip baigtųsi.
Na, kam linksma, o kam ir ne,- tomis dienomis laidojau savo mama

_________________
...skaitykite, kol neištrynė :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 14:24 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Cituoti:

Na, kam linksma, o kam ir ne,- tomis dienomis laidojau savo mama
Reiškia, nevykusiai pajuokavom, betgi nežinojom... Nuoširdi užuojauta.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 14:33 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-08-25 13:04 (Tre)
Pranešimai: 2704
Miestas: Vilnius
na, viskas suprantama, viskas tikrai tvarkoje,- aš tik antrinau jūsų diskusijai
Dėkoju už užuojautą

_________________
...skaitykite, kol neištrynė :)


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 14:59 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-04-18 20:23 (Tre)
Pranešimai: 159
Miestas: Vilnius
Labai užjaučiu dėl skaudžios netekties.
Čia buvo tik juokelis ir, manau, kad Jūs tikrai suprantate, kad nei aš, nei kas nors kitas Jūsų dėl nieko nekaltina.

Kadangi ši tema vėl yra pajudinta, tai aš gal parašysiu, ką galvoju.
Šiaip aš neesu taip jau visiškai palaikančiųjų pusėje. Man nelabai patinka, kad nebuvo nei LOD puslapyje, nei forume jokios informacijos apie matytą liepsnotąją pelėdą. Suprantu, kad nariai, kurie kėlė inkilą jos nematė, bet ją matė vietiniai gyventojai. Aš jokiu būdu nenoriu ir esu prieš, kad būtų skelbiamos tikslios vietovės koordinatės, užtektų paminėti rajoną. Man yra įdomus pats faktas, kad toks paukštis yra Lietuvoje ir esu įsitikinusi, kad bet kokia informacija apie šią pelėdą domina daugelį.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 16:07 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Informacijos apie tokius radinius galbūt būtų kur kas daugiau, jei būtų aktyviai ir kryptingai ieškoma info apie šiuos paukščius. Manau nemažai žmonių nežino kur pranešti arba tiesiog nemato reikalo pranešti apie gyvas ar negyvas tokias pelėdas.
Liepsnelių pavyzdys parodė, kad netgi tarp pačių ornitologų, paskelbus akciją ir paprašius duomenų, stebėjimai suintensyvėja ir duomenų ateina daugiau.
Ką kalbėti apie paprastus žmones. Suburta darbo grupė bent kurį laiką apsiriboja vienu rajonu iš daugelio Lietuvos rajonų. Yra kitų rajonų, kuriuose mačiau puikių vietų, kurios tikrai tinka šios rūšies pelėdoms. Tačiau kas jas patikrins? Jei būtų prašoma gyventojų suteikti duomenis apie pastebėtus paukščius konkrečiai nurodžius kam juos pranešti (LOD telefoną) tikimybė apie stebėtus paukščius išaugtų gerokai. Tik reikia pagalvoti kaip techniškai išplatinti tokius prašymus dėl info, kaip kreiptis, paaiškinti ir ko prašyti.

Nežinau ar tokia idėja gera, bet kodėl gi nepabandžius to padaryti ( prašyti tik info nekalbant apie inkilus ir pan., nes nėra finansinių ir fizinių galimybių) dar bent viename ar keliuose rajonuose?

