Lietuvos ornitologų draugijos forumas

Visiems, kas domisi paukščiais
Dabar yra 2024-03-28 22:17 (Ket)

Visos datos yra UTC+02:00




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kiras
StandartinėParašytas: 2013-03-04 10:23 (Pir) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-01-19 09:51 (Ant)
Pranešimai: 249
Miestas: Rusnė, Lithuania
Laba diena visiems, įkeliu kiro nuotrauką, prašom ekspertai pasidalinti dar karta savo nuomonę su visiems, nes tas kiras sukėlė diskusiją. Tai manau bus gera pamoka ne tik man, bet ir kitiems besidominčius kirus, kad negalima pasitikėti tik savų žinių, ypač kai kiras hibridas.Paveikslėlis

_________________
Boris Belchev
http://www.alcedowildlife.com
http://www.borisbelchev.com
https://www.flickr.com/photos/the_gull_exlorer/


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: Kiras
StandartinėParašytas: 2013-03-04 16:37 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Tikriausiai Boris fotošopu padirbėjo ir ant michahellis kūno uždėjo cachinanso galvą:)


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: Kiras
StandartinėParašytas: 2013-03-04 19:14 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-12-30 10:17 (Pen)
Pranešimai: 2435
Miestas: Klaipėda
Mano galva iki gryno michahelio šiam individui trūksta ilgesnių kojų, didesnės raudonos posnapio dėmės bei galingesnio posnapio užkirtimo. Antra vertus, akies apvadas atrodo gana raudonai. Visgi linkčiau prie omissus.


Prikabinti failai:
BBelchev-LA-MIC[1].jpg
BBelchev-LA-MIC[1].jpg [ 54.64 KiB | Peržiūrėta 3463 karus(ų) ]
Į viršų
 Pranešimo tema: Re: Kiras
StandartinėParašytas: 2013-03-04 20:24 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005-11-11 11:38 (Pen)
Pranešimai: 1694
Miestas: Trakai
Na, aš irgi nesugebu pritempti šito kiro prie michachelio. Kaip baltijiniam sidabriniam irgi snapas kažkoks per ilgas. Gal Vytas Pareigis daugiau ką pasakys.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: Kiras
StandartinėParašytas: 2013-03-04 20:40 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006-05-22 17:20 (Pir)
Pranešimai: 1313
Miestas: Kaunas -Jonavos raj.
Na aš ne kirininkas, tačiau kaip michacheliui man netinka snapo ilgis ir trumpos kojos. Labiausiai man šis kiras panašus į cachinans x argentatus hibridą arba omissus.

_________________
Birding is not a hobby - it's a lifestyle


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: Kiras
StandartinėParašytas: 2013-03-04 21:49 (Pir) 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-11-05 13:24 (Pen)
Pranešimai: 2255
Miestas: Kaunas
Jei būtų hibridas su cachinnans būtų kojos ilgesnės greičiausiai. Žinoma, jog hibridai gali paveldėti bet kokias anatomines kombinacijas. Todėl ar hibridas ar ne, fenotipiškai t.y. išoriškai atpažinti patikimai negalima (su antimis jau gal kita kalba galėtų būti).
Mano nuomone, tai argentatus tipo kiras (storos trumpos kojos), o ryškiai geltonos kojos ir toks pats snapas, rodo, kad tai galbūt omissus tipas.


Į viršų
 Pranešimo tema: Re: Kiras
StandartinėParašytas: 2013-03-05 01:49 (Ant) 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2005-02-28 01:53 (Pir)
Pranešimai: 388
Miestas: Neringa
Keistas tipas... Bent jau viena tikrai aišku – jis nėra michahellis. Labai norisi sakyti, kad čia cachinnans. Galvos ir snapo forma, pakankamai tamsi akis visai kaip gryno kaspijinio, tam netrukdo ir kojų spalva – tokia geltona nereta pas kaspijinius. Bet viską gadina trumpos kojos...

Tad būtų 3 variantai: liaunasnapis omissus tipo argentatus, trumpakojis cachinnans ir hibridas cachinnans x argentatus. Sidabrinis kiras gali turėti tokį nenormalų tai rūšiai snapą, bet nufotografuotojo kiro visai galvai atrodant tokiai jau „cachinnansiškai“, įtariu paukštį turint kaspijinio kraujo. Tad pirmąjį variantą būčiau linkęs atmesti pirmiausiai. Nelabai kaip atrodo ir antras variantas, nors tarp stambiųjų kirų būna labai daug individualių nukrypimų nuo mums suprantamos „normos“. Gal gali būti ir trumpakojis kaspijinis. Lieka trečiasis, hibrido variantas. Kojų ilgio ir kitų išvaizdos detalių palyginimui įkeliu garantuoto arg x cach hibrido (tėvai žinomi), išsiperėjusio Lenkijoje, gavusio žalią žiedą 4P60 ir mano nufotografuoto Klaipėdoje nuotrauką (kairėje).

Paveikslėlis


Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC+02:00


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 14 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Limited