Juk norint saugoti - reikia žinoti kad yra objektas kurį saugai. :idea:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 17:00 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Tai kad informacija jau pradėta platinti-Remigijus jau išsiuntė į spaudą.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 17:38 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Tai šaunu. Bus labai įdomu pamatyti tokios akcijos rezultatą.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 18:52 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-02-29 13:36 (Pen)
Pranešimai: 373
Miestas: kaunas
Parasysiu ir as. Pries 3 metus griztant is Kaliningrado srities teko gerokai pastoveti eileje. Salia buvo sugriuvusi liuteronu baznycia. Stogo nebuvo tik perdengimas ant kurio augo mazi berzeliai. Buvo liepos pradzia, trumpiausios naktys. Truputi pritemus is griuvesiu pasigirdo GARSUS klyksmas po to leciau po to kazkaip kitaip. Jau buvo prietema isskrido paukstis uz peleda mazesnis, sviesus ir nuskrido per terminala Lietuvos pusen. Po 20 min. grizo atgal ir taip skrido 3 kartus. Po to mes kirtom siena ir vaziavom namo. Veiksmas vyko Kybartuose. Mano manymu tai buvo JI. Tik as anksciau galvojau, kad ji nam. peledos dydzio, o paskaiciau , kad mazesne. Gal kam bus idomu.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 19:54 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Labai vertinga informacija, ačiū.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 21:36 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-06-25 19:22 (Pen)
Pranešimai: 806
Cituoti:
Šiaip aš neesu taip jau visiškai palaikančiųjų pusėje
mano galva, gal ir galima buvo kazkaip uzsiminti apie tai, bet tai paciu tyreju reikalas. taciau mane labiausiai nuliudino tai, kad kaip ir anksciau taip ir dabar tarp musu nera nuosirdaus bendravimo... vien tik paskaicius sia tema galima pagalvoti, kad mes cia kovojame uz savo kiema, as pamaciau, tai jau mano, o jei kas klaus - neturiu ka pakomentuoti... Man keistas yra vienminciu zmoniu bendravimas ir net kazkoks nuveiktu darbu lyginimas ar uzgauliojimas. man visai, atleiskit, "dzin" kas vazineja skaiciuoja ar kas salygas gyvenimui sudarineja... tiek vienus tiek kitus vertinu vienodai ir nematau lygesniu uz lygius, o kita vertus nevisiems ir reikia rimtu tyrimu, bet argi uz tai mes vieni kitus turime smerkti? Nuosirdesnio bendravimo kolegos ! :wink:


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 22:14 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Vertingi Tomo žodžiai. Manau viskas susidėlios į savo vietas ir tikrai tas bendravimas atsiras geresnis, kuris realiai toks blogas ir nėra, kaip galima pagalvoti skaitant forumo pasisakymus. :!:

Forumas tam ir skirtas kad ir ginčų būtų ir nuomonių skirtingų išreikšta kažkiek. Kitaip forumas būtų nepilnavertis. Kartais įlieju žibalo į ugnį ir aš - norisi paprovokuoti visus daugiau diskutuoti ir pasisakyti.
Nepykit jei ką užgaunu :)

Minėjau, kad įdėsiu balinės pelėdos foto:
http://img709.imageshack.us/img709/2384/birdlife.jpg

Na, o daugiau rasite www.birdpix.lt svetainėje.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-09 22:25 (Ant) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-12-26 13:14 (Tre)
Pranešimai: 532
Miestas: Žiežmariai - Klaipėda
Cituoti:
Cituoti:
Šiaip aš neesu taip jau visiškai palaikančiųjų pusėje
mano galva, gal ir galima buvo kazkaip uzsiminti apie tai, bet tai paciu tyreju reikalas. taciau mane labiausiai nuliudino tai, kad kaip ir anksciau taip ir dabar tarp musu nera nuosirdaus bendravimo... vien tik paskaicius sia tema galima pagalvoti, kad mes cia kovojame uz savo kiema, as pamaciau, tai jau mano, o jei kas klaus - neturiu ka pakomentuoti... Man keistas yra vienminciu zmoniu bendravimas ir net kazkoks nuveiktu darbu lyginimas ar uzgauliojimas. man visai, atleiskit, "dzin" kas vazineja skaiciuoja ar kas salygas gyvenimui sudarineja... tiek vienus tiek kitus vertinu vienodai ir nematau lygesniu uz lygius, o kita vertus nevisiems ir reikia rimtu tyrimu, bet argi uz tai mes vieni kitus turime smerkti? Nuosirdesnio bendravimo kolegos ! :wink:
Manau, kad tokios diskusijos tik i nauda, jomis issakoma daug nuoskaudu ir kitokiu susikaupusiu minciu, gal kartais ir skaudesni zodeli kas pamteja, bet esmeje atgimsta naujas bendravimas. Ir isrykseja problemos apie kurias galvojam bet tylime. Is to gimsta naujo idejos ir veikla, bei bendravimas tarp nariu. O kiti is to pasimoko, sugalvoja nauju ideju ir veiklu, bei pasimoko kokiu klaidu nedaryti ateityje. Pvz. as pats pamaciau kokias klaidas esu padares, man paciam kilo pora minciu kurias stengsiuosi realizuoti ateityje...

Siuo atveju nematau daugiau prasmes sios temos gvildenti, nes viskas kaip ir susideliojo i vietas.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-10 09:29 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Cituoti:
taciau mane labiausiai nuliudino tai, kad kaip ir anksciau taip ir dabar tarp musu nera nuosirdaus bendravimo... vien tik paskaicius sia tema galima pagalvoti, kad mes cia kovojame uz savo kiema, as pamaciau, tai jau mano, o jei kas klaus - neturiu ka pakomentuoti... Man keistas yra vienminciu zmoniu bendravimas ir net kazkoks nuveiktu darbu lyginimas ar uzgauliojimas. man visai, atleiskit, "dzin" kas vazineja skaiciuoja ar kas salygas gyvenimui sudarineja... tiek vienus tiek kitus vertinu vienodai ir nematau lygesniu uz lygius, o kita vertus nevisiems ir reikia rimtu tyrimu, bet argi uz tai mes vieni kitus turime smerkti? Nuosirdesnio bendravimo kolegos ! :wink:
Tomai, su tuo nuoširdesniu bendravimu forume ar didelėj organizacijoj visuomet bus problemų. Kažin, ar labai verta nuoširdžiauti forume, kuris yra atvira erdvė, prieinama bet kam... Tarpusavy mes dažnai tikrai nuoširdžiau bendraujam. Aišku, čia iškyla klausimas, kaip pritapti tam, kuris dar tik pradeda ir nieko nepažįsta. Bet čia laiko ir paties žmogaus aktyvumo klausimas. Kitas dalykas, kad mus visus, šiaip labai skirtingus, vienija tik vienas pomėgis, o ir tą patį mes suprantam skirtingai. Vienas nori tik stebėti, kitas-tik fotografuoti, dar kitas-prisidėti prie apsaugos programų, ir tt. Yra žmonių, kurie daro didžiulius darbus, bet laikosi nuošaliau ir su niekuo nebendrauja. Tai irgi jų teisė. Kaip ir kiekvienam uždaram kolektyve, čia pasireiškia ir charakterių skirtumai, ir ambicijos verda (ir dar kokios), o ir draugystės užsimezga, ir konfliktai.Taigi visų priverstinai draugais nepadarysi, o ir nereikia, užtektų, kad gerbtumėm vienas kitą ir vienas kito darbus.
Vėlgi, dėl viešinimo-neviešinimo. Kvailystė ( o ir kiaulystė) būtų slėpti retą migruojantį paukštį, bet su retais perinčiais jau kita kalba. Ir jeigu, tarkim, kas nors įsižeidęs dėl šitos pačios istorijos pamatys liepsnotąją ir nutars "nesakysiu, nes jie manęs nekvietė", tai jau bus visiška kvailystė. Dėl ko tada dirbam-ar dėl paukščių, ar dėl asmeninių ambicijų patenkinimo? Aš noriu dirbti dėl paukščių. Vien dėl to reto perinčio paukščio aš tikrai neskelbsiu itin viešai ir kiekvienu atveju galvosiu, kaip padarytii, kad kuo mažiau pakenkti. Bet tikrai pranešiu tiems, kas dirba su šiais paukščiais ar gali prisidėti prie jų apsaugos.
Vėlgi, mes lyg ir nuoširdžiau išsisakėm, bet tikrai ne ligi galo. Lieka "paraštėse" amžinas klausimas dėl stebėjimo/fotografavimo etikos. Itin jautrus klausimas, kurį pajudinus, ambicijos virte užverda (ar tik ne dėl to, kad kiekvienas sau viduje turim ką prikišt?). Po to tuos klausimus ilgai bijom pajudint, nes žinom, kad bus daug įsižeidusių. Nežinau, ar šiuos klausimus išspręs planuojamas LOD etikos kodeksas, bet tada bent jau konkretūs argumentai atsirastų...


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-10 09:51 (Tre) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2004-05-28 12:37 (Pen)
Pranešimai: 848
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Vėlgi, mes lyg ir nuoširdžiau išsisakėm, bet tikrai ne ligi galo. Lieka "paraštėse" amžinas klausimas dėl stebėjimo/fotografavimo etikos. Itin jautrus klausimas, kurį pajudinus, ambicijos virte užverda (ar tik ne dėl to, kad kiekvienas sau viduje turim ką prikišt?). Po to tuos klausimus ilgai bijom pajudint, nes žinom, kad bus daug įsižeidusių. Nežinau, ar šiuos klausimus išspręs planuojamas LOD etikos kodeksas, bet tada bent jau konkretūs argumentai atsirastų...
LOD etikos kodekso bendros nuostatos yra parengtos, belieka jas papildyti, gal pakeisti kai kurias formuluotes ir pan. Tačiau neramina kita mintis - ar jis bus veiksmingas? Kas iš to, kad yra taisyklės, tačiau nėra priemonių jų laikymuisi užtikrinti. Netgi tai, kad už nesilaikymą įstatuose numatytas pašalinimas iš draugijos narių, kas tuo užsiims. Galų gale, kas kontroliuos vykdymą? Teoriškai, tai turėtų patys nariai tai daryti, bet vėlgi, kokia procedūra. Gal kas turi minčių šiuo klausimu?


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-02-10 10:37 (Tre) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Tam kuris grubiai pažeidinės jautrius etinius dalykus, manau ir narystė LOD nebus prioritetas. net nežinau ar verta aptardinėti smulkiai veiksmų procedūrą. Manau didelė bausmė tokiam nariui kitų narių nepasitikėjimas.

Tačiau LOD nariams etikos kodekso reikia; visviena fotografuojant ar stebint tai kažkiek drausimina ir verčia prisiminti. Be abejo, paties stebėtojo sąžinė daugiausiai duoda, tačiau nedidelis įpareigojimas ir priminimas nepakenks.

Dar vienas dalykas kalbant apie etinius dalykus stebint ar fotografuojant turėtų būti informacijos apie paukščių biologiją sklaida ir skatinimas ja domėtis. Didžiąją dalį jos gauname su praktika, patys stebėdami paukščius, kai kam tai gal net įgimti jausmai, tačiau teorija taip pat nepakenktų.
Manau patyrę ornitologai žino kada ir kaip elgtis gamtoje, nes gerai išmano paukščių etologiją. Gal net mokymų tuo klausimu kažkokių reikėtų.
Dabar kartais tenka išgirsti sakyčiau nepagrįstų teiginių apie kai kurių paukščių pernelyg didelį jautrumą ypač sinantropinių paukščių rūšių. Norisi objektyvios informacijos, o kartais net norisi, kad teiginiai būtų pagrįsti skirtingais literatūros šaltiniais.

Kitas dalykas - manau šiandienai situacija dar nėra bloga,-paukščių nukentėjimo (jei taip galima išsireikšti) procentas (ar atvejai) nuo LOD narių yra tikrai niekinis.
Mane kur kas labiau neramina tokie dalykai kaip ornitologinis turizmas, nes mūsų tai čia yra vienetai, daugelis iš mūsų kaskart lankosi tik tame pačiame apibrėžtame plote. Europa yra didelė ir ten stebėtojų yra kur kas daugiau.
Nenorėčiau matyti štai tokių perspektyvų:

http://farm4.static.flickr.com/3075/321 ... f7b873.jpg

Dar vienas klausimas kurio norėjau paklausti ir dabar gera proga atsirado,
Koks tikslas, kieno iniciatyva Baltijos ornitologų susirinkimo darbotvarkėje buvo iškeltas klausimas "
"Possible cooperation in promoting bird watching tourism , LOD"
Kas apie tai buvo kalbėta? Kokios paukščių rūšys domintų aplinkinių šalių ornitologus?


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 67 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis 1 2 3 4 Kitas

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited